Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chrysler Voyager 2,5td 98r. - Zapala się i gaśnie kontrolka ładowania

marcing1 21 Jan 2014 22:56 2289 3
Bosch
    marcing1
    Level 10  
    Witam.Auto jak w temacie.Po odpaleniu zapala się kontrolka ładowania i gaśnie po czym znów się zapala(z różną częstotliwością) ,czasami też opada wskazówka temp.silnika,ładowanie ok w zależności od obciążenia pomiędzy 13,9 a 14,10.W momencie zapalenia się kontrolki,napięcie ładowania nie zmienia się.Połączenie CCD pomiędzy body compem a licznikiem ok.Właściciel sam wymieniał licznik-bez zmian.Moje pytanie,skąd licznik bierze info o ładowaniu,jeżeli z body compa to z kolei skąd on bierze tę informację.Dodam że alternator to bosch 9 diodowy na dwa przewody-nie ma regulatora w sterowniku silnika.Z góry dziękuję za pomoc.
  • Bosch
    greszan
    Level 1  
    Mam podobny problem z tym ze u mnie ladowanie swieci juz ciagle... do tego padly wskazniki paliwa i temperatury oraz nie dziala otwieranie/zamykanie centralnego od wewnatrz. Sprawdzalem juz niemal wszystko :(
  • Bosch
    waldek59
    Level 1  
    Witam.Autko jak wyżej,objawy identyczne -jedynie centralny działający.
    Sprawdzone większość połączeń elektrycznych i brak rezultatów.
    Pozdrawiam
    Pawel_Krzy
    Level 2  
    marcing1 wrote:
    Witam.Auto jak w temacie.Po odpaleniu zapala się kontrolka ładowania i gaśnie po czym znów się zapala(z różną częstotliwością) ,czasami też opada wskazówka temp.silnika,ładowanie ok w zależności od obciążenia pomiędzy 13,9 a 14,10.W momencie zapalenia się kontrolki,napięcie ładowania nie zmienia się.Połączenie CCD pomiędzy body compem a licznikiem ok.Właściciel sam wymieniał licznik-bez zmian.Moje pytanie,skąd licznik bierze info o ładowaniu,jeżeli z body compa to z kolei skąd on bierze tę informację.Dodam że alternator to bosch 9 diodowy na dwa przewody-nie ma regulatora w sterowniku silnika.Z góry dziękuję za pomoc.

Witam w moim bylo to samo nie wiem z kond się to wzielo ale po wymianie szczotek w rozruszniku caly problem znikną i teraz jest super moja rada wymienić szczotki bo juz niełączą i niedają napięcia.