Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mildton 80 do regeneracji

miqool 22 Sty 2014 17:14 765 4
  • #1 22 Sty 2014 17:14
    miqool
    Poziom 8  

Witajcie, stałem się posiadaczem oryginalnych MildTon-ów 80, które wymagają renowacji zawieszeń głośników niskotonowych oraz średniotonowych, jako amator poczytałem forum i wyczytałem, aby wystrzegać się kupowania części na allegro, a więc zakupiłbym w sklepie tonsila, dodatkowo w jednej kolumnie nie gra średniotonowy oraz wysokotonowy, niskotonowy gra, czy to była by wina zwrotnicy? Potencjometry nie mam kompletnie pojęcia jak powinny działać, bo jakoś po kręceniu nimi różnicy nie dostrzegam. Na koniec dodam, iż zestaw posiadam od człowieka, który ma je u siebie od nowości, a od ok 7 lat były składowane na ogrzewanym strychu, a więc nikt przy nich nie grzebał i ich oryginalność jest 100 procentowa.

Prosiłbym o wskazówki, co powinienem wymienić w takim zestawie, aby posłużył przez następne lata? Oczywiście jako amator jestem zmuszony poszukać fachowca, który by mi to wszystko poprawnie zmontował i naprawił, a więc jakby któryś z kolegów był z okolic Zielonej Góry lub w okręgu do 100km to z chęcią skorzystam z pomocy, a głośniki dostarczyłbym oczywiście osobiście wraz z częściami, które bym wcześniej zamówił.

Z góry dziękuję za pomoc i cenne wskazówki.

• #2 22 Sty 2014 18:40
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

miqool napisał:
    czy to była by wina zwrotnicy?
    Nie wiadomo. Zobacz omomierzem czy cewki w głośnikach nie maja przerw.
    miqool napisał:
    bo jakoś po kręceniu nimi różnicy nie dostrzegam.
    Często się psują po latach. Spróbuj je psiknąć kontaktem.
    miqool napisał:
    Oczywiście jako amator jestem zmuszony poszukać fachowca
    Regenerację jesteś w stanie zrobić samemu. https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1797404&highlight=

• #3 22 Sty 2014 20:04
    miqool
    Poziom 8  

Jest straszna lipa i chyba najgorszy scenariusz, poświęciłem teraz czas na przekręcanie głośników i podpinałem na krótko te niedziałające, niestety była w nich cisza, natomiast zwrotnice i potencjometry są sprawne, bo głośnik średniotonowy, taki przykładałem pod każde przewody działał, co z tym teraz robić? wypadałoby kupić nowe dwa średniotonowe oraz dwa wysokotonowe ;/ niskotonowe do regeneracji bo oba działają.

• #4 23 Sty 2014 15:39
    nitros66
    Poziom 25  

Możesz dokupić cały zestaw czyli zawieszenia + membrany + cewki już połączone ze sobą. zostaje jedynie zamontowanie ich w koszu. Wysokotonowe też możesz zregenerować poprzez wymianę cewek. Poszukaj też sprawnych używek na allegro/tablicy/gumtree. Wtedy zaoszczędzisz na remoncie.

• #5 23 Sty 2014 16:03
    miqool
    Poziom 8  

Postanowiłem iż zakupię nowe wysokotonowe oraz średniotonowe w sklepie "skleptonsil", a niskotonowe zostaną naprawione.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME