Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

internet - jaki net na karte?

23 Sty 2014 10:47 7965 55
  • Uczeń
    Jaki internet na kartę polecicie. Tak żeby było tanio i na kartę.
    obecnie mam frii net za 0zł ale konto musi byc aktywne wiec 25zł miesiecznie (net niby za darmo)
    1,5GB dają na miesiąc w t mobile
  • Poziom 1  
  • Uczeń
    chodzi mi o net na karte i najtaniej jak to mozliwe ile okolo wychodzi na m-c i ile gb?
  • Specjalista Sieci, Internet
    Pisane wiele razy na forum. Jeśli jesteś w zasięgu LTE Play i posiadasz modem z jego obsługą to najtańsza opcja na dziś to RedBull na kartę. Starter za 5 zł , doładowanie konta 50 zł przedłuża ważność na 100 dni. Czyli koszt 15 zł na miesiąc. W zamian limit 200GB miesięcznie. Właściwie za darmo bo środki pozostają na koncie. Promocja do końca 2014 roku, na jednej karcie można korzystać 6-mcy. Prędkość do 15 Mb/s, na modemie wymuszone tylko LTE. W przypadku zmiany technologii na 3G zabiera środki z konta. Czyli faktycznie wystarczy utrzymywać konto a internet LTe jest za darmo. Przeczytaj ze zrozumieniem, tłumaczę ostatni raz.
  • Uczeń
    ile taki modem kosztuje tz taki uniwersalny i jak to wygląda? antene zewnętrzną moge podlaczyc?
    Nie jest tani E-3276 to koszt 200-250 zł. Posiada dwa złącza anteny zewnętrznej. Koszt takiej anteny to kolejne 200zł.Routery WiFi z wbudowanym modemem LTE/3G kosztuja od 350 zł.
  • Uczeń
    a ile kosztuje najtanszy modem uniwersalny
    A co rozumiesz pod pojęciem modem uniwersalny? E-3276 to modem obsługujący wszystkie standardy i częstotliwości internetu mobilnego polskich operatorów.
  • Uczeń
    no od aero2 i ery, pleya i plusa
    Odpowiedź udzielona wcześniej. W internecie mobilnym nie ważne jest skąd jest modem. Ważne żeby obsługiwał odpowiednie technologie i częstotliwości. E-3276 działa w 2G, 3G i LTE. Obsługuje GSM, HSPA+DC, HSPA+, LTE. Działa na częstotliwościach GSM900, GSM1800, UMTS900, UMTS2100 i LTE 1800 wykorzystywane przez operatorów w Polsce.
  • Uczeń
    a gprsa ma bo obecnie z gprsa krozystam z ery

Dodano po 25 [minuty]:

Jaki mi polecicie modem pod usb z czytnikiem kart najlepiej tani aby działały następujące sieci:
    aero2
    era t mobile oferta frii
    i inne pley, orange itp
    Ma mieć GPRS i inne technologie bo mieszkam na wsi i są rózne wiec ma być taki uniwersalny.

No i jaką kartę sim polecicie chodzi mi o internet (na kartę) bez abo, limity takie żeby można było stronki www przeglądać i tanio.
    Powiedzmy 25złmiesięcznie.

Ja sie na tym w ogólne nie znam. Obecnie łaczę się przez k510i z taryfą FRII ERA 50mb dziennie codziennie 1,5GB miesięcznie (za darmo)
    tz za neta nie place nic tylko trzeba mieć aktywne konto ale na tym tel. idzie max GPRS czyli 40-50kbps więc to masakra. /PODZIĘKOWAŁ
  • Poziom 15  
    Aero2 jest dobrym rozwiązaniem,Modem w dobrej cenie Huawei E367+MIMO,prędkość HSDPA 28,8Mb/s.
  • Uczeń
    a ze sie tak spytam predkosc ta jest osiagalna? jak ja przewodowo na neostradzie nie moge osiągnąc wiecej niz 4Mb/0,7Mb a tutaj takie wysokie osiągi on ma

