Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam schematu z wsadami do zrobienia euroscana?

przemkrzych 14 Lis 2005 23:28 561533 1543
    berti1985
    Poziom 19  
    Witam
    Wykrzyknik oznacza bład który jest w danej chwili (wystepuje nawet teraz )
    A scalak oznacza błąd który został zarejestrowany ale nie wystepuje mw danej chwili.

Czy mzoe mi ktos z wiedzacy pomóc ze speedem o którym wczesniej
    pisałem :( . Bo diody reguja prawidłowo ale on sie nie łaczy z euroscanem .

Pozdrawiam
    Bartek
  • Sklep ElwronSklep Elwron
    on_mayday
    Poziom 15  
    kristo
    po pierwsze programujesz procek avr z ustawionym phenixem?
    ma byc funprog.
    druga sprawa jezeli masz xp to musisz dorzucic user_port.
    bez tego dusza.
    a i jeszcze jedno:90s2313 zaprogramujesz, jego mlodszego brata atinyy juz nie ;(
    --- w ten sposob oczywiscie ----
    slawo1
    Poziom 14  
    Koledzy czym zaprogramować ATTINY2313, podobno jes to odpowiednik 90S2313. Si-progiem nie idzie.
    Pozdr.
    Slawo1
    marco1104
    Poziom 11  
    Witam
    Posiadam Safrane rocznik 2000 z silnikiem 2,5 20V N7U i nie ma go na wykazie obsługiwanych modeli, może ktoś wie czy ten sprzęt zadziała z moim autkiem ?
    pozdr
    Lonek
    Poziom 19  
    Może ktoś chętny i zmontuje mi 'na gotowo' płytke Euroscana ?
    Propozycje ceny proszę na priv'a
    Adam S.
    Poziom 12  
    Witam
    Szukam plytki w rozsadnej cenie ,niestety firmy plytkowe lacznie z reklamowana na poczatku tematu olaly mnie i moje zamowienia "wolny rynek":D
    Lonek
    Poziom 19  
    Adam S. napisał:
    Witam
    Szukam plytki w rozsadnej cenie ,niestety firmy plytkowe lacznie z reklamowana na poczatku tematu olaly mnie i moje zamowienia "wolny rynek":D

Widziałem na Allegro
    Adam S.
    Poziom 12  
    Witam ja tez ale narazie niewiadomo co to za wersja i jak wykonana smd czy przewlekana moje pytanie o fotke zostalo bez odzewu:|
  • Sklep ElwronSklep Elwron
    Michał Walczak
    Poziom 18  
    Witam wszystkich. Zmontowalem euroscana wg "paczki" uniscan_final i wszystko ruszyło bez problemu. Miałem tylko problem z zaprogramowaniem 24C32 bo mi programator padl i postanowilem sprawdzic go bez tej pamieci - DZIAŁA!!!??? Może ktos z was wie po co jest ta pamiec bo bez niej wszystko działa ok - nie sprawdzalem komunikacji z samochodem tylko z pc (jutro bede sprawdzal cieniasa) ale zadne bledy nie wyskakiwały. Zachowuje sie tak jakby z niej nie kozystal. Wiec po co ona jest?
    Acha- jeszcze kwestia speed adaptera - gdzie znajde schemacik i wsady (moze ktos sie pokusi o paczke speed adapter final?)
    przemkrzych
    Poziom 26  
    ja zrobiłem też swój euroscanik wszystko działa ok,wg "paczki" uniscan_final" ale na sucho to znaczy jeszcze nie podłańczałem go do autka,euroscan łączy się ale nie przechodzi do dalszej części programu tak jak w załączonym filmiku,co może być przyczyną czy to wina programu?
    Michał Walczak
    Poziom 18  
    Może to kwestia błędów - wsady sa na pewno OK. (niewiem jak ten do 24C32 bo nie zaprogramowalem go i wszsytko działa) Moze byc kwestia blednego podlaczenia do kompa. Moze pomyliles jakies kable? Moje pytanie nadal aktualne - do czego sluży pamiec 24C32 bo bez niej uniscan dziala tak samo dobrze.
    voytec
    Poziom 10  
    kocur napisał:
    Witam wszystkich maniaków Uniscana, do których sam należę.
    Przetestowałem Uniscanem swój samochód. Jest nim Opel Omega B 95r. 2,0 16V (X20XEV) z Simtec 56.0. Wynik:
    1. Odczytuje bieżące parametry silnika, błędy i kasuje błędy na pinie 7 linią K.

