Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW golf 3 1.9 di - zepsuta klamka - jak otworzyć drzwi?

MEGAAA 22 Jan 2014 19:25 11676 5
    MEGAAA
    Level 8  
    Witam,
    Jak w temacie, otóż posiadam VW golf 3 1.9 di i dziś popołudniu gdy odśnieżałem auto pojawił sie problem z otwarciem drzwi od strony kierowcy. Zamek centralny działa, rygle wysówają sie i chowają prawidłowo, Drzwi nie mozna otworzyć ani od wewnątrz ani od zewnątrz, od srodka język klamki chodzi luzno bez zadnego oporu, podobnie od zewnatrz. I tu jest problem bo nie moge zdjąć klamki ani tapicerki poniewaz nie moge dostac sie do srub. Dodam ze dzis u mnie bylo -4stopnie, a wczoraj pdal jeszcze deszcz wiec przy otwieraniu wszystkich drzwi byl maly problem bo zrobila sie skrupa z lodu ale przy delikatnym ciagnieciu drzwi ze wszystkimi sobie dalem rady poza tymi od kuierowcy. Oczywiscie nie szarpalem jakos strasznie tej klamki tak zeby cos wyrwac poza tym od srodka tez sie nie otwieraja. Klamke kupielm jakies dwa miesiace temu i wszystko chodzilo a zamek centralny robilem przed sylwestrem ale to chyba nie ma znaczenia bo zamek dziala tylko klamka nie otwiera drzwi. Macie moze jakies pomysly jak te drzwi w golfie otworzyć? i co mogło sie stać?
    Pozdrwiam i bardzo prosze o jakąś pomoc.
    p.s szukalem podobnego tematu i nic o golfie nie znalazłem.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    jmichux
    Level 12  
    Miałem podobnie w moim golfie, u mnie padł zamek, klamkę zewnętrzną udało odkręcić mi się po otwarciu tylnych drzwi ale to nic mi nie dało więc skończyło się w miarę delikatnym targaniem tapicerki od wewnątrz. U Ciebie padało i teraz jest mróz możliwe że to jest powodem, radziłbym wstawić auto do garażu na rozgrzanie i wtedy popróbowałbym otworzyć zanim od razu dojdziesz do prucia drzwi.
    MEGAAA
    Level 8  
    jmichux dzieki za odpowiedz:) nie mam za bardzo mozliwosci garażowania ale wydaje mi sie ze mróz by az tak tych drzwi nie trzymal. A nie ma jakiegos innego sposobu na otwarcie poza dziurawieniem tapicerki?
    jmichux
    Level 12  
    Nie wiem jak u Ciebie ale w moich stronach dokładnie w Gdyni jest firma co zajmuje się tylko zamkami i stacyjkami, reklamują się awaryjnym otwieraniem drzwi z dojazdem do klienta. Mój ojciec skorzystał z ich usług jak zablokowały mu się drzwi w jego audi a6 z 2000r. Otworzyli drzwi bez kolizyjnie od zewnątrz, wytargali tylko listwę (uszczelkę) pomiędzy drzwiami a szybą, a potem dłubali w zamku narzędziami które po raz pierwszy widziałem (szczypce druty pompka podciśnieniowa). Generalnie po całej operacji uszkodzony był tylko zamek a po zamontowaniu listwy na drzwiach nie było żadnych śladów.
    Poszukaj może podobnej firmy w swoich stronach i przelicz sobie cenę usługi ze swoimi możliwościami i z wymianą tego co możesz uszkodzić. Dodam jeszcze że mojego staruszka kosztowało to 400zł
    MEGAAA
    Level 8  
    sprawa rozwiązana - zabrałem golfiątko na spacer z ogrzewaniem na max i drzwi puscily. T5 dobrze poradziłeś - dzięki. Ale temat moze sie przyda gdyby ktos mial podobny problem. A jak zapobiegać temu przymarzaniu? gdzies czytalem ze wystarczy uszczelki przesmarowac olejem roślinnym i problem przymarzania z glowy, wyprobowal to ktos? a jakies spraye silikonowe? znacie jakies konkretne?