Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother DCP-152W - Brak połączenia

saiyanin 22 Jan 2014 14:05 11892 6
 • #1
  saiyanin
  Level 2  
  Witam kupiłem drukarkę Brother DCP-152W
  I mam problem wszystkie z połączeniem WIFI ( brak kabla usb) sterowniki zostały zainstalowane, połączenie z ruter ustalone poprawnie, jednak pc nie widzi drukarki.
  Wbudowany skaner w drukarce chodzi i działa prawidłowo ( jest to urządzenie wielofunkcyjne) komputer go widzi i jest ok. Jednak nie mam pojęcia dlaczego nie chce złapać drukarki po prostu brak mi już pomysłów.
 • #2
  GrandMasterT
  Level 25  
  Wydrukuj ustawienia sieci z menu drukarki, lub sprawdź w routerze jaki ma nadany IP.
  Potem znajdź drukarkę w panelu sterowania, wejdź w jej 'właściwości' i następnie zakładka 'porty'. Znajdziesz tam 'Standardowy port TCP/IP' tudzież 'Standard TCP/IP port' zależnie od wersji sterownika i systemu, o nazwie prawdopodobnie zaczynającej się od BRW. Port ten będzie zaznaczony fajfkiem; zaznacz go na liście i gdzieś na dole będzie przycisk 'Konfiguruj port'.

  W konfiguracji portu jest pole 'nazwa drukarki lub adres IP' i będzie wpisana tam jakaś nazwa. Wykasuj to i wpisz adres IP, są duże szanse, że to pomoże.
  Ponadto w routerze trzeba wyłączyć separację wifi od ethernetów, jeśli jest.
 • #3
  szewc1
  Level 2  
  Metoda GrandMasterT u mnie pomogła. Dzięki.
  Żeby nie było za różowo, sprzętu nie wykrywa na innym komputerze - laptopie. Próbowałem akrobacji z udostępnianiem, grupami roboczymi, itd, ale nie powinno to mieć wpływu (drukarka korzysta tylko z wifi). We właściwościach połączenia (status) znalazłem info '11n' - jeśli drukarka korzysta tylko z technologii 802.11n to by wyjaśniało sytuację - laptop obsługuje a/b/g. Ktoś może to potwierdzić?
 • #4
  GrandMasterT
  Level 25  
  Jeśli masz jakąś sieć wifi do której łączy się drukarka i laptop, to technologia nie ma znaczenia. Problem musi leżeć gdzieś indziej.

  Sprecyzuj 'nie wykrywa'. Dzieje się to przy instalacji, czy już po ? Brother ma fajne, bardzo intuicyjne instalatory i jeśli z nich nie korzystałeś, to proponuję to zrobić.
 • #5
  szewc1
  Level 2  
  Na laptopie, który nie działa ze sprzętem w temacie, mam Windows XP. Zainstalowałem sterowniki (jedynie sterowniki do obsługi sieciowej i opcji wydruku - pełen pakiet z diagnozowaniem nie jest potrzebny, poza tym wymaga kabla USB albo drukarki już widocznej w sieci), drukarka jest widoczna w taki sam sposób jak w PC w Windowsem 8.1 (w grupie roboczej jako duplikat pod danym identyfikatorem komputera, w drukarkach i faksach pod tym samym adresem na porcie TCP/IP, w 'znajdź drukarkę' przy opcjach wydruku, na obu komputerach udostępniona).
  PC jest wpięty po kablu do modemu/routera, laptop po wifi. Z PC drukuje bez problemu, na laptopie oczekuje w kolejce aż do niepowodzenia. Co ciekawe nie mam teraz możliwości podglądu poziomu tuszu na PC, a sama drukarka jest oznaczona jako offline (parę godzin temu, parę zmian temu, była online).
  Na drukarce próbowałem wcześniej różnych ustawień LAN, teraz jest po ręcznym wpisaniu SSID i hasła. Laptop zawsze miał problemy z udostępnionymi folderami.
 • #6
  GrandMasterT
  Level 25  
  Ale ta drukarka chyba nigdy nie jest widoczna w sieci, jeśli jako 'widoczność' masz na myśli otoczenie sieciowe.

  Procedura dla instalacji drukarki która pracuje samodzielnie w sieci wygląda tak: konfigurujesz wifi na drukarce, sprawdzasz czy na pewno jest połączenie, następnie na PC odpalasz instalator który w sieci sam wyszuka drukarkę. Jeśli jej nie znajduje, to znaczy, że jest jakiś dodatkowy problem - np. antywirus/firewall blokujący połączenie, kiepski router lub jego licha konfiguracja itp.
  Polecam zassać pełny instalator ze strony Brothera, pozwala wybrać co ma być zainstalowane. Status monitor się przydaje do diagnozowania problemów.

  Działanie tej drukarki w sieci nic nie ma wspólnego z udostępnianymi folderami, ona ma wbudowany serwer wydruku współpracujący ze zwykłym portem drukarki TCP.
 • #7
  szewc1
  Level 2  
  Racja, rzecz była w routerze. Po wyłączeniu firewalla i paru opcji na nim wszytko gra na obu komputerach, włącznie z tym nieszczęsnym udostępnianiem. Jeszcze raz dzięki GrandMasterT.