Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet gco-dp-23-47 - Po odłączeniu z gniazdka zgłupiał

22 Sty 2014 23:12 1941 9
  • Poziom 13  
    Witam!!! Posiadam piec Termet gco-dp-23-47 który chodzi pierwszy sezon i tylko do centralnego ogrzewania. Piec chodził bez żadnego problemu do Piątku kiedy nie odłączyłem go od zasilania (nie wyłączyłem go na panelu sterowania ) po ponownym podłączeniu iskrownik podaje cały czas iskrę i cisnienie gazu cały czas wzrasta i po kilku sekundach odłącza po kilku sekundach to samo aż przejdzie w tryb awaryjny (CZERWONA KONTROLKA) jezeli ustawię go na minimum,to piec chodzi cały czas, ale nie podgrzeję więcej niż 30stopni. Było już dwóch fachowców i stwierdzili płyta główna do wymiany!!! Zauważyłem jeszcze jedną rzecz, jak wtyczka wkładana jest odwrotnie to piec zachowuje się jeszcze inaczej a mianowicie: iskrownik podaje normalnie czyli przez chwilę iskrę aż gaz się podpali i zaraz się wyłączy a gaz juz po 3 sekundach gaśnie tak jakby nie dawał ciśnienia jakiś sterownik. Proszę o jakieś porady ewentualnie gdzie mogę szukać takiej płyty.

Piec był nowy zakładany, ale rok wisiał nie odpalany a dokumenty zakupu nie mogę znaleść
  • Poziom 36  
    Witam. Po włożeniu wtyczki do 2 gniazdka występuje brak prądu jonizacji co jest typowe dla wielu marek kotłów gazowych. Jeśli chodzi o same objawy to czy serwisanci sprawdzali sondę NTC na C.O bo i ona może być wadliwa. A jeśli ona jest ok. To najwidoczniej serwisanci mają rację co do awarii elektroniki kotła. PS.. Czy gniazdko do którego była cały czas wpięta wtyczka kotła jest aby na 100% uziemione?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Witam!! Szczerze mówiąc,to nie sprawdziłem tego uziemienia a tym bardziej te gniazdko wyszło ze ściany i je przekręcałem i może uziemienie wypadło , zaraz jadę to firmy to sprawdzę, a jeżeli chodzi o tą sondę to nikt nie sprawdzał, widziałem tylko jak odkręcili te trzy co podają iskrę i czyścili papierem sciernym
  • Poziom 13  
    Witam ponownie! Więc z gniazdkiem wszystko ok, dzisiaj przyjechał trzeci fachowiec i stwierdził uszkodzenie elektrody jonizującej, więc została zamówiona i bedzie na poniedziałek a do poniedziałku 9 stopni w lokalu.
  • Poziom 38  
    Alfi27 napisał:
    Zauważyłem jeszcze jedną rzecz, jak wtyczka wkładana jest odwrotnie to piec zachowuje się jeszcze inaczej

Jesli mozesz wtyczke wkladac odwrotnie to pewnie jest to gniazdko bez bolca uziemiajacego.

Ogolnie to uzycie wtyczek do podlaczania kotlow to podstawowy blad producentow kotlow, bo nigdy nie wiadomo jak podlaczone sa gniazda u kazdego klienta.
    Kociol to urzadzenie stacjonarne i powinien byc podlaczony na stale, poprzez wylacznik. Wtedy elektryk go podlacza i nikt nie grzebie w podlaczeniu, z byle powodu wyciagajac wtyczke, lub uzywajac niewiadomej jakosci przedluzaczy itp.
  • Poziom 1  
    Witam,jesli zamiana elektrody nic nie pomoze( a tak pdejzewam) to prosze przeslac numer telefonu. Zajmuje sie naprawami sterownikow. Pozdrawiam.
  • Poziom 36  
    Płytek w kotłach C.O się nie naprawia przez co ich awarie są kosztowe - wymiana na nową. Nie znam konstrukcji termetu niestety. Ale jeśli posiada on zawór 3 drogowy to może się on zblokował i przez to kocioł fiksuje bo się dławi. Elektroda jonizująca do wymiany? Tere fere pierdzielenie, gdy by była nie halo to kocioł na mniejszej temperaturze też by nie pracował, a skoro pracuje to ta diagnoza odpada bo wątpię by podginanie jej miało jakiś sens wogóle.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Witam!!! dzisiaj dostałem nowa elektrodę jonizującą i drugą płytę główną i za przeproszeniem gó....no!! to samo na dwóch płytach i nie wiem czy facet który sprzedawał płytę miał tą samą awarię, czy nie, ale twierdzi, że piec działał do końca(ze zwrotem powiedział że nie mam problemu). Jak odłączam tą elektrodę, to piec chodzi tak samo, bez zmian na minimum chodzi cały czas ( tem 30 stopni)
  • Poziom 36  
    Zawór 3 drogooooowy.......
  • Poziom 2  
    Problem leży w gniazdku ! U mnie podobnie wariował na tym modelu kotła Termet gco-dp-23-47. Po wyjęciu z gniazdka potrafi głupieć, a co dopiero jak było grzebane przy gniazdku.