Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie kamery lub lustrzanki do laptopa

Paffelek1991 22 Sty 2014 14:10 2934 10
  • #1 22 Sty 2014 14:10
    Paffelek1991
    Poziom 7  

Witam!
    Problem jest taki, że chciałbym podłączyć kamerę lub jakąś lustrzankę do laptopa aby działała tak jak kamerka internetowa. Jakich kabli do tego potrzebuję? Czy oprócz kabli potrzebuję również jakiś specjalny program?
    Mój laptop to Samsung R540.

Na forum znalazłem tylko temat o podłączeniu kamery w celu zrzucenia na laptop materiałów, a nie o to mi chodzi. Jednak jeżeli coś przeoczyłem to z góry przepraszam.

0 10
  • Pomocny post
    #2 22 Sty 2014 16:47
    D214d3k
    Poziom 38  

Video grabber na USB?

0
  • #3 22 Sty 2014 18:56
    Paffelek1991
    Poziom 7  

Tylko tyle? A obraz z kamery przez USB będzie szybko przesyłany?

0
  • Pomocny post
    #4 22 Sty 2014 19:53
    D214d3k
    Poziom 38  

Co znaczy szybko? Opóźnienia?
    Jest jeszcze inna opcja - zakup katy TV z wejściem AV lub nawet bez a wtedy przy kamerze musi być modulator. Analogowy tuner to przeżytek więc kupisz go za grosze. Niedrogo można kupić mały telewizorek LCD 7-10 cali to znacznie wygodniejsze niż laptop tylko trzeba się zastanowić czy to ma być analog po w cz czy po AV. Najlepiej jak byś napisał do czego to jest konkretnie wtedy odpowiedzi były by też konkretne.

0
  • #5 22 Sty 2014 22:40
    Paffelek1991
    Poziom 7  

Konkretnie chodzi o to, że na youtube jest opcja nadawania obrazu na żywo do sieci. Chcę zrobić tak żeby obraz z kamery/lustrzanki podłączonej do laptopa był nadawany właśnie w ten sposób (żeby służyła mi jako kamerka internetowa, bo jakość obrazu jest lepsza), stąd moje pytanie o prędkość (konkretnie właśnie o opóźnienia, źle się wyraziłem). Dlatego mały telewizorek odpada, bo musi być połączenie z internetem.

0
  • Pomocny post
    #7 23 Sty 2014 13:48
    simon1m
    Poziom 28  

Z tego co wiem live na YouTube i tak jest w 360p, wiec jakość będzie mirna. Kolejną sprawą dot. lustrzanki jest nagrzewanie się matrycy podczas nagrywania video (stąd częste ograniczenia długości materiałów do np 10min).

Nie wiem jak jest obecnie, ale YouTube kilka mies temu nie obsługiwał programów do streamowania typu xsplit czy OBS, który byłby bardzo wskazany.

Reasumując polecam zakup porządnej kamerki internetowej. Unikniesz w/w problemów, a strat jakości podczas live nie odczujesz.

0
  • #8 23 Sty 2014 13:55
    Paffelek1991
    Poziom 7  

Dzięki simon!

0
  • #9 23 Sty 2014 14:14
    kitor
    Poziom 34  

Cytat:
    Kolejną sprawą dot. lustrzanki jest nagrzewanie się matrycy podczas nagrywania video (stąd częste ograniczenia długości materiałów do np 10min).

Ograniczenia wynikają z prawa, zdaje się UE (acz tu mogłem pomylić), które narzuca inne opodatkowanie na kamery i na aparaty (i definiuje to jako długość czasu nagrywania).
    Problemem jest to że nie znam lustrzanki która mogła by na żywo zwracać obraz 1080p do komputera - z reguły jest to rozdzielczość równa rozdzielczości wyświetlacza aparatu na LiveView, czyli niższa i to sporo.

Co do rozdzielczości, wygląda na to że się kolega myli:
    https://support.google.com/youtube/answer/2853702?hl=pl&ref_topic=2853713

0
  • #10 23 Sty 2014 14:36
    simon1m
    Poziom 28  

Jak widać przez kilka mies YouTube poszło do przodu.

Sony Alfa słynie wręcz z długo stygnacych matryc.

0
  • #11 23 Sty 2014 14:40
    Paffelek1991
    Poziom 7  

Ok, więc lustrzanka odpada, bo chodzi o transmisję minimum 5 godzin, ale jak to wtedy wygląda z tymi opóźnieniami? W sensie mam kamerę, nagrywa 720p, ale czy kabel nadąży?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo