Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przester na mikserze i nie wykorzystana moc nagłośnienia co zrobic?

22 Sty 2014 13:05 3573 32
  • Poziom 17  
    Witam mam pewien problem z wysterowaniem mojego nagłośnienia , wyznaję zasadę że tłumikami powinno się grać w granicach 0db , ale mój problem polega na tym że jak gram w tych granicach wykorzystuje może 50% mocy mojego nagłośnienia co z tym zrobić ?. Dopiero jak sygnał z miksera puszcze na +12 db osiągam moc pod clipami końcówek (nigdy nie gram na clipach) , podkreślam że na procesorze wtedy jest 0db , co z tym zrobić ? (procesor ustawiony na 0 db , tylko na mikserze musze prawie że grać na clipach , końcówki kręcone na max

Mam nowe nagłośnienie w takim zestawieniu:
    Mikser sl3242fx
    Procesor DCX 2496
    Pol Audio PA 212-600 i do tego końcówka Crest CA9
    Pol Audio TP 118-1000 i do tego Crown Macro Tech 3600VZ
  • Poziom 18  
    Witam skoro masz procesor to wyjście jest proste. Wystarczy na procesorze podbić sygnał do wartości która jest potrzebna. Często też w mikserze można ustawić wartość sygnału wyjściowego .
  • Poziom 17  
    No w sumie tak to jest logiczne , ale musiałbym wtedy podnieść sygnał wyjściowy z procesora na +12 db , a kiedy to zrobię to pojawiają sie szumy i słychać je nawet gdy gra muzyka delikatnie słychać ale jednak słychać , mam podniesiony poziom wyjściowy na +5 i to jest max żeby nie były tak bardzo słyszalne szumy
  • Poziom 18  
    Wiec pozostaje zlokalizować zródło szumu i wymienić na sprzęt lepszej klasy . Widzę końce dobrej klasy kolumny tak samo tylko stół i procesor odbiega od reszty.
  • Poziom 17  
    No niestety nie posiadam narazie wystarczającej ilości funduszy , bo wydałem wszystkie zaskórniaki na końce i kolumny , co prawda zbieram teraz na nowy stół Yamahy 01v96 ale niestety zbieranie na ten mikser zajmie mi minimum pół roku lub rok , więc potrzebuje jakieś rozwiązanie do tego zestawienia, najlepiej małymi kosztami lub wogóle bez kosztów
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    Jeżeli wszystko jest prawidłowo podłączone to trudno będzie coś z tym zrobić.
    Źródłem szumów jest procesor czy mikser a może jakieś dodatkowe urządzenie podłączone do miksera ?
  • Poziom 17  
    dj-MatyAS napisał:
    Z miksera powinien wychodzić sygnał o odpowiedniej wartości (0 dB) jeśli tak nie jest może nasz źle podłączone kable wyjściowe na procek/wzmacniacze. Nie korzystasz przypadkiem z wyjścia na magnetofon?
    , nie nie korzystam mam podpięte normalnie przez wyjście MAIN OUT

Dodano po 1 [minuty]:

x-deejay napisał:
    Podenieś gain WEJŚCIA w DCX a nie wyjść. Z miksera max +6db zwłaszcza tej klasy.
    sygnał do DCX i miksera mam na 0 db czyli tak jak powinno byc tak ?

Dodano po 1 [minuty]:

Maciek Góźdź napisał:
    Źródłem szumów jest procesor czy mikser a może jakieś dodatkowe urządzenie podłączone do miksera ?
    najbardziej z tego zestawienia szumi mikser ( czytałem że ma strasznie szumiące preamp'y )a zaraz po nim procesor

Dodano po 3 [minuty]:
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    dj-MatyAS napisał:
    A (przepraszam za takie pytanie...) skąd bierzesz informacje o 0 dB? Wskaźniki wysterowania miksera tyle pokazują?
    no tak stąd biore informacje
  • Poziom 17  
    Tak , jeżeli gram bez procesora i pełnym pasmem przy 0 db końcówka prawie "clipuje", chociaż dodam tak jak wcześniej już pisałem wyjścia z procesora są ustawione na +5 a dojścia na 0 db , a żeby grać "całą mocą nagłośnienia" z miksera musi mi wychodzić +12 i nie wiem czy czasem procesor nie jest jakiś felerny
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Kable XLR pin 2 + pin 3 - pin 1 masa , nie robiłem sam kabli ponieważ nie jestem w tym dobry więc kable są oryginalnie kupione kable PROEL , jeszcze tak siedząc myślę czy nie ustawić czułości wejścia tyle ile potrzebuje zeby z miksera wychodzić 0 db a wyjście procesora dać na 0 db , może faktycznie procesor ma jakieś problemy , niby procesor nowy ma dwa miesiące

