Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam schematu z wsadami do zrobienia euroscana?

przemkrzych 11 Mar 2006 22:33 559922 1543
  • IGE-XAOIGE-XAO
    Michał Walczak
    Poziom 18  
    Pojawily sie pierwsze osoby ktore zasugerowaly sie podpowiedzia kolegi @LONEK. Niestety rezultatem tego sa uwalone ATTINY - to bylo do przewidzenia...
    Witam Jestem nowym uzytkownikiem forum elektroda i dopiero wdranzam się w tematy, jednak ten przeczytalem od początku do konca, a od początku tygodnia zabieram cię za zrobienie EUROSCAN-a.
    Jestem potencjalnym elektronkiem, mowie potencjalnym bo narazie sie kształce w tym kierunku, a moją pasją jest motoryzacja (moj ojciec jest mechanikiem). Sorki za biografie ale chcialem się przedstawic.

przeglądalem dzis ruskie strony i natknolem się na instrukcję obsługi UNISCAN-a wraz z rospiską gniazddiagnostycznych (schemat połaczenia z uniscanem) niestety wszystko cyrylicą (plik w załączniku).

Pozdrawiam ICQ
    Załączniki:
    szpic
    Poziom 10  
    Hello.
    Panowie.Dlaczego euroscan dziala mi bezproblemowo z wsadami RUS i Visa RUS a jak zadam do at wsady np. od aruu lub jakiekolwiek inne typu (final finalow itp) vise pol,ang to otrzymuje napis LOADING NOT COMPLIT PLEASE REINSERT KEY.
    Bo odosze wrazenie ze te wszystkie wsady w tym temacie to lipa.
    Pozdrawiam.
  • IGE-XAOIGE-XAO
    szpic
    Poziom 10  
    I dodaje jeszcze ze jak kozystam z wsadow i visy z zalacznika od Pana Janka B. w wydaniu rus to dziala a kiedy podaje wsady i program tez Pana JB (lub innego np. Pana Cesiu,ON MAYDAY) ale POL_ANG to juz jest napis jw.
    mirkap
    Poziom 12  
    mirkap napisał:
    a ja mam pytanie do tych co uruchomili Speed Adapter.

jakie użyliście diody, bo tych 1N4107 nie mogę zakupić. czy może zwykłe zenerki 13V?

czy tutaj nikt nie pomoże?
    przecież to takie proste!
    Michał Walczak
    Poziom 18  
    Ja mam wsadzone 2 zwykle szklaki 1N4148. Ale tak naporawde one nie bardzo sie tam nadaja... One sa potrzebne do ochrony procesora gdyby na wejsciu sie pojwilo przepiecie, wiecej niz 12 lub mniej niz masa to one maja za zadanie nie dopuscic do podania takiego napiecia na procka zeby go nie uwalic. Moim zdaniem tam jednak powinny byc jakiesz szybkie diody - proponuje wlozyc jakies szotkiego.
    starter55
    Poziom 24  
    Brodan napisał:
    A może TO się komuś przyda... TACHOPRO

Czy to jest razem z pcb?
    Michał Walczak
    Poziom 18  
    W pliku tachopro jest blad CRC... Nie rozpakowuje sie caly, a skopany jest akurat plik ze schematem.
    hefalumb
    Poziom 12  
    Mam prośbę do wszystkich kolegów, którzy zamieszczają inne programy(niezwiązane bezpośrednio z tematem,)aby tego nie robili, bo robi się prawdziwy bałagan, trzymajmy się tematu można go rozwijać, ale nie tędy droga, aby zamieszczać w tym miejscu programy typu Vagprog,Tachopro itd.
    I jeszcze jedno jak ktoś zadaje pytanie to niech sobie zada też trud i sprawdzi czy nie było to już poruszone na forum a nie jeszcze się dopytuje "czy naprawdę nikt nie wie?" Jak chcemy się wymieniać programami to zamieszczajmy je poprostu w "Download Samochody" albo prywatnie.
    mirkap
    Poziom 12  
    hefalumb napisał:
    ... I jeszcze jedno jak ktoś zadaje pytanie to niech sobie zada też trud i sprawdzi czy nie było to już poruszone na forum a nie jeszcze się dopytuje "czy naprawdę nikt nie wie?" ...

no tego to akurat nie było. rzecz tyczy się Speed Adaptera, który nie jest tak obszernie omawiany w tym wątku.
    Rzeczywiście powinno się najpierw sprawdzić czy temat nie był poruszany niż od razu pieprzyć farmazony!
    altanek
    Poziom 11  
    potwierdzam 100% poprawność paczki uniscan_final
    złożyłem euroscana wczoraj wieczorem
    na płytce siedzi ATTiny zakupiony i zaprogramowany u @Michal Walczak (dzięki wielkie raz jeszcze - wyszło taniej niż w moim sklepie !)

