Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 105s. Monitor nie włącza się. Świeci tylko zielona dioda.

TYTUS... 30 Mar 2005 19:44 2397 7
  • #1 30 Mar 2005 19:44
    TYTUS...
    Poziom 32  

Monitor jak w temacie. Poprostu sie nie włącza. Zielona dioda świeci nawet jak nie jest podłączony komp , nie wyskakuje nawet komunikat brak sygnału. Po rozebraniu zauważyłem zime luty na tranzystorach przy radiatorze wiec je poprawilem. Przed uszkodzeniem obraz się zwężał aż w końcu całkiem zgasł. Proszę o pomoc!!!

Ps. W monitorach niemam zbyt dużego doświadczenia wiec proszę o dokladne opisanie gdzie mam szukać.

• #2 30 Mar 2005 20:19
    Connor MacLeod
    Spec od monitorów

Całkiem możliwe, że uszkodziło się kilka elementów - prawdopodobnie padł HOT i rezystor bezpiecznikowy. Należy też sprawdzić napięcia.

• #3 30 Mar 2005 23:39
    TYTUS...
    Poziom 32  

Tak jak już pisałem w monitorach niemam doświadczenia ponieważ siedze w CAR AUDIO

Rozumiem że HOT jest to ten duży tranzystor na radiatorze oznaczony jako BU4522AF. Doszedłęm też do tego że jest zwarcie między bazą a kolektorem na nim. po wylutowaniu go okazuje się że jest on dobry. Gdzie mam szukać tergo rezystora bezpiecznikowego? Posiadam schemat ściągnięty tutaj z elektrody wiec można coś po schemacie z opisem elementów.

• #4 31 Mar 2005 07:23
    Connor MacLeod
    Spec od monitorów

Rezystor bezpiecznikowy powinien być na zasilaniu tego tranzystora - kolektor. Sprawdź dokładnie zasilanie i czy pojawiają się impulsy sterujące na bazie tranzystora.

• #5 31 Mar 2005 08:42
    gdkj
    Poziom 26  

TYTUS... napisał:
    Tak jak już pisałem w monitorach niemam doświadczenia ponieważ siedze w CAR AUDIO

Rozumiem że HOT jest to ten duży tranzystor na radiatorze oznaczony jako BU4522AF. Doszedłęm też do tego że jest zwarcie między bazą a kolektorem na nim. po wylutowaniu go okazuje się że jest on dobry. Gdzie mam szukać tergo rezystora bezpiecznikowego? Posiadam schemat ściągnięty tutaj z elektrody wiec można coś po schemacie z opisem elementów.

w takim razie masz zwarcie na którymś z pozosta łych elementów między kolektorem hota a masą. a jest tego trochę.
    również po drugiej stronie uzwojenia trafopowielacza.
    pozdrawiam.

• #6 31 Mar 2005 09:07
    lisek
    Spec od monitorów

Philips 105S
    1. model : 105S21, , Chasis M3015) FCC: A3KM078
    2. Model No.:105SII Chassis CM2315P FCC ID: A3KM088

1.zwężał się w Pionie V ( góra-dól) czy Poziomie H ( boki Left -Right)

p.s.
    na tym chasis CM-2315 robiony HP model:D2826 FCC:A3KM079

• #7 31 Mar 2005 09:55
    TYTUS...
    Poziom 32  

Zwężały się boki czyli w poziomie H

• #8 31 Mar 2005 10:23
    radoslaw13
    Spec od monitorów

Podaj dokładny model np: 15C.... 105S10/00, 105S21/20 itp.
    105S to nazwa handlowa i kryje się pod nią kilkanaście modeli.
    Sprawdż jakie masz napięcia zasilające, czy zasilany jest klucz B+ i czy podaje napięcie dalej.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson