Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suzuki Grand Vitara 1.9 DDIS 2007 rok

24 Sty 2014 09:18 7764 8
  • Poziom 2  
    Witam.Mam nietypowy problem, po wylaczeniu silnika lub przekreceniu stacyjki i wylaczeniu jej slychac przez 10-15 sekund pykanie dochodzace z przepustnicy przy kolektorze ssacym.Poza tym zadnych innych objawow nie ma, pali normalnie nie muli. Jezeli ktos sie spotkal z podobnym problemem Prosze o pomoc . Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Pewnie kóryś z czujników sie wyłacza i to nie jest problem.
  • Poziom 2  
    witam u mechanika wymieniałem rozrząd części +robocizna 1260zł wszystkie płyny oleje klocki tarcze hamulcowe 1180 zł mówiłem aby zobaczył dlaczego pyka mi po zgaszeniu silnika . umówiliśmy się za trzy dni bo to chyba zawór egr . w ymówiony dzień zostawiam auto aby facet wyeliminował pukanie przy silniku . po 8 godz. jego pracy dzwoni do mnie i mówi że zawór jest sprawny a do wymiany jest przepustnica przy silniku . koszt 1700zł. netto +robocizna. ta djagnoza kosztowała mnie 120 zł. zabrałem auto które dalej puka . a wy mówicie że to żaden problem. dzisiaj po pracy dałem koledze auto może coś poradzi. pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    Kolego musisz zrozumieć, że współczesne samochody żyją własnym życiem i po zgaszeniu silnika na polecenie procedur zaszytych w ECU silnika następuje po sobie parę zdarzeń, o których jak widzę nie masz żadnego pojęcia, a zaczynasz się doszukiwać teorii spiskowych. Jedź do tego mechanika i niech ci zrobi test elementów wykonawczych to będziesz wiedział, co ci stuka jak już cię ciekawość tak bardzo zżera.
  • Poziom 2  
    witam. kolega amator znalazł przyczynę. rozebrał zawór egr i okazało się że jedna zębatka ma wytarte zęby. na szrocie znalazł stary zawór do reno wymienił zębatkę. w sklepie nowy kosztuje 690 zł. teraz samochód chodzi jak nowy. mój przykład pokazuje jak mechanicy przez swoją niewiedze i lenistwo wpuszczają klijenta w niepotrzebne koszty. komputer pokazywał że elektrycznie wszystko jest ok. niewiem tylko dlaczego mechanik bez sprawdzenia przepustnicy chciał ją wymienić? pozdrawiam. :D :D
  • Poziom 2  
    mam dokładnie to samo po zgaszeniu silnika s\lychać takie cykanie przez około 10 sek...to na pewno egr?
  • Poziom 2  
    Witam.Na pewno zawór EGR.
  • Poziom 2  
    dzięki czyli do wymiany