Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ML-1665 - Brudzi delikatnie całą kartkę

danielhe 22 Sty 2014 19:45 2283 9
  • #1 22 Sty 2014 19:45
    danielhe
    Poziom 6  

Witam
    Piszę do Was z jednym zapytaniem. Chwile temu wymieniałem bęben w tonerze, bo druki były nieczytelne. Podczas wymiany przetarłem wałki w środku jak i bęben opc taką szmatką jak jest do czyszczenia ekranów jak i samego komputera. Po tej wymianie zauważyłem, że drukarka znacząco poprawiła drukowanie bo cały tekst jest idealnie czarny ale strona jest tak jakby pokryta delikatną warstwą tuszu. Tak jakby na bębnie opc był cały czas tusz który brudzi te kartki. Nie jest to coś bardzo widocznego z daleka ale przeszkadza szczególnie podczas oddawania oficjalnych dokumentów. Na pewno ma to związek z tym moim przetarciem bębna szmatką a następnie chusteczką (co było bardzo głupie), tylko czy to jest jego wina czy czegoś jeszcze w środku? Znalezienie na internecie samego bębna nie jest problemem, tylko czy wina leży po jego stronie? Bo jeżeli nie to po prostu kupię cały nowy toner, ale sam bęben tańszy, a ten toner drukuje bardzo dobrze. Zdjęcia zamieszczone poniżej.

Samsung ML-1665 - Brudzi delikatnie całą kartkę

0 9
  • #2 22 Sty 2014 20:06
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Tak pobieżnie wyglada to na słabej jakości toner użyty do regeneracji lub zasypanie tonera innym bez dokładnego wyczyszczenia ze starego (pomieszały sie 2 tonery) . Nie wiązałybym tego z samą wymianą OPC.

C.

0
  • #3 22 Sty 2014 20:10
    danielhe
    Poziom 6  

Faktycznie, wsypałem nowy proszek do starego ale podobno miał być kompatybilny z tym starym oryginalnym... Czyli co z tym teraz zrobić? Wydrukować toner do końca, wyczyścić go i zasypać nowym jednym czy kupić cały nowy toner?

0
  • #4 22 Sty 2014 20:19
    ecoprint
    Poziom 21  

jesli panu taki druk niepszeszkadza, to wykozystac do konca, bo chyba pan palcil za proszek, i szkoda bylo by go wysypac:) jesli niepszeszkadza druk, to mozecie wykozystac do konca, a potem kupicie nowy, alie pszed zasypaniem nowego, dokladnie wyczyscic resztki starego.

0
  • #5 22 Sty 2014 20:29
    danielhe
    Poziom 6  

Czyli stawiacie, że to wina proszku... Dobrze, że spytałem przed kupieniem nowego bębna. Po czym rozpoznać, że proszek będzie odpowiedni i nie będzie zostawiał takich śladów?

0
  • #6 26 Sty 2014 02:54
    durbi_
    Poziom 9  

Przed uzupełnieniem tonera należy dokładnie wyczyścić z starego proszku pojemnik, odsysająć/wydmuchując stary proszek.
    Jesli po dokłądnym wyczyszczeniu pojemnika ponownie coś takiego się stanie proponuję reklamować towar jaki Pan otrzymał.
    Często zdarza się że toner jest niekompatybilny pomimo zapewnień producenta.
    Koszt całego tonera nie jest duzy bo okolo 50-80 zł z przesyłką. czasem zdaża się tak ze pojemnik i bęben opc są już na tyle zuzyte w tonerze że wypadało by wymienic je na nowsze.

0
  • #7 14 Gru 2015 20:40
    kopaczak
    Poziom 9  

Witam,

Nie chce zakładać nowego tematu więc podpinam się pod istniejący, po 3 zasypaniu tym samym tonerem drukarka drukuje całe czarne kartki (bęben OPC po długości do połowy w tonerze) co proponujecie wymienić:

Wiper Blade (Zbierak), PCR Roller (Elektroda ładująca PCR) czy Developer Roller (Wałek magnetyczny miękki), a może Bęben OPC

0
  • #8 14 Gru 2015 20:42
    danielhe
    Poziom 6  

Najlepiej kupić cały toner. Trochę więcej kosztuje ale za to nie ma problemu z całą tą zabawą z wymienianiem.

-1
  • #9 14 Gru 2015 21:47
    kopaczak
    Poziom 9  

danielhe napisał:
    Najlepiej kupić cały toner. Trochę więcej kosztuje ale za to nie ma problemu z całą tą zabawą z wymienianiem.

Słuchaj kolego jakbym chciał kupić nowy toner to:
    1) bym w niego zainwestował
    2) koszt zakupu oryginalnego tonera przerasta zakup nowej drukarki
    3) Moje pytanie nie dotyczy zakupu nowego tonera więc nie wysilaj się specjalnie

0
  • #10 26 Sty 2016 23:35
    durbi_
    Poziom 9  

Witam!

Niestety nie jest latwo odpowiedzieć na to pytanie.
    Jesli zasypywałeś tym samym tonerem możliwe że od pierwszego otwarcia zabral troche wilgoci i stracił swoje właściwości.
    Możesz spróbowac na początek wysypać ten toner do jakiegoś pojemnika, dokładnie wyczyścić pudełko (toner) odkurzając go między innymi.
    I wsypać reszte proszku jaka Ci została.
    Czasem zdaza sie tak ze po przedrukowaniu np 50 kartek drukarka zaczyna lub przestaje brudzić.
    Dobrze by było gdybys tez miał jakiś drugi toner (oczywiście może być zamiennik który nie przekroczy kosztów drukarki ;) ), w celu sprawdzenia co się dzieje, inaczej będziesz w ciemno wymieniał elementy a na koniec możne okazać się że to był toner. Nawet jeśli okaże się że wina nie leżała po stronie twojego tonera to docelowo i tak zamienne pudełko z tonerem zostanie wykorzystane ;)

Z doświadczenia wiem że około 70% brudzenia to proszek, 20% OPC a pozostałe 10% to inne przyczyny które w przypadku drukarki brother opisałem na tym forum.

Jeszcze jedna rzecz mi wpadla do glowy... może cos źle poskładaleś i dostaje się do drukarki "lewe światło" ? Wtedy powinny wlasnie wychodzić cale czarne kartki.

Wiele postów mi tu pomogło gdy zaczynalem więc teraz ja chętnie dziele się wiedzą i pomagam innym. Jeśli taka odpowiedź Cię nie satysfakcjonuje i uważasz taki sposób myślenia za błedny to wybacz za zaśmiecenie Twojego pytania.

1