Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofon MDOIX 676 - Podłączenie do komputera.

player92 22 Sty 2014 19:09 867 3
  • #1 22 Sty 2014 19:09
    player92
    Poziom 6  

Witam,
    Otóż chciałem dołączyć tytułowy mikrofon do komputera płyta główna (ASRock B75M-GL). W internecie znalazłem podobne tematy i ludziom udaje się podłączać mikrofony dynamiczne do komputerów. Znalazłem, że aby móc tego dokonać należy mieć przejściówkę XLR->duży jack(niesymetryczny)->mały jack->PC

Jest to opisane tutaj:

tutaj miał być link, ale nie mogę go zamieścić, za to hint, że jak się wpisze do googla "jak podłączyć mikrofon dynamiczny do komputera" to jest to czwarty link od góry:)

(jest kilka części gdzie autor podłącza różne mikrofony do różnych kompów)
    Nie wiem natomiast czy ta metoda jest dobra dla mojego, dosyć leciwego sprzętu.

W innym miejscu w sieci znalazłem, że potrzebny jest wzmacniacz do tego mikrofonu i dopiero można go gdzieś podłączyć. Jeśli jest to konieczne, to czy ktoś mógłby zamieścić jakiś schemat, który byłby odpowiedni.

I jeszcze pytanie dotyczące tego mikrofonu czy sygnał wyjściowy z niego jest symetryczny(ma trzy piny)? Jeśli nie to po co są, aż trzy piny?

0 3
  • #2 22 Sty 2014 21:48
    AnTech
    Poziom 31  

Może nie pomogę w samym podłączeniu, ale przekażę kilka informacji.
    MDO IX to mikrofon stosowany kiedyś m.in. jako wyposażenie magnetofonów ZK120. Nie posiada wyścia XLR tylko DIN niesymetryczne. Jest to mikrofon z wewnętrznym autotransformatorem podwyższającym napięcie wyjściowe. Stąd we wtyczce DIN wykorzystano wszystkie trzy styki. Masa - wyjście o niskim poziomie i małej impedancji - wyjście o wysokim poziomie i dużej impedancji.

0
  • #3 22 Sty 2014 22:08
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 22 Sty 2014 22:29
    player92
    Poziom 6  

W sumie to się nie upieram, a jego jakości nie poznałem. Mam go to chciałem podłączyć:) sprawdzić i tyle. Wygląda bardzo spoko (wiem nie ocenia się książki po okładce) ale właśnie przez swój wygląd mnie urzekł.
    Jak wystarczy kupić dwie przejściówki to może warto spróbować koszt ~12zł. Jak jakiś mikrofon w tej cenie jest lepszy i zgrabniejszy to poproszę namiar:)

P.S.
    AnTech dzięki za info poszperam jeszcze i może okażą się pomocne twoje dane, także dzięki.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo