Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Beretta Venus 24ic - Piec się zawiesza i zapala czerwona dioda

22 Jan 2014 15:02 3438 5
 • Level 8  
  witam
  Od dłuższego czasu mam problem z piecem,co parę godzin zawiesza się i zapala się czerwona lampka.Wtedy trzeba go odblokować aby zadziałał palnik.Parę razy był już serwisant ale w jego obecności piec działał prawidłowo. Więc wymienił płytkę gdyż najczęściej ona ulega awarii ale problem ten cały czas występuję , piec nadal się zawiesza.Pewnego razu zaobserwowałem moment zablokowania się pieca, w momencie podania iskry na palnik nie został otwarty elektrozawór.Pytanie czy to może być sam elektrozawór czy jest jeszcze jakaś inna opcja bo serwisant mówił że wszystkim steruje ta płytka i ona jest najczęściej winna.Proszę o pomoc!!!
 • User removed account  
 • Heating systems specialist
  Serwisant ma dużej mierze rację, odnośnie tego modułu. W twoim przypadku do sprawdzenia jest elektroda, czy nie ma przebicia, co często bywa w tym modelu, oraz sam zespół gazowy. Zaproś ponownie serwisanta, niech dokończy robotę.
 • Level 8  
  Elektroda jest ok. ciśnienie gazu też, napięcie nie skacze a problem cały czas występuje piec się blokuje po pewnym czasie pracy.Najgorsze że nie dzieje się to co chwila tylko co parę godzin.Serwisant nie widzi problemu,mówi że jeżeli nie stanie się to przy nim to nie pomoże.
 • User removed account  
 • Level 8  
  Ciąg kominowy jest