Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Proszę o weryfikację rozmieszczenia czujek pir pod alarm

22 Jan 2014 21:22 2181 17
Optex
    User removed account
    User removed account  
  • Optex
    wotik
    Level 20  
    Witam

W pomieszczeniu nr 3 czujkę przesunąłbym w lewy dolny róg (obejmiemy dodatkowo pomieszczenie nr 5), a w pomieszczeniu 9 w lewy górny róg (nie będzie przysłaniana przez drzwi).

pozdrawiam

Wojtek
    User removed account
    User removed account  
    wotik
    Level 20  
    Tak w zasadzie to nawet w 3 w prawym dolnym rogu by bardziej pasowała...

pozdrawiam

Wojtek
    User removed account
    User removed account  
  • Optex
  • Helpful post
    wotik
    Level 20  
    Jest kominek, więc ja bym dał (zresztą podobnie mam u siebie). A jakaś kotłownia w domu też jest?

pozdrawiam

Wojtek
    elektro65
    Level 11  
    Witam zostaw 3 tam gdzie jest lepiej nie będzie rozważ dokładkę obok czujki która będzie patrzeć w stronę wykuszu,okabluj sobie pod ewentualną rozbudowę cz.tlenku.gazu jeśli masz i dymu w garażu.Okablowanie jeśli robisz sam jak przypuszczam to groszowe koszty.Powodzenia.
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    elektro65
    Level 11  
    Mikrofalowe ustawiasz zasilanie w czuwaniu i nic nie sieje bo o to się boisz a wskazana jest jak masz kominek i w kotłowni ale tam nie przeszkadza nikomu.
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    User removed account  
    bhtom
    Level 38  
    Witam,

Chodzi o to, że jak masz samą czujkę PIR, bez kontaktronu w drzwiach, to musisz jej linię oprogramować jako "opóźniona" lub "wejścia-wyjścia" aby mieć czas na wyłączenie czuwania po wejściu do wiatrołapu. Zakładając, że w wiatrołapie jest okno, to wchodząc przez nie intruz również uruchomi procedurę odliczania czasu na wejście. Mając kontaktron w drzwiach wejściowych, jego linię oprogramowujesz jako "wejścia-wyjścia", a linię PIR jako "opóźniona wewnętrzna". I wtedy wchodząc normalnie przez drzwi, uruchamia się odliczanie czasu na wejście (bo pierwsza została naruszona linia "wejścia-wyjścia" - kontaktron), a wchodząc przez okno od razu wywołany zostaje głośny alarm (bo PIR został naruszony przed kontaktronem i działa wtedy jako linia natychmiastowa).
    Myślę, że trochę wyjaśniłem... ☺

Pozdrawiam.
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    User removed account