Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modernizacja firmowej sieci - problemy z konfiguracją

23 Sty 2014 20:20 1101 2
  • #1 23 Sty 2014 20:20
    1184283
    Użytkownik usunął konto  
  • #2 24 Sty 2014 00:11
    smario11
    Poziom 31  

Szczerze to bym postawil jednego switcha i z niego wszystko podlaczyl.
    Problemem pewnie bedzie to ze kable trzeba pociagnac.
    Pozniej bym wywalil ten router WRT54GS bo sa bardzo awaryjne.
    Osobiscie bym wsadzil mikrotika chocby RB750 albo zeby bylo latwiej to cos na openwrt.
    Do wifi bym wykorzystal cos zasilanego po PoE ale pasywnym.
    Wsumie mozesz kupic adaptery PoE i AP rozdzielic adapterem i do gniazda wsadzic zasilanie. Jak jest miejsce to ok.

Po prostu im wiecej switchy tym czesciej sie to msci. Tak to masz wszystko w jednym miejscu i jak cos nie dziala to idziesz do centralnego punktu zamiast gonic po calej firmie

0
  • #3 25 Sty 2014 17:47
    rwisniewski1
    Poziom 23  

viciapl napisał:

1. W tej chwili wszystkie komputery łączą się do wifi routera Pirelli. Problemem jest bardzo słaby zasięg, brak dostępu do drukarek i reszty sieci. Mam router Linksys WRT54GS v7.5 oraz access point Cisco WAP121. Mam nadzieję, że mogę z nich zrobić punkty dostępu wifi na 2 poziomie, ale mam problem z konfiguracją i w tym miejscu proszę o pokierowanie mnie jak postępować, aby mi się to udało. Najlepsze miejsca (fizycznie) na ich podłączenie zaznaczyłem na czerwono.

A dokładnie z czym masz problem? Uściślij.

Cytat:

2. Nie ma dostępu z sieci do maszyny wielofunkcyjnej z faxem - widzi ją tylko komputer podpięty do tego samego switcha. Druga maszyna wielofunkcyjna jest widoczna dla wszystkich połączonych komputerów poza komputerem podłączonym do switcha D-linka. Oba urządzenia są firmy Brother i mają wifi.

Co to znaczy "nie ma dostępu"? Zamknięta gdzieś jest? na pingi nie odpowiada? Łączą się kablem czy przez WiFi? Jakie ma IP i z jakiego IP próbujesz się łączyć?

Cytat:

3. Brak dostępu do Konicy Minolty - access point nie ma się z czym połączyć - nie ma sprawnej sieci wifi.

j.w.

Cytat:

Pirelli:
    Adres IP - 192.168.1.254
    Maska podsieci - 255.255.255.1
    Brama domyślna - 192.168.1.254

Błędna maska.

Cytat:

IP Linksys po podłączeniu - 192.168.1.1
    IP Cisko po podłączeniu - 192.168.1.107

Wszystko dostaje IP przez DHCP z Pirelli, dwa komputery wymuszają swoje IP.
    Jeżeli są jakieś niejasne kwestie chętnie odpowiem, jeżeli są potrzebne to modele pozostałych urządzeń mogę podać jutro.

Błąd, nie wszytko powinno dostawać IP z DHCP. Jaki zakres masz ma DHCP ustawiony? Serwery, drukarki i inne podobne urządzenia powinny mieć stałe IP spoza zakresu DHCP. Komputery, które muszą mieć na stałe IP to samo, lub zarezerwuj dla nich przydzielanie tego samego numeru. Jeśli drukarki łączą się przez WiFi - wyłącz opcje izolacji klientów.

0