po podłączeniu do PC, poszedł bez najmniejszych problemów (VISA pol-ang z paczki)a w najbliższy weekend podłączam toto do Peugeota 206 1,4 MPI z 2000r.
    na pewno dam znać co i jak udało się zrobić...
    pawlosso
    Poziom 13  
    Witam!!!
    Ja juz mam prawie wszystko oprócz przewodu łączącego kompa z fejsem może dać mi ktoś schemat????
    Pozdrawiam
    yacek4
    Poziom 14  
    Jak to jest z tym SPIEN bo puste okienko to bit niezaprogramowany a w nocie Attiny2313 jest 0 czyli programmed i jako Attiny i jako zastępca At90s2313. Czyli jak odchacze SPIEN jak proponuje ATMEL to uszkodze Attiny?
    Pytam z ciekawości ( w Pony przy attiny2313 nie można zmienić SPIEN) a są w tym wątku sprzeczne posty na ten temat.
    Pozdr.
    starter55
    Poziom 24  
    SPIN jest odchaczony i ma wartość zero
    Przynajmiej programując Ponyprog2000 najlepiej w wersji 2.06f Beta (ponieważ obsługuje Attiny2313) lub nowszej.

Ja jednak kupując ponownie attiny poprosił bym jednak kolege @Michał Walczak .On to zrobi najpewniej i zaoszczedzić moze uwalenia scalaka i nerwów.
    yacek4
    Poziom 14  
    No właśnie a jak kol Lonek zaproponował odhaczenie SPIEN czyli postawienie ptaszka jak rozumiem to kolega Michał groził palcem że tak nie wolno?
    szpic
    Poziom 10  
    Hello.
    Panowie.
    Zwracam sie ponownie z prosba o pomoc odnosnie nieszczesnego euroscana.
    Kupilem na allegro euroscana pracujacego pod visa rus, wszystko jest ok tylko ten jazyk jest not ok.Programuje atmela wsadami aruu lub innymi typu Janek B. , Final Finalow i mam napisy typu:podlacz ECU reader i sprawdz zasilanie lub LOADNIG NOT COMPLIT PLEASE REINSERT KEY itp,itd.
    Po ponownym programowaniu atmela wszystko wraca do normy wiec odpada temat programatora itp.
    Wyglada to tak ze mam w 100% d...ate wsady lub wszystkie programu ktorymi dyponuje (typu VISA pol ang)sa zwalone.
    Bardo prosze o jakis zestaw ktory naprawde dziala.
    Jestem w stanie sie owdzieczyc lub zaplacic, bo juz brak mi nerwow do tego chuj...wa.
    Pozdrawiam Pana Brodana i serdecznie dziekuje lecz to tez nie pomoglo.
    Suma Sumarum!
    Chlopy ratujta!
    Pozdrawiam Szpic
    P.S. Jestem w stanie sie odwdzieczyc w tematach softu pod katem szeroko pojetych tematow immo jak rownez innych.
    Michał Walczak
    Poziom 18  
    Widze ze ciekawych podpowiedzi odnosnie programowania ATTINY bedzie duzo wiecej! Nie wiem dlaczego zamieszczacie informacje ktore sa NIE SPRAWDZONE! USTAWIENIE SCALAKA W SPOSÓB KTORY PROPONUJE STARTER55 zamieszczajac plik pana @RCT ROWNIEZ SPOWODUJE ZE UWALICIE SCALAK I TO W TEN SPOSOB ZE NIE RUSZYCIE GO JUZ ZADNYM PROGRAMATOREM!!! Ustawienie bitow jak w ostatniej propozycji doprowadzi do przestawienia go na zewnetrzny GENERATOR a NIE KWARC! -sprawdzone. Tak samo nie rozumiem dlaczego czepneliscie sie bitu SPIEN (programowanie szeregowe) skoro po pierwsze przestawiać go nie trzeba a po drugie konstruktor PONYPROGA zabezpieczyl sie przed bledami niedoswiadczonych konstruktorow i po prostu zablokowal mozliwosc jego przestawienia. Tak na marginesie to widze ze kilku kolegow (STARTER55,RCT,LONEK) prowadzi na tym polu niepowazne eksperymenty kosztem innych! Moim zdaniem nie mieliscie nawet kostki ATTINY w rekach a radzicie innym! Gdybyscie zastosowali swoje porady bardzo szybko okazaloby sie ze macie kupke bezuzytecznych scalakow! Czy naprawde nie mozecie sobie sciagnac not aplikacyjnych i ich przeczytac? No chyba ze sa problemy z angielskim to juz inna kwestia. Zamiescilem wam juz wczesniej plik fusebits_attiny jak i pozniejszy opis programowania i uwazam temat za zamkniety bo kto uwaznie to przeczyta da sobie rade! Jak bedziecie chcieli to powiesze wam plik z łopatologicznym opisem w stylu "tu ma byc ptaszek, a tu nie, tego praszka odznacz a tego zostaw" -. Czy czegos takiego chcecie?
    starter55
    Poziom 24  
    @Michał Walczak
    Cytat:
    Moim zdaniem nie mieliscie nawet kostki ATTINY w rekach a radzicie innym!

