Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

INTEGRA 128 - Wyjście 20 WSKAŹNIK CZASU NA WEJŚCIE

defrag 23 Sty 2014 18:41 1488 4
  • #1 23 Sty 2014 18:41
    defrag
    Poziom 6  

Witam!

W instrukcji programowania niby jasno piszą :

Cytat:
    20. WSKAŹNIK CZASU NA WEJŚCIE – sygnalizuje odliczanie CZASU NA WEJŚCIE dla wybranych
    wejść lub w wybranych strefach.

Jeżeli wybiorę strefę - działa ok.
    Ale z tego co rozumiem, jeżeli mam wejście typu 0. WEJŚCIA/WYJŚCIA i zaznaczę w wyjściu typu 20. tylko to wejście (żadnej strefy) to uaktywni się ono gdy jego naruszenie wywoła odliczanie na wejście. Niestety coś mi to tak nie działa.

Gdy wybiorę wejście i strefę mam wrażenie, że wyjście się uaktywnia niezależnie od tego które wejście to wywołało - ważne, że w danej strefie.
    Co robię źle ?

Chodzi mi konkretnie o wykrycie które wejście wywołało czas na wejście w danej strefie gdy jest kilka wejść typu 0 które mogą to spowodować.

0 4
  • #2 23 Sty 2014 20:36
    Rysiek2
    Poziom 33  

defrag napisał:
    Chodzi mi konkretnie o wykrycie które wejście wywołało czas na wejście w danej strefie gdy jest kilka wejść typu 0 które mogą to spowodować.

Czy mógłbyś sprecyzować jaki masz problem ogólnie - co chcesz osiągnąć?

0
  • #3 23 Sty 2014 22:03
    defrag
    Poziom 6  

Mam dwa wejścia do budynku , przy każdym wejściu mam czujkę typu 0. WEJŚCIA/WYJŚCIA. Wszystko jest w jednej strefie (przy każdym wejściu jest osobny manipulator przypisany do tej samej strefy). Chcę mieć na jednym wyjściu "1" jak odlicza czas na wejście spowodowany naruszeniem na pierwszym wejściu do budynku, a na innym wyjściu "1" gdy czas na wejście spowodowany jest naruszeniem na drugim wejściu do budynku.

Niestety jak jako wyjścia daję 20. WSKAŹNIK CZASU NA WEJŚCIE i zaznaczam jedno z wejść nic się nie dzieje. Jak zaznaczę strefę i dane wyjście to oba się wzbudzają niezależnie od tego gdzie spowodowano czas na wejście.
    Nie wiem czemu tak jest.

0
  • #4 23 Sty 2014 23:03
    Rysiek2
    Poziom 33  

defrag napisał:
    Jak zaznaczę strefę i dane wyjście to oba się wzbudzają niezależnie od tego gdzie spowodowano czas na wejście.
    Nie wiem czemu tak jest.

Jest tak dlatego, ponieważ oba wejścia dotyczą tej samej strefy, więc wyjście typu "wskaźnik czasu na wejście do strefy" dotyczy strefy a nie wejść.
    Możesz to zrealizować poprzez filtrowanie iloczynem przełączników monostabilnych aktywowanych z wejść z wyjściem czasu na wejście.
    Praktycznie:
    VOUT1-typ24 aktywny z wejścia 1
    VOUT2-typ24 aktywny z wejścia 2
    VOUT3-typ20 od wejść 1,2 dla strefy 1
    OUT1-typ46 VOUT1*VOUT3 wskaźnik czasu na wejście po naruszeniu wejścia 1
    OUT2-typ46 VOUT2*VOUT3 wskaźnik czasu na wejście po naruszeniu wejścia 2

VOUT - wyjścia wirtualne
    OUT - wyjścia fizyczne
    Czas przełączników monostabilnych ustalić wg optymalnych potrzeb

0
  • #5 23 Sty 2014 23:11
    defrag
    Poziom 6  

To że się tak zachowuje to wiem i takie obejścia to też myślałem zrobić jak nie uda się jak pan Bóg przykazał, ale w takim razie po jakiego grzyba jest opcja wybrania wejścia a nie tylko stref dla wyjścia typu 20. WSKAŹNIK CZASU NA WEJŚCIE ?!
    Co więc niby robi zaznaczenie wejścia skoro to i tak działa per strefa?

0