Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VCR Samsung SV-661GX. Szary pasek na całej długości ekranu.

danao 30 Mar 2005 16:52 1588 8
  • #1 30 Mar 2005 16:52
    danao
    Poziom 24  

Problem polega na tym, że jest to nowy sprzęt i podczas odtwarzania na całej długosci ekranu od prawej do lewej, na samym dole, o wysokosci 1 cm jest szary pasek obrazu, który wygląda jak negatyw. Klient twierdzi że mu spadł. Nie wiem czy to głowica czy może kłopot z pamięcią. Poza tym vcr zachowuje się normalnie, wszystkie funkcje działają...
    Cóz może się dziać? Naciąg taśmy i bazy sprawdzone...Z góry dzieki za pomoc...

0 8
  • #2 07 Kwi 2005 23:23
    mirek2
    Poziom 18  

Zacznij od pamieci-regulacje w trybie serwisowym.

0
  • #3 13 Kwi 2005 12:30
    danao
    Poziom 24  

Bardzo chętnie.Ja tez podejrzewam pamięć ale nie moge dostać schematu, a nie wiem jaka pamięć gdyż jest inaczej opisana no i nigdzie nie moge znależć wsadu.Jeśli ktoś z Was posiada to poprosiłbym....

0
  • #4 13 Kwi 2005 21:04
    MORTEM
    Specjalista techniki DVD

A po co tu wsad do pamięci?
    Temat wałkowany dziesiątki razy.
    Nacisnij na magneowidzie po zdjęciu front panela przycisk TEST a na pilocie SPEED lub SP/LP
    Powinno pomóc.

0
  • #5 18 Kwi 2005 13:58
    danao
    Poziom 24  

Sorki Mortem.Szukałem na elce i nic nie znalazłem.Jak sprawdze to dam znać co i jak...

0
  • #7 20 Kwi 2005 13:40
    danao
    Poziom 24  

Coś albo robie nie tak, albo jest coś innego uszkodzone.Wciskam test na płycie za frontem,puszczam, na pilocie SPEED gaśnie test na ledach i bez zmian.Jak wciskam ten switsch "R" to nic sie nie dzieje.Próbowałem na wszelakie sposoby, przy włączonej taśmie i bez.Magnetowid gościowwi mocno upadł.Jak taśma idzie w PLAY to na samym dole od lewej do prawej na wysokości centymetra pasek obrazu jest tak jakby przez soczewkę i bez koloru.Może spróbuje podstawić pamięć.Nie wiem tlko czy może być 24c04?Zgram wsad ze starej...

1
  • #8 27 Kwi 2005 16:14
    Zdzisław
    Poziom 13  

Kolega Mortem ma racje, ale opis twojego wykonania niewłaściwy. W trakcie odtwarzania kasety ( prawidłowo nagranej ) nacisnąć r a z e m przyciski TEST I SPEED . Powaodzenia.

0
  • #9 27 Kwi 2005 21:37
    jarkuz
    Poziom 24  

Panowie, jeśli spadł to problem w prowadzeniu taśmy a nie pamięci, za co odpowiada prawa prowadnica i słupek ewentualnie minimalne obniżenie bębna głowic wizyjnych, co należy na wstępie sprawdzić.

0