Możesz napisać jak rozmieszczone są piny w twoim diagnostycznym - jak się domyślam masz 16-pinowe. Mam Asterkę z silnikiem X18XE i nie wiem jak sie podłączyć
    marozzz
    Poziom 11  
    Mam pytanko odnośnie uniscana zrobiłem go zgodnie z opisem na forum i działa. Ale mam propblem z podpięcie do mojego auta Fiat Brava 1,2 2 2000 Motronic 1.5.5. W opisach złacza diagnostycznego dla fiata wszędzie występuje złącze 3 pinowe Linie K, L i masa. Natomiast u mnie jest złacze 2 pinowe prawdopodobnie masa i któraś z lini po podpieciu Euroscana świeci ciągle jedna z diód od transmisji . Proszę o pomoc
    Nowy84
    Poziom 11  
    mialem to samo i nie udalo mi sie ale ktos tam kiedys pisal ze mozna
    euroscana mam juz od 1.5 i wiem czego mozna po nim sie spodziewac
    Chawek
    Poziom 18  
    [quote="voytec"]
    kocur napisał:

Możesz napisać jak rozmieszczone są piny w twoim diagnostycznym - jak się domyślam masz 16-pinowe. Mam Asterkę z silnikiem X18XE i nie wiem jak sie podłączyć

Pin 16 zasilanie +12V, pin 7 linia K, pin 4 i 5 masa. Ja w Corsie z silnikiem X14XE mam takie samo złącze i na takich pinach mi działa.
    Misiu111
    Poziom 11  
    przeczytalem wszystkie uwagi, przejrzalem schematy, wzory plytek...
    jest tam kilka bledow - ale kto ma mgliste pojecie o elektronice, to sobie poradzi

mam pytanie do Janka Bienia - napisales, ze podlaczyles speeda do uniscana i dziala Ci to bez ukladu max232
    jak to jest mozliwe ? :)
    w jaki sposob dane z komputera (programu) dojda do speed'a ??

przy okazji - fajnie, ze powstal ten temat - chociaz mysle przed wystawieniem czegokolwiek powinno sie powaznie przemyslec wszystko i sprawdzic kilka razy (choc ja znam dobrze j rosyjski i znalazlem te materialy u naszych wschodnich przyjaciol)

i jeszcze jedno pytanko do wystawiajacych wzory plytek --- z calym szacunkiem -- w czym Wy te plytki projektujecie moi drodzi - w paincie?
    jak to jest mozliwe, by nie zauwazyc zwarcia? lub w kolejnej wersji wrzucic nieuzasadniony blad (tylko nadmiar alkoholu moze tlumaczyc takie bledy)

pozdrawiam wszystkich

Misiu111
    marozzz
    Poziom 11  
    Podpiąłem Fiat Brava Motronic 1.5.5 z 2000r. W samochodzie jest złacza 3 pinowe jak piszą wszędzie ale wykorzystane są tylko 2 piny ten skrajny podpinamy pod linię K, środkowy to masa. Ja podpiałem zasilanie do akumulatora i linię K do wtyczki w (oczywiście przy zwartych zworach na uniscanie L in z L out, K ini z K out). Interfejsik połaczył się i wykrył błędy które skasowałem. Ale pojawił się ponownie adaptacja powyżej górnej granicy, chyba to będzie sonda lambda. na biegu jałowym pokazuje bogato i stoi na Pb na biegu oscyluje, na LPG oscyluje w obu przypadkach.
    Jest mały feler w oprogramowanku wpisy robiłem z finaly, ale przy wyborze parametrów do odczytu na dole ekranu zaczęło krzaczyć, gdy tam nie wchodziłem wszystkow porządku, miał ktoś coś takiego.
    slawo1
    Poziom 14  
    Po kilku podejsciach udalo mi sie podłączyć Uniscana do Brava 2000r Bosh ECU. Do złącza podłączylem z kraja linię L w środku masę, oraz + z akumulatora. Parametry wyglądają w miare wiarygodne, nie wiem jak z błędami nie mam pojecia czy sa dobre czy złe co z nimi zrobić?.Nie znalazlem zadnego przycisku kasuj lub edytuj.
    marozzz
    Poziom 11  
    Jaki to silnik Brava 1.2 Motronic 1.5.5? AChyba się pomyliłeś we wtyczce jest napewno linia K ( z założenia służy do transmisji danych), nie L temat gruntownie przebadany. Ale grunt to sukces błędy daje się kasować, choć ciekawie to wygląda po skasowaniu u mnie sonda nadal wskazywała błąd i nie pracował na jałowych, ale po przestanej nocy zaczęła hulać w całym zakresie. Do kasowania służy Clear trzeba to robić na wyłączonym siniku przekręcony tylko kluczyk chwilę to trwa trzeba poczekać.
    slawo1
    Poziom 14  
    Dzięki marozzz, za wyjasnienie kasowania błedów. Jest to silnik 1.9JTD ECU Bosch
    marozzz
    Poziom 11  
    Trzeba pamiętać że nie w każdym silniczku da się wszystko zrobić ale JTDjest na liście i powinno się dać skasować błędy
    Michał Walczak
    Poziom 18  
    Witam - mam pewne watpliwosci co do speeda do renault. Po przeanalizowaniu schematu moim zdaniem ta przystawka dziala tylko w jedna strone tzn transmisja jest z auta do przystawki bo nie widze tam zadnego elementu zwierajacego linie do masy. poza tym jesli nie podlaczymy przystawki do coma to tym bardziej mamy transmisje jednokierunkowa bo procek w speedzie wysyla dane do zlacza uniscana przez tarnzystor a zadnego wejscia ze zlacza nie ma. Czy komus dzialal ten speed adapter? acha - kiedys jeszcze pytalem do czego sluzy pamiec 24c32 w uniscanie bo mi bez niej wszystko dziala?
    Kristo
    Poziom 16  
    Nadal walczę z oprogramowaniem Atmela. Zrobiłem prosty programator na LPT z kwarcem 4Mhz. Jakim programem mam go zaprogramować bo Winavr nie chce przyjąć formatu pliku(wyświetla mi że jest to Intel Hex a prosi o Generic Hex lub Bin). Programator Funprog/Phoenix ma gniazdo do programowania 2313, ale jakim to zrobić programem.IcProg wywala błędną sumę kontrolną. PonyProg także żadnego z programatorów "nie uważa". Może ktoś łopatologicznie mi wyłożyć jak mam to draństwo zaprogramować. Wsad który próbuję wcisnąć w tego Atmela jest od Aaaaru.
    stochd
    Poziom 10  
    Kristo, zaprogramój go programem BascomAVR
    on_mayday
    Poziom 15  
    witam.
    moze kolega misiu111 wzialby sie do pracy a nie tylko krytykowal?
    pozdrawiam.
    dziekuje.
    jak ktos ma "mgliste pojecie" to sobie radzi.

to tyle.
    Janek Bień
    Poziom 18  
    Święte słowa "on_mayday" . Ciągle to samo : "nie działa , nie chodzi , a jak podłączyć , a jak zaprogramować , jakim plikiem ....... Nie dobrze się robi od zwyczajnego lenistwa w niektórych przypadkach . Temat ma już 14 stron . Jak ktoś przeczyta je ze zrozumieniem to napewno nie powinno być zadanych wątpliwości . Jeśli ktoś ma mierne pojęcie o elektronice to i 100 takich stron mu nie pomoże . Jeśli ktoś jeszcze nie zauważył to jest to forum elektroniczne . Dla ludzi zajmujących się i mających wiedze o elektronice. Sytuacja teraz przypomina dyskusje na jakimś np. forum medycznym jak samemu sobie wyrostek zoperować bo lekarze to zdziercy i cwaniacy ..
    Przepraszam za moje uniesienie być może kogoś nie słusznie uraziłem . Jest na pewno paru aktywnych uczestników tej dyskusji którzy nie powinni sobie brać tego do serca.
    Wydaje mi się ze temat jest już zamknięty euroscan na atmelu został tu uruchomiony i sprawdzony , również speed adapter działa na pewno z clio 1.2 .
    Mile widziane będą nowe watki tego tematu odnośnie np. euroscana opartego na picu , innych rozwiązań speed adaptera , lub innych tematów związanych z omawianym przez nas interfejsem.
    marcin6405
    Poziom 2  
    witam wszystkich.zbudowałem EUROSCANA na wsadzie od kolegi Aaru dzała wszystko prawidłowo testowałem na samochodach

CORSA-b silnikx14sz+KASOWANIE KODÓW USTEREK
    CORSA-b abs

FIAT PUNTO 2000 1,2 16V
    KASOWANIE PODUSZKI OK
    SPR. PRACY I PARAMETRÓW SILNIKA OK
    SPR ABS OK

VECTRA-b silnik x18xe1 kasowanie kodów ok
    SPR. PRACY IPARAMETRÓW SILNIKA OK

FIAT PALIO1,2 8V
    SPR.PRACY I PARAMETRÓW SILNIKA OK

Dodano po 32 [minuty]:

Z MOICH OBSERWACJI WYNIKA ZE JEST PROBLEM Z POŁACZENIEM SIĘ EUROSCANA Z OPLAMI PO ROKU 2001 T.J SILNIKI NA POCZĄTKU
    Z LITERKĄ " Z" np.Z16SE .Z16XE I PODOBNE.PODEJME PRÓBE POŁĄCZENIA Z TYMI STEROWNIKAMI SILNIKA.JEZELI BEDA JAKIEŚ EFEKTY TO NAPISZĘ NA FORUM. MAM TEŻ PYTANI,JAKI PROGRAMEM MOŻNA WYCIAGNAĆ SOFT Z STEROWNIKA SILNIKA PRZEZ ZŁĄCZE DIAGNOSTYCZNE I DOKONAĆ ZMIAN.POMIJAM METODĘ "NA PIECHOTĘ"JEST TO CZASAMI CZASOCHŁONNE.NAPRAWIŁEM STEROWNIK SILNIKA OD OPLA X16SZR PADŁA PAMIĘC 29F010.NAPRAWA POLEGAŁA NA WYLUTOWANIU KOSCI I PONOWNYM PROGRAMOWANIU WSZYSTKO ZAKOŃCZYŁO SIE OK AUTO" ODPALIŁO"
    .
    Misiu111
    Poziom 11  
    witam wszystkich

