Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam firmy która wykona płytę 4 - warstwową

23 Sty 2014 13:08 2487 19
  • Poziom 14  
    Witam.
    Szukam firmy, kogoś kto będzie w stanie odtworzyć i wykonać płytę
    główną 4-warstwową do małego urządzenia wraz z obsadzeniem elementów?
    Największy problem jest taki, że nie posiadam do niej schematu PCB, a
    jedynie elektryczne oraz fizycznie płytę. Trzeba by było odtworzyć połączenia w dwóch, wewnętrznych warstwach.
    --
  • Poziom 14  
    A drogo to może kosztować?
  • Poziom 38  
    Podaj wymiar płyty oraz szacunkowo ilość elementów oraz ich rozmiary (szczególnie te najmniejsze) a najlepiej wrzuć fotkę poglądową.
  • Poziom 39  
    miszelos napisał:
    Trzeba by było odtworzyć połączenia w dwóch, wewnętrznych warstwach.
    Z reguły (nie zawsze) 2 wewnętrzne warstwy to + zasilania i masa :)
  • Poziom 14  
    @mickpr: tak ale nie znam przebiegu tych ścieżek. Fizycznie mam płytę i trzeba by jakoś dojść co z czym jest połączone... Postaram się dziś wrzucić fotki
  • Poziom 39  
    Jeśli masz schemat prościej będzie narysować płytkę od zera. Poza tym - nikt ci nie zrobi PCB (tym bardziej 4-ro warstwowego) bez porządnego gerber'a - który musisz skądś wygenerować + plik wierceń.
    Rozumiem, że nie będziesz tego robił z Corel'a (jak niektórzy robią) :)
    miszelos napisał:
    Największy problem jest taki, że nie posiadam do niej schematu PCB, a jedynie elektryczne oraz fizycznie płytę.
    Sprecyzuj
    miszelos napisał:
    a jedynie elektryczne

Jak bardzo skomplikowana jest ta płytka?
    Produkcją płytek wielowarstwowych zajmuje się m. innymi (w Polsce) TechnoService http://www.pcb-technoservice.eu .
    Nie korzystałem z ich usług - nie będę ani polecał, ani reklamował. (Kalkulator na stronie www).
    Oczywiście można też znaleźć tańsze propozycje z Chin.
  • Poziom 14  
    Przesyłam linki do fotek płyty. Rozmiar około 3MB każdy w oryginale, aby móc dojrzeć szczegóły:

• Poziom 33  
    Według mnie, żeby wykonać projekt 4-ro warstwowej płytki PCB z modułu jak na zdjęciach to kolega musi przyszykować kilka jak nie kilkanaście tys.PLN.
  • Poziom 39  
    miszelos napisał:
    Przesyłam linki do fotek płyty. Rozmiar około 3MB każdy w oryginale, aby móc dojrzeć szczegóły:
    Pod tym DSP też trzeba zgadywać trasę ścieżek?
    Bez schematu produkcja tego typu urządzenia nie ma sensu.
    Można co prawda bawić się w reverse engeneering http://hackaday.com/2011/01/22/reverse-engineering-a-pcb/ - ale to zabawa dla pomylonych fanatyków.
    Tak jak mówi kolega tolo:
    tolo napisał:
    kolega musi przyszykować kilka jak nie kilkanaście tys.PLN

Co z "wsadem" do tego DSP? Pewnie jest zabezpieczony przed kopiowaniem? Mylę się?

Tak się przyglądam tej płytce - i śmiem wątpić, że jest czterowarstwowa. Z czego o tym wnioskujesz?
  • Poziom 14  
    DSP można wylutować - tam też biegną ścieżki.
    Nie jest zabezpieczony przed kopiowaniem - można śmiało wyjmować i zamieniać na inną sztukę. To tylko procesor. O tym, że jest 4 warstwowa słyszałem od osób, które kiedyś miały z tym styczność. Poza tym przyglądając się pod światło widać, że w tle biegną nachodzące na siebie ścieżki. Jedyne co posiadam do niej to schematy połączeń elektrycznych. Jeżeli ktoś by się podjął rekonstrukcji i montażu tego, mogę wysłać tą płytę do diagnozy.

Sprawa jest dla mnie poważna dlatego pytam konkretnie: czy da się to zrobić czy nie, a jeśli tak to kto może podjąć się tego zadania?
  • Poziom 17  
    Czy w grę wchodzi demontaż jednej płyty?
  • Poziom 14  
    Tak, mogę poświęcić jedną albo dwie na rozkminienie problemu.
  • Poziom 17  
    Napisz do mnie na olek13<na>gazeta<kropka>pl
  • Poziom 28  
    mickpr napisał:
    Tak się przyglądam tej płytce - i śmiem wątpić, że jest czterowarstwowa. Z czego o tym wnioskujesz?

Jeżeli na PCB jest przelotka bez połączenia z warstwą TOP albo BOTTOM to płytka MUSI być wielowarstwowa (albo projektant zapomniał ją podłączyć, co tutaj wykluczam). A tutaj takich przelotek jest mnóstwo -> płytka jest co najmniej 4-warstwowa (i nie więcej bo przy QFP nie ma takiej potrzeby).

tolo napisał:
    Według mnie, żeby wykonać projekt 4-ro warstwowej płytki PCB z modułu jak na zdjęciach to kolega musi przyszykować kilka jak nie kilkanaście tys.PLN.

Ta, milion albo i dwa od razu. Ta płytka ma raptem kilkanaście/kilkadziesiąt połączeń (poza masą i zasilaniem) na warstwach wewnętrznych i zwykłym miernikiem ciągłości obwodu można je rozpracować. A potem okaże się że to w 85% schemat aplikacyjny tego procesora i sprawa jest jeszcze prostsza. Nie demonizujcie 4 warstw. A jak autor chce szybko to na eBayu za 200 dolarów kupi odpowiednią usługę w Chinach i będzie miał swoją płytkę.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Z braku czasu i znajomości tematu od tej strony, chętnie zlecę to komuś do wykonania...
  • Poziom 23  
    Tak z ciekawości, z kasy fiskalnej czy z licznika energii elektrycznej to PCB? :)
  • Poziom 28  
    Sądząc po obecności drivera silnika to z kasy fiskalnej. Chyba że to nie ta firma z Bułgarii jest producentem tej płytki.
  • Poziom 14  
    Nie mam pojęcia - pewnie chińczyk to robił dla nich.