Takie jest twoje zdanie i masz do tego prawo.

Faktem jest ze swojego czasu uwaliłem 2 pajączki :D ale kolejny raczej śmiga bo nie było reklamacji (złożyłem go dla kolegi) Edukacja kosztuje.
    ustawienie było takie jak w pliku na tej stronie zero to ptaszki http://www.atmel.com/dyn/products/product_card.asp?part_id=3229
    a ponyprog rozpoznał programator jako DT -006 już kiedyś o nim wspominalem.
    Plik od kolegi @RTC podałem nie dlatego aby komuś szkodzić nigdy tego nie robie i nie jestem złośliwy ,ale dlatego bo kilka osób otrzymało od niego opis na PW i to pozostało w "cieniu" (jak wiemy debiut kol @RTC nie był wyśmienity) wiec oważyłem sie sam go opublikować.

@Michał Walczak
    Jak dobrze przeglądałeś ten temat zdązyłeś pewnie zauważyć moją wypowiedz kilka postów wyżej jeśli nie to cytuje
    Cytat:
    Ja jednak kupując ponownie attiny poprosił bym jednak kolege @Michał Walczak .On to zrobi najpewniej i zaoszczedzić moze uwalenia scalaka i nerwów.

Pozdrawiam.
    tom2010
    Poziom 13  
    Witam
    A możecie mi powiedzieć czy Euroscana można jakoś podłączyć pod Mazdę?
    Michał Walczak
    Poziom 18  
    Zmieszczam opis jak zaprogramowac ATTINY w bardzo prosty i przejrzysty sposob łacznie z przykladem na PONYPROGU. Wszystkie najwazniejsze informacje zebrane razem i opisane.
    Załączniki:
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    mirkap
    Poziom 12  
    Na początek:
    przeczytałem to forum bardzo uważnie kilka razy (nawet wydrukowałem całe).

Złożyłem UniScana wg paczki FINAL. Wydaje się, że komunikacja z pc działa poprawnie: obie diody mrugają (najpierw zielona potem żółta).

Mój problem jest taki, że VISA pracuje w trybie DEMO, tzn. jest tylko jedno auto Fiat Punto. Nie ma takiego menu jak wybór marki z listy (na liście jest tylko Magnetti-Marelli).

Wsad od aaru z paczki final, visa też z paczki pol_ang, procek ATtiny zaprogramowany przy zastosowaniu ustawień FUSE wg. fusebits_attiny2313-for-at90s2313.doc (M. Walczak, str. 19).
    Nie wkładałem pamięci - podobno nie potrzeba. Czysty DOS.

poradźcie.
    Michał Walczak
    Poziom 18  
    Na pewno masz cos z programem dlatego ze do samego uruchomienia visy i wyboru marki oraz modelu auta nie jest w ogole potrzebny euroscan. Program prosi o cztnik dopiero w momencie zaakceptowania konkretnej marki, modelu oraz sterownika w momencie przjscia do okna diagnostyki. Powinneo byc tak ze odpalasz program nawet bez czytnika i od razu masz liste marek do wyboru. Albo masz jakiegos bada w programie albo wina kompa. U kolegi Edwarda Krecika jest z visą taki numer ze juz po wybraniu modelu auta i sterownika jak jestesmy w diagnostyce chcac wrócic do glownego menu wyboru niestety wywala sie program, wyrzuca komunikat "nacisnij enter by powrocic do dosa"- okazalo sie ze najprawdopodobniej wina kompa... Sciagnij jeszcze raz vise i zobacz czy bedzie tak samo. Jesli tak to proponuje odpalic ten sam program na innym kompie i jezeli bedzie tak samo znaczy ze wina programu, a jak pojdzie to wina twojego kompa...
    Irons
    Poziom 13  
    Kolega Michał ma zupełną rację , miałem identyczny objaw na jednym z kompów , okazało się że to z Visą było coś nie tak , z innego źródła zadziałała pod dosem jak należy , a nawet pod XP można było przeglądać listę aut w menu .
    Lonek
    Poziom 19  
    Michał Walczak napisał:
    Widze ze ciekawych podpowiedzi odnosnie programowania ATTINY bedzie duzo wiecej! Nie wiem dlaczego zamieszczacie informacje ktore sa NIE SPRAWDZONE! USTAWIENIE SCALAKA W SPOSÓB KTORY PROPONUJE STARTER55 zamieszczajac plik pana @RCT ROWNIEZ SPOWODUJE ZE UWALICIE SCALAK I TO W TEN SPOSOB ZE NIE RUSZYCIE GO JUZ ZADNYM PROGRAMATOREM!!! -. Czy czegos takiego chcecie?

:D
    To Dziwne :cry:
    Wg opisu Kol. @RCT zaprogramowałem 3 szt ATTiny programatorem 'SiProg' i softem 'PonyProg2000'
    i ANI JEDNEGO nie uwaliłem i DZIAŁAJĄ OK !!

[[ kasowałem błąd SRS w MB C200 i ....... wykasował ;) ]]