napisalem kilka postow wyzej:
    ***mam pytanie do Janka Bienia - napisales, ze podlaczyles speeda do uniscana i dziala Ci to bez ukladu max232
    jak to jest mozliwe ?
    w jaki sposob dane z komputera (programu) dojda do speed'a ??***
    poniewaz uwazam, ze speed bez max232 nie powinien dzialac - dane z komputera nie maja jak dojsc do speeda - wystarczy rzucic okiem na schemat

rowniez szanowny Michał Walczak napisal pozniej, ze podziela moje watpliwosci

wiec ponawiam pytanie do Janka Bienia - jak to jest mozliwe, ze Ci dziala spped bez max232 -- napisales to przynajmniej dwa razy !

ja sie znam bardzo dobrze na elektronice i gdybym natknal sie na ten temat znacznie wczesniej, to z pewnoscia bym pomogl
    teraz to juz troche za pozno
    nie skladam jeszcze euroscana, bo czekam na wyjasnienie sytuacji ze speedem

a co do stwierdzenia uzytkownika on_mayday
    ***moze kolega misiu111 wzialby sie do pracy a nie tylko krytykowal?*** - co masz na mysli ?
    co moge zrobic? - powiedz a wezme sie do roboty
    ja plytke euroscana juz zrobilem - czekam az zostanie wykonana (przez firme)

wcale nie chcialem nikogo urazic -- ale bardzo mnie dziwi, ze jest od dawna poprawny schemat a ludzie umieszczaja wzory plytek z bledami lub tak ciagna sciezki, ze podczas naswietlania z pewnoscia bedzie zwarcie

stad tez wynika, ze w polowie postow ludzie pisza, ze zlozyli i ze im nie dziala

jesli bedzie dostepny schemat i wsad do euroscana na picu (lub cokolwiek innego), to prosze mi go podrzucic a po 2 dniach bedzie gotowy bezbledny wzor plytki

pozdrawiam wszystkich dzielacych sie wiedza
    Janek Bień
    Poziom 18  
    wystarczy rzucic okiem na schemat aby sie zorietowac ,że dane przechodza jednolierunkowo . tzn w kierunku od ECU silnika do speeda a dalej do uniscana .
    Misiu111 jeszcze raz poczytaj wszystkie posty i poogladaj dobrze schematy
    to co wydaje ci sie niemozliwe jest jednak mozliwe zapewniam cie o tym na 100%
    Misiu111
    Poziom 11  
    wlasnie - dwukrotnie napisalem, ze dane przechodza tylko w jedna strone w speed'zie bez max232 (Twojego pomyslu) --- i prosilem tylko bys potwierdzil, ze to dziala prawidlowo
    TYLKO I WYLACZNIE MI O TO CHODZILO

ale Ty nadal swoje "wystarczy rzucic okiem na schemat aby sie zorietowac ,że dane przechodza jednolierunkowo . tzn w kierunku od ECU silnika do speeda a dalej do uniscana"
    zanizasz poziom na tym forum takimi odpowiedziami --- wszystkie materialy do speeda byly dostepne na rosyjskich forach - wiec laskawie moglbys odpowiedziec na tak proste pytanie - bo to by oszczedzilo czas i bledy wielu innych ludzi
    poza tym inny uzytkownik tego forum wykonal plytke z max232 (ktorej wzory udostepnil) i nic nie pisal o tym, ze nie uzywa max232 --- wiec moze jego powinienem zapytac

wczesniej napisales tez "speed sie wiesza bo tak ma napisany program . ktos nie mial wiekszej wprawy w pisaniu programow ale i tak chwala mu za to" -- moze to dlatego, ze wlasnie nie ma komunikacji w obie strony
    ten ktos, kto wykonal speeda po cos umiescil tam polaczenie z komputerem (ktore usunales)
    i tylko niepotrzebnie tez obraziles tego czlowieka - bo ten procesor jest banalny - wiec mysle, ze problem z komunikacja moze wynikac wlasnie z braku max232

prosze rowniez innych o napisanie jak dziala im speed i czy zastosowali w nim uklad max232 wedlug schematu

jesli ktos ma problem ze schematem, dzialaniem euroscana, to prosze napisac do mnie - pomoge (bez wprowadzania w blad i mieszania)

pozdrawiam