Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

odpowietrzanie grzejników -

fragger999 22 Sty 2014 19:52 3174 9
  • #1 22 Sty 2014 19:52
    fragger999
    Poziom 6  

Witam, mam pytanie. Otóż mam w domu grzejniki, trzy nie grzeją, odpowietrzyłem dwa, i również nie grzeją. Odpowietrznik mam na dole grzejnika. Jeden wydaje dziwne dźwięki, gulgocze itd... I mam pytanie czy to normalne, że ta rura obok grzejnika grzeje i najbliższy obszar obok niej też(w tym przypadku górny róg), a reszta grzejnika zimna? Czy ciśnienie 0,4 mPa jest normalne? Bo w przeliczeniu na bary to aż 4... i czy możliwe jest, że brakuje w grzejnikach po prostu wody?

0 9
  • #2 22 Sty 2014 19:58
    FOSGEN1
    Poziom 27  

Co mówi instrukcja Twojego urządzenia, które dostarcza Ci ciepło?

0
  • #3 22 Sty 2014 19:59
    brofran
    Poziom 37  

fragger999 napisał:
    Odpowietrznik mam na dole grzejnika

Jeżeli on jest na dole , to nie da rady nim odpowietrzyć . Na pewno mówisz o odpowietrzniku , a nie o zaworze ?

0
  • #4 22 Sty 2014 20:01
    fragger999
    Poziom 6  

Nie mam do niej dostępu, nie mam ogólnie w tych sprawach doświadczenia, dodam też, że nie wiem czy te grzejniki są zapowietrzone czy po prostu brakuje im wody bo z żadnego nie było słychać ulatniającego się syku powietrza. Kombinowałbym z dolewaniem wody, ale piec jest nagrzany więc muszę czekać.
    @edit
    To jest na górze grzejnika:
    a to na dole:

0
  • #5 22 Sty 2014 20:13
    FOSGEN1
    Poziom 27  

fragger999 napisał:
    Nie mam do niej dostępu

wujcio google powinien mieć parę luźnych egzemplarzy

najlepiej wstaw zdjęcie jakiegoś swojego grzejnika

0
  • #6 22 Sty 2014 20:41
    fragger999
    Poziom 6  

a to zdjecie całego:
    odpowietrzanie grzejników - odpowietrzanie grzejników - odpowietrzanie grzejników - odpowietrzanie grzejników -

0
  • #7 22 Sty 2014 20:47
    gersik
    Poziom 31  

Na grzejnikach masz zawory z przodu. Zamknij je i dolny odpowietrznik ten reczny wkręć do góry grzejnika wraz z nabą a na dół kup orginalny korek i zakręć. wtedy bez problemów odpowietrzysz ten grzejnik. Jak nie to zobacz czy nie masz czasem zamkniętych zaworów na powrocie ( ten na dole z przodu grzejnika).

0
  • #8 22 Sty 2014 22:29
    Sono2020
    Poziom 19  

Kolego @gresik po co ma zmieniać odpowietrznik z dołu do góry.
    Na dole ktoś go wkręcił po prostu jako korek zaślepiający a adpowietrznik automatyczny ma na górze.
    Odkręć tą małą nakrętkę na tym srebrnym odpowietrzniku i powinien się odpowietrzyć.
    Jeżeli jest odpowietrzony to mogą być inne przyczyny np słaby przepływ czynnika grzejącego przez promienniki spowodowany zapchaniem się sitka, zaworu, rury kryzy itp.

0
  • #9 22 Sty 2014 22:34
    Wawrzyniec
    Poziom 33  

U góry grzejnika też jest odpowietrznik, ale pewno guma spuchła i przestał odpowietrzać.

0
  • #10 23 Sty 2014 07:05
    gersik
    Poziom 31  

Kolego "Sono", ano dla tego że odpowietrzniki ręczne do grzejników są o niebo lepsze.

0
  Szukaj w 5mln produktów