Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel astra f - uszkodzony termostat - wymiana

23 Sty 2014 17:39 13710 11
  • Poziom 14  
    Witam,

Posiadam astre f 1,6 8V benzyna. Uszkodził mi się termostat, jest w pozycji otwartej i niedogrzewa silnika. Do termostatu można się dostać przez rozrząd, co w obecnych warunkach pogodowych bez garażu jest dość ciężkie. Znalazłem taki temat
    http://forum.astratuningteam.pl/viewtopic.php?t=18843
    Co o nim sądzicie? Można coś takiego zastosować i pojeździć z pół roku aż zrobi się cieplej?
    Dopiero wtedy rozebrać rozrząd? Można zostawić ten sam pasek później? Bo kolega mówił że powinno się wymienić a mój ma 30 000 km.
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Nie cuduj... wymiana prosta i rozrząd tylko lekko ruszasz...wystarczy zdjąć górne kółko...
  • Poziom 39  
    Jak się da na mrozie wyciągnąć alternator z Peugeota 206 to wymiana termostatu jest rozkoszą - grubiej się ubrać, rękawiczki na ręce i najlepiej bezpośrednio po jeździe (trochę ciepły silnik) i nie trzeba się kłaść pod auto
  • Poziom 14  
    A czy po zdjęciu górnego kółka muszę ustawiać napinacz?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Nie wiem jakie masz zdolności ale ja w tym przypadku bym nie ruszał bo potrafię założyć pasek bez ruszania napinacza, poza tym trochę za zimno żeby się w to bawić. Pamiętaj tylko o kontroli znaków rozrządu przed demontażem i po zmontowaniu.
  • Poziom 9  
    Czy termostat w Opel Astra F, 1999, 1.6 16V silnik ecotec ,również można dostać się przez rozrząd?
  • Poziom 42  
    podjadek1 napisał:
    Czy termostat w Opel Astra F, 1999, 1.6 16V silnik ecotec ,również można dostać się przez rozrząd?

Jakbyś chociaż otworzył maskę, to byś niemal głowę o niego rozbił, a ty od razu na forum....eh..
  • Poziom 9  
    autoas napisał:
    podjadek1 napisał:

Jakbyś chociaż otworzył maskę, to byś niemal głowę o niego rozbił, a ty od razu na forum....eh..

Głowę po otwarciu maski mogłem rozbić o różne rzeczy. Da początkującego pewne sprawy nie są tak oczywiste.
    Opel astra f - uszkodzony termostat - wymiana

To co pokazuje czerwona strzałka to jest termostat?
  • Poziom 9  
    Z tego co widzę składa się on jakby z dwóch części.
    Wystarczy odkręcić te odwrócone torxy, żeby dostać się do termostatu?
    Trzeba spuścić płyn? Czy się specjalnie nie przejmować, dolać później do stanu?
  • Poziom 39  
    Tak wystarczy odkręcić - resztę sam zobaczysz.
    Spuszczać czy nie? Ja bym nie spuszczał bo mi się zwyczajnie nie chce ale pewnie ta ilość co się wyleje też spadnie na ziemię podczas łowienia płynu.
  • Poziom 14  
    Wiem że późno, ale elektroda przypomniała o zamknięciu tematu. Było wszystko tak jak pisaliście, lekko ruszyło się rozrząd i po wymianie, także dziękuje wszystkim za pomoc i zamykam temat.