Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ProBook 4520s - Radeon HD 530v wysokie temperatury.

23 Sty 2014 21:00 1434 4
 • Poziom 20  
  Witam serdecznie

  Posiadam laptop HP ProBook 4520s. W środku grafika ATI Mobility Radeon HD 530v która to wedle programu GPU-Z przy włączonych 2 monitorach z 2 oknami przeglądarki, lub praktycznie z samym pulpitem na 2 monitorach osiąga temperaturę w granicach 98-103°C. Program na pewno ma problem z odczytem prędkości wiatraka bo ciągle pokazuje 100% pomimo iż wiatrak nie chodzi na maksymalnych obrotach.

  Laptop z powodu częstego przegrzewania i dlatego, że wiatrak już od startu chodził na full wylądował w serwisie. Wymienili "most północny" i problem praktycznie minął jednak laptopowi przy obciążeniu czyli odpalony WOT + np przeglądarka z FB w tle wyłącza się nadal. Niestety zbyt późno dostrzegłem ten problem i gwarancja serwisu już minęła. Dzisiaj go rozkręciłem a mam już w tym wprawę, wyczyściłem układ chłodzenia, wytarłem sylikonową pastę serwisową i nałożyłem nową sylikonową pastę.
  Temperatura pomimo tego nie zmieniła się. Podejrzewam jeszcze rozszczelnienie heatPipe ale nowy radiator kosztuje kolo 150zl i nie chce ryzykować. Poz tym nie widzę żadnych mechanicznych uszkodzeń na radiatorze.
  Macie jakieś inne pomysły co to może być?

  Dołączam screeny z GPU-Z
  ProBook 4520s - Radeon HD 530v wysokie temperatury.
 • Spec od komputerów
  Drako1988 napisał:
  Podejrzewam jeszcze rozszczelnienie heatPipe ale nowy radiator kosztuje kolo 150zl i nie chce ryzykować.

  To go sprawdź.
 • Poziom 20  
  Jakąś konkretną metodę sprawdzenia polecasz czy po prostu sprawdzić czy na całej długości ma podobną temperaturę?
 • Pomocny post
  Spec od komputerów
  Pogrzej zapalniczką z jednej strony, sprawdź czy równomiernie, szybko się nagrzewa.
  Oczywiście zdemontowany.
  Można w gorącej wodzie zanurzyć koniec i to samo.
 • Poziom 20  
  Sprawdzałem heatPipe, są ok, problem leży pewnie wieku sprzętu :P Być może jest nieco krzywo przylutowany most i ciepło nie jest dokładnie odprowadzane, bo jedna część radiatora na moście jest jak by bardziej wygrzana. Generalnie komputer działa, ale ma swoje widzimisię i czasem po prostu BUM i się wyłączył. Da się z tym żyć używając go w stopniu mniej intensywnym :) Ale czeka go emerytura w najbliższym czasie:)