Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa kopii wzmacniacza Hughes

Karolo 22 Sty 2014 17:50 627 3
  • #1 22 Sty 2014 17:50
    Karolo
    Poziom 10  

Witam,
    Buduję obecnie kopię wzmacniacza Hughes&Kettner Triamp mkI i borykam się z doborem paczki. W grę wchodzą paczki 1x12 oraz 2x12 jednak mam kilka pytań co do konstrukcji. Planuje zastosować głośnik Celestion Vintage 30 z tym, że stać mnie na razie tylko na 1 sztukę. Czy paczka 2x12 z jednym głośnikiem będzie gorzej brzmieć jeżeli chodzi o konstrukcję całej paczki? Czy wycinać wtedy otwór na drugi głośnik? czy dalej można zastosować otwarty tył (1/3)?

• Pomocny post
    #2 22 Sty 2014 18:58
    AnTech
    Poziom 31  

Możesz od razu wykonać dwa otwory i jeden z nich przesłonić okrągłą zaślepką wykonaną ze sklejki grubości ok.10mm do czasu nabycia drugiego głośnika. Zaślepienie jednego otworu jest konieczne w celu uniknięcia tzw. zwarcia akustycznego zamontowanego głośnika. Tak więc tymaczsowo możesz używać jednego głośnika w obudowie przeznaczonej dla dwóch. Tył obudowy może być częściowo otwarty.

• #3 24 Sty 2014 15:55
    Karolo
    Poziom 10  

Dziękuję za odpowiedź. Zastanawiam się jeszcze czy mogę użyć do budowy heada i paczki sklejki 13mm? Posiadam taką w domu w wystarczającej ilości. Arkusz sklejki 18mm kosztuje niestety ok 250zł. Czytałem, że lepiej trochę cieńszą niż grubszą od 18mm. Co o tym myślicie?

• Pomocny post
    #4 24 Sty 2014 17:07
    AnTech
    Poziom 31  

Nie widzę problemu. Jedynie płytę czołową z głośnikami lepiej wykonać ze sklejki 18mm. Obrzeża całej skrzynki możesz pogrubić od wewnątrz paskami sklejki gr.powiedzmy 6-8mm i szerokości ok 5cm aby okucia narożników lepiej się trzymały. Poza tym, moim zdaniem ładniej będzie cała skrzynka wyglądała. Popatrz na fronty typowych gitarowych kolumn głóśnikowych.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME