Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golarka Philips HQ 5812-nie działa

helterskelter33 23 Sty 2014 19:44 1989 7
  • #1 23 Sty 2014 19:44
    helterskelter33
    Poziom 18  

Witam! Golarka chodziła coraz wolniej, trzeba było ręcznie rozruszać te bolce które napędzają głowice golące. Rozebrałem tą golarke w drobny mak, wyczyściłem, i poskładałem. Działała dobrze kilka dni i znów to samo. Golarka ma wbudowany akumulator, ale korzystałem z niego kilka razy, zwykle goliłem się nią przyłączoną do sieci. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

0 7
  • #2 24 Sty 2014 17:23
    nioop

Specjalista AGD

czy jezeli teraz wlaczysz golarke i ruszysz sprzeglami startuje i dziala poprawnie do momentu jej wylaczenia?

0
  • #3 24 Sty 2014 18:32
    helterskelter33
    Poziom 18  

Dokładnie tak. Rozebrałem silnik, i okazało się ze jedna para szczotek rozsypała się. Czy mogę podstawić jakiś inny silniczek, czy musi to być ten konkretny model?

0
  • #4 24 Sty 2014 18:51
    nioop

Specjalista AGD

Własnie to chciałem napisać.. Niestety, te szczotki tak mają..
    Wiesz.. Silniczek można zamienić ale gorzej z mocowaniem..
    Ten trzyma się na blaszkach z boku i obudowa jest przystosowana pod taką konkretnie wielkość silniczka.. Ja polecał bym jednak poszukać silnika dedykowanego do tej golarki..

0
  • #5 24 Sty 2014 19:22
    helterskelter33
    Poziom 18  

Dziękuje za odpowiedź. Zastanawiam się tylko jak to możliwe że jedna para szczotek jest w idealnym stanie, a druga poszła w drobny mak

0
  • #6 24 Sty 2014 20:13
    nioop

Specjalista AGD

Z prostej przyczyny..
    Ta uszkodzona szczotka umieszczona jest w przeciwną strone kręcenia się komutatora.. Ten natomiast posiada szczelinki , wystarczyło gdzieś delikatnie zahaczyć szczotką by "rozszarpało" ją na kawałki..
    Druga szczotka tak jakby ciągnie się po komutatorze i uszkodzenie jej jest praktycznie niemozliwe..

0
  • #7 24 Sty 2014 23:03
    helterskelter33
    Poziom 18  

Aha. A czy taki silnik dostanę w punkcie napraw AGD?

0
  • #8 25 Sty 2014 08:08
    nioop

Specjalista AGD

Tak, jeżeli serwis ma dostęp do częsci philipsa..
    Silnik na 100% jeszcze pół roku temu występował jako częśc zamienna..

0