aha i czy np w taryfie frii tez bede mial 28mb?
  • Poziom 15  
    HSDPA 28,8Mb/s to jest teoretyczna przepływność,zależy od sieci z jaką prędkością oferują dostęp do internetu,czyli po prostu uzyskasz połączenie z najbardziej możliwą prędkością.
    E-367 pracuje w technologii HSPA+MIMO stąd może pracować z Prędkościami do 28,8 Mb/s. Dla HSPA+ max. prędkość to 21,6Mb/s.to tak dla ścisłości. W BDI Aero2 prędkośc jest ograniczona przez operatora do DL 512Kb/s i UL 256Kb/s. Tutaj mówimy o teoretycznych prędkościach osiąganych przez modemy. W rzeczywistości prędkości internetu mobilnego zależą od wielu czynników. Aby je chociaż oszacować potrzeba wielu danych. Miarodajny jest tylko test w miejscu zamieszkania.
  • Uczeń
    Aha, to polecicie mi Panowie jakiś modem pod usb oraz ofertę internetu.
    Bo w moim miejscu zamieszkania jest kiepsko.
    Z Neostrady i internetu na linii rezygnuje ( bo drogo i 2Mb/s dają prawie za 100zł). ISP praktycznie nie istnieją, też drogie i 2,4Ghz i niskie prędkości i kiepsko to chodzi.
    Więc zamówię sobie aero2 tak żeby limitu nie mieć no i potrzebny mi jeszcze jakiś szybszy internet mobilny.
    Ma być na kartę bez abonamentu z długą ważnością konta a nie miesiąc, wychodzące zablokowane i internet nie działa.
    Ma mieć też przyzwoity limit tak do stron WWW, no i żeby można było kupić 6GB i sobie je zużyje w swoim tępie np w ciągu roku, a mój główny net to będzie jak pisałem aero2.
    No to co mi polecicie?
    Plus? Redd Bull, Pley, Orange, Virgin, T mobile? Coś innego?
    No żeby w miarę tani był, powiedzmy 20-25zł miesięcznie.
    Wiecie czego szukam więc czekam na pomoc.
  • Poziom 17  
    Kup kartę np. T-mobile 10zł za 500GB. niestety niewiem jaka prędkość.
  • Uczeń
    Ale ja już mam kartę SIM z T mobile więc po co kupować nową?
  • Poziom 17  
    Ale nie chodzi mi o zwykły starter. Tylko starter internetowy. Taki który wpinasz do modemu i doładowujesz żeby mieć internet.
  • Uczeń
    A jak to się doładowuje? Tak jak telefon w kiosku?
    A to ten starter nie ma numeru.
    Obecnie net mobilny mam z karty SIM (z dawnej ery) która ma dobre prawie 10lat.
    Karta sim nie ma nic do rzeczy tak? I na 10letniej można uzyskać nawet LTE?
  • Poziom 17  
    Z tej karty internetowej nie można dzwonic jest ona przeznaczona do modemów. Ale po włożeniu do telefonu internet mamy.
  • Uczeń
    A doładowuje się jak telefon? Jak się doładowuje?
  • Poziom 17  
    Tak, dokładnie jak telefon. To coś typu telewizja na karte(tyle że z internetem zamiast telewizji)
  • Uczeń
    Ale jak to doładuje jak gadacie że nie działa dzwonienie i sms-y.
    No to polećcie coś, jak pisałem mi rozmowy nie potrzebne ani sms wiec to co doładuje żeby na neta tylko szło. Jak najwięcej GB i żeby było tanio na m-c i długo ważne konto.
    Czy ty żyjesz w dzisiejszych czasach? jest wiele sposobów na doładowanie karty.
  • Uczeń
    matek451 napisał:
    Pisane wiele razy na forum. Jeśli jesteś w zasięgu LTE Play i posiadasz modem z jego obsługą to najtańsza opcja na dziś to RedBull na kartę. Starter za 5 zł , doładowanie konta 50 zł przedłuża ważność na 100 dni. Czyli koszt 15 zł na miesiąc. W zamian limit 200GB miesięcznie. Właściwie za darmo bo środki pozostają na koncie. Promocja do końca 2014 roku, na jednej karcie można korzystać 6-mcy. Prędkość do 15 Mb/s, na modemie wymuszone tylko LTE. W przypadku zmiany technologii na 3G zabiera środki z konta. Czyli faktycznie wystarczy utrzymywać konto a internet LTe jest za darmo. Przeczytaj ze zrozumieniem, tłumaczę ostatni raz.

