Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tpsa - Przerywany dostęp do internetu.

22 Sty 2014 20:44 1518 10
  • Poziom 6  
    Witam! Mam problem z internetem od TPSA. Zacznę może od samego początku. Miałem neostrade z routerm speedtuch. Był problem (wyskakiwało non stop ograniczony dostęp do internetu, działało 3 min dobrze i znowu to samo). Po czym łącze było zmienione na 10M DSL i router zmieniony na CELLPIPE. Internet śmigał dobrze przez miesiąc a teraz jest podobny problem z tym że nie wyskakuje "ograniczony dostęp do internetu" ale stronki łapią zawiechę (muli muli i jeszcze raz muli) po czym działa normalnie i znowu (jest to bardzo irytujące). Problem pojawia się na stacjonarnym komputerze (łączy się przez wifi), laptop (to samo), na telefonie nawet nie można się połączyć ponieważ wyskakuje brak autoryzacji. Pomoc techniczna tpsa to półgodzinna rozmowa stwierdzająca że u nich jest wszystko wporządku i że pewnie mam wirusy o których nie wiem. Na stacjonarnym kompie jeszcze użyłem combofixa ale jest ciągle to samo. Proszę was o pomoc ponieważ ani tpsa ani nikt z moich znajomych nie wie co może być przyczyną.
    Jesteście ostanią nadzieją ;] z góry dziękuje za każdą pomoc!
  • Poziom 43  
    Zainstaluj program inSSIDer i daj zrzut. Na podłączeniu kablowym dzieje się tak samo?
  • Poziom 6  

Nie wiem czy o to chodziło dokładnie. Z kabla nie próbowałem (ale gdy był wcześniejszy router to był tylko przez kabel i nic nie pomagało). Dodam że jeden komputer jest oddalony od routera (ten z którego jest robiony zrzut) ale laptop który praktycznie jest przy routerze ma ten sam problem.
  • Poziom 43  
    Siła sygnału nie jest zadzwyczajna. Zmień kanał nadawania na np: 8.
  • Poziom 20  
    Witam

Bardziej niż w Tepsie szukałbym problemu na routerze/pecetach. Może zmieniałeś na routerze jakieś ustawienia dot. ustawień sieciowych (DHCP, DNSy, etc...) i to jest przyczyną?
    Może ten wątek pomoże...

pozdrawiam

Wojtek
  • Poziom 6  
    Dopiero teraz zmieniłem ten kanał (chwilowo nie miałem po prostu czasu)

Dodano po 43 [sekundy]:

• Poziom 6  
    Narazie nie mam zbyt wiele czasu żeby sprawdzić jak działa internet, jeżeli dalej się tak będzie działo spróbuje sposób Wojtka.
  • Poziom 6  
    sprawdzałem wątek co podesłał Wojtek ale u mnie wskazuje na to że jest ok. A problem znowu się pojawił. Naprawdę nie wiem co to może być. ;/

Dodano po 1 [minuty]:

Chociaż, jeszcze jednej opcji nie sprawdziłem! Dam znać co i jak.
  • Poziom 6  
    niestety działa tak samo, czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?
  • Poziom 6  
    Nie wiem czy to może być jakaś wskazówka ale gdy zainstalowałem protokół tcp/ip v6 i był ustawiony tylko na tym to internetu można powiedzieć że nie było, gdy jest ustawiony tylko zwykły internet rzadziej łapie tak zwane "zawiechy".
  • Poziom 6  
    chodziło mi o zwykły protokół tcp/ip (a nie o internet) ;)