Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Naczepa Schmitz - zamarza układ pneumatyczny.

beciooo 22 Jan 2014 17:29 5895 4
 • #1
  beciooo
  Level 1  
  Witam wszystkich. Mam taki problem zamarza mi układ pneumatyczny a dokładnie blokują mi hamulce i powietrze nie dochodzi do poduszek. Nie można ruszyć w ogóle z miejsca. Miał ktoś podobne problem??!!Coś odpowiedniego wlać chociaż nie powinno się ale jak trzeba to trzeba. Gdzieś podgrzewać? prosiłbym o konkretne odpowiedzi dodam ze chodzi o naczepę schimtz. :|
 • #2
  wariato
  Level 43  
  Podgrzewaj przy zaworach.
 • #3
  MAN Electronics
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Zainteresuj się produktem ''wabcothyl'' firmy Wabco.
 • #4
  saron22
  Trucks specialist
  Teraz to ratuje cie tylko ogrzewana hala, wymiana osuszacza w ciągniku i pozbycie się wilgoci z całego układu. Nawet jak podgrzejesz tu i tam to woda zostanie w układzie i za chwilę zamarznie.
 • #5
  serwis_gh
  Diesel injection systems specialist
  Witam.
  Pójawienie się wody w pneumatyce jest spowodowane nadmiernymi ubytkami powietrza. Znajdź gdzie powietrze schodzi, i napraw. Osuszacz który się nie regeneruje po nabiciu powietrza w układzie może się zużyć nawet po kilku godzinach! A zwykle starcza na 1 rok lub nawet 2 lata w układach np. na resorach.
  W Twoim przypadku to moze być wina nie naczepy ale auta, np zawór 4drożny lub 6drożny, w zależności od marki auta, lub zawór redukcji ciśnienia np. W Iveco Scanii lub MAN. Zegary pokazują tylko cisnienie w 2 głównych obwodach ale nie hamulca ręcznego i przyczepy.