Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oświetlenie LED GU10 - problem z żywotnością

23 Sty 2014 20:04 1977 7
  • Poziom 15  
    Witam! Mam problem z moim oświetleniem w pokoju. 3 miesiące temu kupiłem oświetlenie LED gu10 TAKIE i ciągle przepala mi się któraś. Po niecałych dwóch miesiącach od zakupu na trzech lampkach zauważyłem że nie świeci połowa tych diód. Za kolejny dzień po włączeniu światła, uszkodzone lampki zaczęły migać i po 5 minutach gasły i już nie świeciły. Myślałem że to jakaś wada i oddałem je na gwarancje. Otrzymałem nowe, założyłem i po dwóch tygodniach stało się to samo z kolejnymi lampkami. I sprawa wygląda tak że lampki po prostu wysiadają na okrągło. Już nie wiem co na to poradzić, dodam że kiedyś jak jeszcze były tu zwykłe żarówki to sprawa wyglądała podobnie (świeciły 3-4 dni i do wymiany). Lampki (led) 4.8W/240V mam ich w pokoju aż 13. Miał ktoś podobną sytuacje i wie jak temu zaradzić?

Pozdrawiam!

Post słusznie raportowany.
    Treść raportu:
    Co to są ledowe halogeny? To jakaś żarówka halogenowa w technologii LED? Coś jak monitor kineskopowy z ekranem LCD?
    Proszę stosować poprawne nazewnictwo w przyszłości oraz poprawić ten post. [kkas12]
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 12  
    Witaj, wezwij elektryka aby sprawdził instalację i jej parametry w szczególności napięcie.
  • Poziom 15  
    Właśnie w tym rzecz że elektryk te instalacje robił na nowo... Dzieje się tak tylko w tym pokoju.
  • Poziom 22  
    To jak widać coś jest z instalacją tylko w tym pokoju. Więc niech elektryk dokona pomiarów tylko w tym pokoju co występują problemy. Jak widzisz tylko w tym pokoju palą się halogeny jak o żarówki. Więc winowajcą jest POKÓJ, a raczej instalacja w tym pokoju.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Witam.Kol.didus141 sprawdz czy te halogeny ledowe nie musza byc zasilane pradem stalym? Sprawdz trafo zasilajace jaki daje prad staly czy przemienny.Na kartoniku lampki ledowej jest wszystko napisane.Ledy powinny byc zasilane pradem stalym.Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Zasilanie w domu jest trójfazowe. Wymiana instalacji była 2 miesiące temu. Przed wymianą instalacji też był ten problem.