Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Man tga 18.390 - Pasek klinowy

22 Sty 2014 00:31 10356 6
  • Poziom 17  
    Witam mam problem w manie tga 18.390. 2004 rok .
    Spada pasek klinowy spadł osatnio zalozylismy i dzis po 800 km znów spadł.

Patrzac na te male rolki napinające a są 3 , prawa to co na zdjeciu przy dużym napedowym kole w czerwonym kółku zaznaczyłem pasek idzie po tych 3 rolkach 2 cm poza rolkami czy tak może byc czy nie powinno.
    Napinacz chodzi wszytkie rolki tez sie kręcą co moze być powodem ?
    Napinacz po nacisnieciu zmienia ciut kąt natarcia na pasek fotka podobnego silnika ponizej.

Dziekuje

Man tga 18.390 - Pasek klinowy
  • Poziom 13  
    Witam prawdopodobnie jest uszkodzony napinacz .Pasek musi być po założeniu na środku rolek.
  • Poziom 8  
    Żle zakadasz pasek klinowy, jest inna kolejność prowadzenia paska.
  • Poziom 17  
    Czyli inaczej niż na rysunku to jak ?
  • Poziom 25  
    ...chciałbym zobaczyć inne niż na zdjęciu założenie paska :) . Sprawdź wszystkie rolki czy nie mają luzów , czy wszystkie koła są w jednej lini . Przeważnie sam napinacz szwankuje .
  • Poziom 29  
    Cześć, uwierz mi ze można założyć ten pasek inaczej widziałem kilka razy jak auto przyjechało na przegląd, i ten pasek musiał jeździć tak kilka tys km i nie było problemu - i kierowca nic nie zgłaszał - a założony był normalnie przez wszystkie koła oprócz górnej rolki czyli zęby paska dotykały rolki od góry, co do twojego napinacza sprawdź czy na połączeniu sprężyn nie rozchodzi się obudowa, przy nowym pasku jest troszkę trudności żeby go napiąć - jakby brakowało dosłownie kilku mm, sprawdził bym także czy koło od napędu pompy wtryskowej czy nie jest delikatnie uszczerbiony rant, ponieważ przy demontażu tego elementu nie umiejętne ściąganie -pukanie właśnie tego koła powoduje pęknięcia, co prawda pasek też byłby poszczępiony, następnie sprawdź czy klima lub alternator - ich koła są prostopadłe, na koniec masz 2 rolki prowadzące i napinacz. Pasek jest poprawnie założony, cześć.
  • Poziom 17  
    Po wymianie napinacza problem zniknął pasek wsadzony tak jak na fotce.

Pozdr temat zamkniety