Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

astra h brak reakcji centralnego zamka

22 Sty 2014 22:07 1491 3
  • Poziom 10  
    Witam , mam problem z centralnym zamkiem w astrze H z 2005 , przestał działać na pilota oraz na przycisk w konsoli środkowej , pomaga reset na akumulatorze lecz można tylko raz otworzyć zamknąć i dalej nie działa, wiązki w przelotkach sprawdzone kabelki nie połamane , bezpiecznik 38 tez jest ok
  • Poziom 19  
    diagnostyka komputerowa co wykazuje ? byleś w warsztacie na kompie ? Podaj usterki z BCM
  • Poziom 10  
    Pełna diagnostyka zrobiona brak błędów w REC i UEC , w testach podzespołów w REC zamki działają , w cim kluczyki na nowo programowane ,myślę jeszcze na podmianką rec ale ciężko o oznaczenia hh
  • Poziom 1  
    Witam,
    kolego silwercircle, czy udało Ci się usunąć problem? co było przyczyną?

Mam to samo plus to, że centralny działa (mogę zamknąć auto od środka przyciskiem na pulpicie).

Dochodzę do wniosku, że to może być spowodowane tym, że CIM nie dostaje informacji o wyjęciu kluczyka ze stacyjki. To byłoby logiczne, że w takiej sytuacji odmawia zamknięcia z pilota.

Dodatkowo nie można zamknąć auta metodą awaryjną (wg intrukcji obsługi od strony pasażera zamykamy przyciskiem na pulpicie przy otwartych dzwiach, potem mechanicznie drzwi kierowcy z kluczyka). To też nie powinno się udać przy kluczyku w stacyjce.

Niestety nie znam się kompletnie na kablologii tego autka więc nie wiem jak się zabrać do sprawdzenia mojego przypuszczenia...

Pozdrawiam,
    FB