Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips Saeco hd8856/09 - Błąd E05

23 Sty 2014 16:39 19611 5
  • Poziom 16  
    Witam serdecznie forumowiczów.
    Na ekspresie Philips Saeco hd8856/09 pojawia się błąd E05.
    Co jest jego przyczyną? Gdzie mogę znaleźć tabelę błędów?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

Dodano po 6 [minuty]:

Zapomniałem dodać, że na stronie Philipsa doszukałem sie: "czy zaczep blokujący jednostkę zaparzającą znajduje się w prawidłowym położeniu, wskazanym na rysunku. Jeśli tak nie jest, pchnij go w górę, aż usłyszysz delikatne kliknięcie. @113183@ E05 (miernik przepływu/bojler/pompka): Upewnij się, że zbiornik wody jest prawidłowo zainstalowany. "
    Jednostka zaparzająca jest poprawnie zamontowana, co do reszty w jaki sposób mogę sprawdzić?
  • Poziom 20  
    Uszkodzony przepływomierz wody. Płyta nie dostaje od niego impulsów. Pewno włączasz ekspres robi test przepuści wodę i za chwile wywala błąd, jeśli tak jes to masz winowajce. Jeśli będziesz sam wymieniał to zobacz czy nie masz przecieku który spowodował zalanie kostki przepływomierza (najczęstrze uszkodzenie).
  • Poziom 16  
    Jest dokładnie jak mówisz, ekspres napełnia obwód, przelewa wodę i po chwili wyskakuje błąd E05.
    Czy przepływomierz został zalany ciężko mi to stwierdzić, ale gdy mierzyłem przepływomierz multimetrem to absolutnie nic się nie zmieniało, ani rezystancja ani napięcie (stałe 5V na wyjściu sygnałowym).
    Więc moje przypuszczenia co do przepływomierza się potwierdziły.
  • Poziom 20  
    To znaczy że padł śmiercią naturalną. A jeśli jest wyciek to z miejsca podłączenia wężyka doprowadzającego wode z bojlerem nie da się nie zauważyć. Woda spływa idealnie na przepływomierz. Najlepiej kup taki sam o takich samych oznaczeniach, kiedyś wstawiłem o Krupsa też działał tylko troche przekłamywał na skali ustawień kawy.
  • Poziom 2  
    Budowa elektrozaworu (zlaczenie go na spinki i uszczelke) i jego umieszczenie tuz nad turbinka/przeplywomierzem zliczajaca impulsy, wyglada na celowy projekt w taki sposob, aby po ~2 latach sie zepsulo i zaczelo przeciekac i spowodowac koniecznosc wizyty w serwisie..

KK
  • Poziom 12  
    W moim przypadku jest tak ze uruchamia sie i zaczyna pompować napełnianie obwodu i po chwili zonk błąd 05 .Co ciekawe tacka ociekowa jest do opróżnienia .Co to znaczy ?