Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

C++ - Matura z informatyki, jakie środowisko?

Matixar 22 Sty 2014 23:54 1497 3
  • #1 22 Sty 2014 23:54
    Matixar
    Poziom 1  

Witam, w tym roku mam zamiar zdawać rozszerzoną maturę z informatyki. Otóż chcę wiedzieć, z którego kompilatora skorzystać? Opłaca się używać Visual C++, czy wystarczy prymitywny Dev C++ Czy może skorzystać z CodeBlocks(nie miałem z nim za bardzo styczności)?

Poza tym, jeśli ktoś wie, czy rozszerzenie różni się tak bardzo od podstawy?

Byłbym wdzięczny za wszelkie informacje : )

0 3
  • Pomocny post
    #2 23 Sty 2014 00:06
    rufek90
    Poziom 24  

Myślę, że powinieneś używać tego, w którym czujesz się najbardziej pewnie. Jeżeli na co dzień piszesz w Devie, to może warto przy nim zostać - mimo, że VS jest o wiele lepsze...

Czasem zmiana środowiska bez przygotowania się i napisania paru programów może ci narobić kłopotów.

Co do trudności to się nie wypowiem, najlepiej ocenisz ją sam przeglądając oba zestawy pytań.

0
  • Pomocny post
    #3 23 Sty 2014 00:14
    the_fifth_horseman
    Poziom 32  

DevC++ nie jest szczególnie zły, ale nie jest wspierany od jakichś 9 lat. Jeżeli osoba przygotowująca sprzęt do waszych egzaminów wykorzysta gotowy pakiet DevC++ z MinGW i nie zaktualizuje tego ostatniego to może być... dziwnie.

Code::Blocks ma podobny interfejs - jeżeli znasz deva to z CB nie będziesz miał problemu.

0
  • #4 23 Sty 2014 16:53
    Dżyszla
    Poziom 42  

Jeśli egzaminujący będzie prawdziwym informatykiem to myślę, że lekko się skrzywi, jeśli mając wybór wybrałeś Dev'a...

Będziesz potrzebował wyłącznie funkcjonalności aplikacji konsolowych, czy może raczej okienka? Bo wtedy zastanowiłbym się nad BCB ze względu na szybkość i prostotę tworzenia interfejsu oraz działających aplikacji.

0
  Szukaj w 5mln produktów