Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wiertarka do domowych robót, jaka firma

faziil 23 Jan 2014 17:17 7644 27
Bosch
    faziil
    Level 15  
    Witam, potrzebuję się zaopatrzyć w wiertarkę (z udarem, robiącym za dodatek), która ma posłużyć mi do lekkich prac ze sklejką, ew. od czasu do czasu z metalem, najczęsciej będzie używana w uchwycie(statywie) wiertarskim. Planuje przeznaczyc 250zł. Jaką firmę polecacie? Warto iść w stronę jak największej mocy?

Ps. Ważna sprawa to precyzja, nie chcę żeby uchwyt bił na kilka mm. Dobrym rozwiązaniem jest zakup kompletu wierteł do 60zł?
  • Bosch
    trebuch1
    Level 25  
    Do tych zastosowań wystarczy Bosch w zielonej obudowie.

Dodano po 1 [minuty]:

Wiertarka ma być poręczna a nie jakiś kolos. 700W to aż nadto.
    faziil
    Level 15  
    A firmy typu makita, dewalt?
  • Helpful post
    trebuch1
    Level 25  
    Makita jest super (bywają podrabiane) trzeba uważać gdzie się kupuje.
    Dewalt nie znam.
  • Bosch
    User removed account
    User removed account  
    faziil
    Level 15  
    Wiertarka musi być raczej mobilna. Myślałem nad kolumnową ale mam lepsze rozwiązanie. Używam statywu do wiertarki i ścisku stolarskiego. Dzięki temu mam zawsze nawierty pod kątem 90*. Poprzednia wiertarka się może nie "żużyła" ale rozleciała(włącznik/przełączniki). To ma być domowa wiertarka do raczej lekkich prac. Od czasu do czasu nawiercanie jakiśchś płaskowników metalowych 0,5mm.Nie jakaś chińska zabawka. Z Boschem mam nie miłe doświadczenie i nie chcę już kupowac z tej firmy, po prostu. To samo z bezimiennymi wojownikami wschodu.
    Myślę nad przemysłowymi tylko z tych lżejszych.
    Wiem że kwota 250zł to nie jest dużo i że to nie jest wybór życia ale chcę używać ją więcej niz 2 lata (jak to się nie stało z 2 boschami zielonymi)
    Wiertarka do domowych robót, jaka firma
    Obracamy wiertarke z prowadnicą o 180*, stół statywu mocujemy do wierconego elementu ściskiem stolarskim.

Dodano po 12 [minuty]:

13mm max rozstaw. Większego nie potrzebuje ponieważ potrzebne mi wiertła do drewna większe niż 11 to już wiertła łopatkowe z standardowym wąskim uchwytem.
    faziil
    Level 15  
    Polecicie jakieś konkretne modele?
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    Topolski Mirosław
    Moderator of Electrical engineering
    Mareczny wrote:
    Jeśli chcesz kolego porządny sprzęt i będziesz go udostępniał innym, to możesz poszukać coś z Milwaukee, raczej używanego.Jadąc na robotę NIGDY Nie musiałem brać zapasowego flexa, wkrętarki, czy młota - ten sprzęt jest jak dawny Mercedes, z najwyższej półki.Pomyślany do pracy na wiele godzin, a Nie szajs z marketów.Bez fałszywej skromności, szczerze Polecam.Uwierz, że używana wiertarka Milwaukee wytrzyma 4 zielone Bosche i dalej będzie wiercić.Sprawdź oceny tego sprzętu na sieci.Zazwyczaj ktoś pisze, jak jest niezadowolony, w tym sprzęcie się to Nie zdarza. :D

Pamiętaj jedno że teraz zielony Bosch ( chodzi o wiertarki 500W ) to typowy sprzęt dla niedzielnego majsterkowicza i jeśli chcesz porównywać Milwauke ( to AEG,ATLAS COPCO) to tylko z Boschem niebieskim dla profesjonalistów i tu też należy porównywać maszyny podobnej klasy a nie wyrywkowo.
    trombson
    Level 12  
    Ja mam Celmę, dokładnie nazwa skopiowana ze strony brzmi - Wiertarko-wkrętarka litowo – jonowa WAK-Li 10 DB. Lekka, poręczna, jak na razie niezawodna. No i nie zapłaciłem dużo - pod domowe potrzeby się sprawdza.
    User removed account
    User removed account  
    koalas85
    Level 9  
    Ja z własnego doświadczenia polecam marke Tryton . Nie mam do niej żadnych zastrzeżeń
    wygodnie leży w dłoni i wierci tak jak trzeba pomimo drugiego roku użytkowania
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    koalas85
    Level 9  
    Bosh-a jestem firmą przereklamowaną ludzie ją polecają bo jest znana a innych nie znają , zobacz sobie Trytona jest dosyć tania i dobra , nie płaci się za firmę
    Topolski Mirosław
    koalas85 wrote:
    Bosh-a jestem firmą przereklamowaną ludzie ją polecają bo jest znana a innych nie znają , zobacz sobie Trytona jest dosyć tania i dobra , nie płaci się za firmę

Jeśli się odważasz tak pisać to daj dla porównana modele Boscha i chińczyka Trytona a najpierw sam sprawdż podobne modele i pamiętaj opieraj się na swojej opinii a nie sprzedawcy bazarowego względnie ludzi z kolejki.
    User removed account
    User removed account  
    koalas85
    Level 9  
    Tryton nie jest chiński , poczytaj sobie. u Bosha płacisz za firmę a nie w pełni za jakość..znane nie znaczy dobre Mirku
    Topolski Mirosław
    koalas85 wrote:
    Tryton nie jest chiński , poczytaj sobie. u Bosha płacisz za firmę a nie w pełni za jakość..znane nie znaczy dobre Mirku

Ty nie czytaj tylko rozbierz i zobacz co jest w środku a Ty kol non e vero.... z tym połykaniem nie przesadzaj ( chyba że jesteś ogrodnikiem )
    koalas85
    Level 9  
    ale po co jak serwis jest bez problemowy, nie robią problemów jak się coś zepsuje + wszystkie części mają a nie jak u innych że trzeba dorabiać albo brać z innych..
    Topolski Mirosław
    koalas85 wrote:
    ale po co jak serwis jest bez problemowy, nie robią problemów jak się coś zepsuje + wszystkie części mają a nie jak u innych że trzeba dorabiać albo brać z innych..

Dlatego piszesz o czymś o czym masz niewielkie pojęcie i pamiętaj ( bo otym zapominasz) jak coś piszesz to pisz konkretnie a nie ploty ( przeanalizuj końcówkę cytatu Twojej wypowiedzi )
    koalas85
    Level 9  
    Topolski Mirosław , nie za bardzo Cię rozumiem..jest napisane prosto i wyraźnie
    Topolski Mirosław
    koalas85 wrote:
    a nie jak u innych że trzeba dorabiać albo brać z innych..

Teraz rozumiesz?
    koalas85
    Level 9  
    I co w tym dziwnego ? Albo dorabiasz na zamówienie albo bierzesz zamienniki z innych wiertarek które mają takie same części. Jak to dobrze że ja nie mam takich problemów ze swoją wiertarką Trytona :)
    Topolski Mirosław
    koalas85 wrote:
    a nie jak u innych że trzeba dorabiać albo brać z innych..

Widzę że jak Ci się nie wyłoży jak kawę na ławe to nie pojmiesz .......nie jak u innych...jakich innych, konkrety.
    Zwłaszcza, że wcześniej wyrażnie o tym pisałem to jest forum techniczne a nie bazar dla plotkar - teraz pojąłeś ?