Dodano po 4 [minuty]:

x-deejay napisał:
    A nie masz przypadkiem założonych limiterów za mocno??
    aktualnie limitery mam wyłączone ponieważ jak gram na małych salach końcówki i wszystko mam obok siebie , dopiero kiedy nagłaśniam małą "wiejską" imprezę w plenerze włączam limitery ponieważ case z końcami mam dalej a przy sobie tylko procesor i mikser , ale wtedy limiter mam ustawiony przed samymi clip'ami na końcówkach

Dodaje screen z instrukcji odnośnie połączeń audio w DCX Przester na mikserze i nie wykorzystana moc nagłośnienia co zrobic?

Dodano po 19 [minuty]:

myślicie że może to być wina kabli ? że na każdy kanał ma przypadać kabel niesymetryczny ?
  • Poziom 17  
    dj-MatyAS no tak; przepraszam moje niedopatrzenie i nie zrozumienie po pierwszym przeczytaniu.
    dj-MatyAS napisał:
    zy Ty w ogóle wiesz co to znaczy sygnał symetryczny?
    tak wiem , tylko już zacząłem się przejmować moim problemem za bardzo, bo tyle postów, a nadal nie możemy znaleźć rozwiązania i nie wiem jakie są tego przyczyny i sam nie mogę do tego dotrzeć.

Screen z instrukcji miksera : Przester na mikserze i nie wykorzystana moc nagłośnienia co zrobic? wygląda na to że są symetryczne

Poprawiłem niechlujną pisownię. Proszę przestrzegać zasad.
    (dj-MatyAS)
  • Poziom 17  
    Tak właśnie zrobię jak napisałeś , tylko jest jeszcze jeden problem , kiedy ustawie zbyt dużo poziom na procesorze pojawia sie szum dość wyraźnie słyszalny nawet przy cichym słuchaniu muzyki
  • Poziom 17  
    Szum , "sssssssssss" bo przydźwięk by przypominał raczej takie "brumienie"

Dodano po 3 [minuty]:

x-deejay powiedz mi kolego na granicy 0db w procesorze lub troche więcej, też masz szumienia dość słyszalne ?
  • Poziom 17  
    Ja mam pewien pomysł , jutro prawdopodobnie wracam do domu więc będe miał sprzęt przy sobie , może nagram filmik jak to wygląda z tym szumieniem i w ogóle bo nie potrafię w pełni opisać mojego problemu a link wstawię na forum , potrzebuje bardzo porady specjalisty bo moja marna wiedza w łączeniach nie wystarcza, niestety w moich okolicach niezbyt łatwo takiego znaleźć temu większości problemów pytam tutaj na forum

Dodano po 31 [minuty]:

Powiem tak , szumienie jest tak jakby wszystkie tłumiki podnieść do oporu i odkręcić trim do końca , takie szumienie pojawia sie mi w kolumnach przy większym wyjściu , żeby szumy były mało słyszalne maksymalnie mogę podnieść wyjście z procesora do +5 , +6 to jest takie maks

Dodano po 18 [minuty]:

A jeszcze zapytam tak , jeżeli podbije poziomy wejściowe w procesorze tak żeby na mikserze grać w granicach 0 db , to właśnie teraz takie pytanie , dojście do procesora będzie miało w niby dojście to +12 i czy jeżeli wyjścia z procesora będą 0 db no bo Crest i Crown jest na tyle wysterowany nie będzie zniekształceń ? teoretycznie sygnał wejściowy będzie większy niż wyjściowy
  • Poziom 17  
    Czyli mam rozumieć że sygnał wejściowy jest dopiero cięty przed wyjściem do 0 db?