Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Porada odnosnie systemu alarmowego

elektroinstal_compan 22 Jan 2014 23:05 1725 4
Optex
    elektroinstal_compan
    Level 14  
    Proszę o ocenę dobrania miejsc montażu czujek
    1-10czujki satel silver
    11- TSD-1 tylko nie wiem czy w pomieszczeniu z piecem może być? Czy nie lepiej zamontować czujki DG-1 CO
    12-13 czujka propan butan DG-1LPG
    14 czujka czadu DG-1 co- będzie terma gazowa w łazience
    nie pokazane ale na poddaszu które jest jako jedno pomieszczeni zamontować dwie czujki TSD-1 trzeba przyjąć że na poddaszu temperatura może dojść do 50st
    w każdym oknie i drzwiach kontaktron czyli około 23sztuk
    W wiatrołapie i w garażu myślę zamontować manipulator INT-KLCDS-BL
    W salonie myślę o INT-TSG-BSB
    Zapomniałem zaznaczyć w schowku też bedzie czujka silver skierowana na drzwi
    Sygnalizator Sp-4006R
    Potrzebne bedą 2-3 strefy, powiadomienie na telefon, integracja z centralą bramy.
    Tak zastanawiam sie nad centralą integrą 128 Wrl bo tak patrząć jak bym wziął integre 64 + moduł gsm to by to była niewielka różnica cenowa około 100zł
    Proszę o poprawienie jeżeli źle mysle

• Optex
    bhtom
    Level 38  
    Witam,

Odnośnie umiejscowienia czujek PIR było już wielokrotnie pisane na forum, łącznie z nanoszeniem rozmieszczenia na rzuty kondygnacji. Tak więc radzę przejrzeć te tematy, bo niektóre Twoje rozmieszczenia są "niezgodne ze sztuką". Ja zrobiłbym to tak:

Po drugie, po co Ci wszystkie czujki dualne? Dual-e zastosuj w salonie z kominkiem i w kotłowni. W pozostałych daj Ivory, będą OK. W łazience nie dawaj PIR-a ze względu na wilgoć. We wszystkich drzwiach obowiązkowo kontaktrony, łącznie z garażowymi. Pomyślałbym nad montażem centrali na poddaszu - utrudniony dostęp. Myślę, że Integra 128 WRL to dobry wybór, na pewno lepszy od płyty z osobnym modułem GSM. No i oczywiście ma Abax-a na pokładzie ;)
    Musisz sobie policzyć bilans prądowy, bo jeden 2A zasilacz na płycie raczej nie wydoła. Konieczny będzie dodatkowy zasilacz buforowy lub ekspander EPS.

Pozdrawiam.
  • Optex
    elektroinstal_compan
    Level 14  
    a w przypadku grzejników oraz ogrzewania podłogowego nie jest lepiej dualnych założyć?
    faja_kanzas
    Level 19  
    ja bym również w garażu proponował zamontować dualną
    elektroinstal_compan
    Level 14  
    ktoś więcej moze sie wypowiedzieć?