Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką końcówkę mocy 400-500W zbudować?

30 Mar 2005 20:04 1205 2
  • Poziom 17  
    Witam elektrodowiczów :>

Chciałbym sobie zrobić jakąś końcówke mocy dlatego że wzmacniacze ze wszystkimi bajerami mnie już nie rajcuja. Robić wzmacniacz ze wsyztskimi bajerami to nie dla mnie a kupić w sklepie i postawić na szfce włączyć i już gra to zero zabawy ani satysfakcji. Wiem ze koncówka stereo np 2x250W przykładowo jest dosc droga i mi nie chodzi do konca o stereo (jesli znasz jakis tani uklad to tez pisz) wiec chcialbym jakąs koncówke mono np 400-500 wat ale prawdziwe 400wat a nie to "sztuczne" no niby ucze sie w szkole elektronicznej ale to tylko liceum i dopiero 1 rok wiec za duzo sie w neij nie nauczylem wiecej sie nauczylem eksperymentujac w podstawowce. Wiec najchetniej to by mi chodzilo o wzor plytki bo sam wymyslic narazie nei jestem w stanie, i liste czesci zebym sobie zmontowal. Jesli masz cos takiego albo cos podobnego to jestem bardzo otwarty piszcie ze wszystkim co macie ,chociaz sobie poczytam ;) i druga bałdzo wazna sprawa mam w domciu juz jedna slabsza koncowke i sie bardzo na nia zdenerwowalem bo sie spalila to byla STK tzn jest i mi spalila moje glosniczki :( wiec jak ktos zna jakies zabezpieczenie przed spaleniem glosnikow ( podobno takie sa) i jakies zabezpieczenie zeby sie nie spalil sam wzmachol to tez pioszcie bede najwdzieczniejszym czlowiekiem z elektrody :P to chyba wsyztsko mam nadzieje sory ze tak duzo ale sie rozpisalem ;)

Pozdro dla wszystkich z gory dzieki
  • Poziom 35  
    poszukaj na elektrodzie tu jest tego pelno
  • Poziom 40  
    Zdaje sie ze wzmacniacz PA300 ma wszystkie zabezpieczenia.
    Niestety czesto sie zdaza ze ambitni konstruktorzy projetuja wzmacniacze duzej mocy i wogule zapominaja o systemie zabezpieczen. Ja konstruujac swoje wzmaki kazdy wyposazam w uklad zabezpieczen. I kazdy wzmacniacz musi przejsc test kilkukrotnego zwarcia na wyjsciu. To standard zabezpieczen do ktorego jeszcze nie wszyscy dorosli.