Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naczepa Schmitz - zamarza układ pneumatyczny.

22 Sty 2014 17:29 3810 4
  • Poziom 1  
    Witam wszystkich. Mam taki problem zamarza mi układ pneumatyczny a dokładnie blokują mi hamulce i powietrze nie dochodzi do poduszek. Nie można ruszyć w ogóle z miejsca. Miał ktoś podobne problem??!!Coś odpowiedniego wlać chociaż nie powinno się ale jak trzeba to trzeba. Gdzieś podgrzewać? prosiłbym o konkretne odpowiedzi dodam ze chodzi o naczepę schimtz. :|
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 43  
    Podgrzewaj przy zaworach.
  • Specjalista - Samochody Ciężarowe
    Teraz to ratuje cie tylko ogrzewana hala, wymiana osuszacza w ciągniku i pozbycie się wilgoci z całego układu. Nawet jak podgrzejesz tu i tam to woda zostanie w układzie i za chwilę zamarznie.
  • Specjalista - układy wtrysku Diesel
    Witam.
    Pójawienie się wody w pneumatyce jest spowodowane nadmiernymi ubytkami powietrza. Znajdź gdzie powietrze schodzi, i napraw. Osuszacz który się nie regeneruje po nabiciu powietrza w układzie może się zużyć nawet po kilku godzinach! A zwykle starcza na 1 rok lub nawet 2 lata w układach np. na resorach.
    W Twoim przypadku to moze być wina nie naczepy ale auta, np zawór 4drożny lub 6drożny, w zależności od marki auta, lub zawór redukcji ciśnienia np. W Iveco Scanii lub MAN. Zegary pokazują tylko cisnienie w 2 głównych obwodach ale nie hamulca ręcznego i przyczepy.