Nie rozumiem Cię. Patrzyłem na RB i tam nigdzie nie ma 200GB skąd to wziąłeś? Tam są dużo mniejsze pakiety po kilka GB. No to wkońcu rozmowy są czy nie, bo raz piszecie że to są karty sim tylko do neta a raz że do rozmów.
    Pley ma 60dni 50zł ale GB tych za wiele niema.
    Ja się nie znam więc polećcie mi coś taniego, no wiecie najlepiej.
    Nie interesują mnie GB nocne tylko na dzień.

Dodano po 2 [minuty]:

To są internety w 2 kategoriach takie że karta sim może służyc do dzwonienia, smsów i internetu. Oraz takie karty SIM tylko do neta?
    Bo jak pisałem interesuje mnie jedynie internet mobilny.
    Która sieć daje najwięcej GB miesięcznie, ważnych długo, za najmniej?
    I skad te 200GB bierzecie? Sam patrzałem to marne 4GB miesięczne kosztuje ok 25-30zł i tak różowo nie jest wcale.
    Ktoś pisał że jest 15zł/miesiąc, proszę przybliżcie mi te oferty.
  • Poziom 12  
    Po pierwsze taryfe t-mobile frii mozna ladowac korzystniej bo 50zł co 100 dni
    Po drugie karty do internetu i karty do dzwonienia mają swoj numer i mozna z kazdej dzwonic [jedyny wyjatek to aero2 z niej nie mozna dzwonic]

tu masz wszystkie limity opisane z wszystkuch ofert na rynku
    Code:
    internetnakarte.pl

Jak juz masz w t-mobile to lepiej kupuj 6GB za 30zł/miesiac, lub 3GB za 20zł, albo 1GB za 10zł.
    Albo zamow karte z allegro Plus Interent na karte 12GB wazne 120 dni za okolo 60zł.
    Próżna dyskusja, kolega nie podaje lokalizacji więc trudno wróżyć jaki operator ma u niego zasięg. Może szklana kula pomoże, ja jej nie mam. Ot takie próżne gadanie. Bez sprzętu, nie wiadomo jaki zasięg i jak najtaniej.BDI Aero2 tez nie pasuje. Trudny przypadek.
  • Uczeń
    matek451 napisał:

Czy ja dobrze rozumiem? Kupuje RB i doładowuje 50zł mam 100dni aktywne konto i mam za darmo LTE i mi nie bierze nic z konta? 200Gb dostaje free co miesiąc? Gdzie to tak pisze? A jak skorzystam z niższej technologii niż LTE to juz nie mam 200GB tylko znacznie mniej i mi będzie brać z konta kasę? Jakoś mi się nie chce wierzyć. Znajomy ma LTE w plusie to on podpisał abonament na 2-3lata i co miesiąc płacił 60zł za 3-4GB miesięcznego limitu, a tutaj wychodziło by że by miał neta za darmo.

Ja nie mam zasięgu LTE, najlepszy mam w PLey HSPA, a w pozostałych tylko EDGE.

Chcę wziąść aero2 a jako alternatywę jakiś szybszy internet (kartę SIM) tylko do neta powiedzmy 15 na miesiąc i po kilka GB. Żeby te GB przechodziły z m-c-a na miesiąc.
    Działa tak jak napisałem, masz 200GB limitu miesięcznie za darmo. Kasa zostaje na koncie, później można ja przegadać. Promocja do końca 2014 roku na jednej karcie można korzystać 6 m-cy. Warunek trzeba być w zasięgu LTE Play i mieć modem/router z obsługa LTE, na którym wymuszasz tylko LTE aby nie łączył z HSPA. Na HSPA ta promocja nie obowiązuje. Ja mam jeszcze starter RB za 9 zł, na którym doładowanie za 50 zł przedłużało konto o 150 dni. Obecnie trudny do kupienia. Prędkość LTE w Play(RB) na kartę przycięta do 15Mb/s. jesli masz tylko zasięg HSPA Play to pozostaje ci tylko zakup startera z modemem E-3131 i 2GB. Tak jak pisałem transfer nie przechodzi na następny m-c.