Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z webasto mazda 5

Endriuwrestling 24 Jan 2014 13:29 4713 3
Texa Poland
 • #1
  Endriuwrestling
  Level 2  
  Witam. Nie odpala mi automatyczne webasto w mazdzie 5. Podpięta pod komputer pokazuje błąd B2465 FFH. Nie mogę nigdzie dowiedzieć się co to za błąd?
 • Texa Poland
 • Helpful post
  #2
  salmon
  Moderator of Networks, Internet
  Od razu zaznaczam, że fachowcem nie jestem :) Biorąc pod uwagę, że skrót FFH oznacza po prostu "Fuel Fired Heater", czyli "grzałka na paliwo" i szukając w Google frazy "webasto error B2465 FFH" na pierwszej stronie jest link do urządzonka diagnostycznego do ogrzewań postojowych do Fordów z podobnej epoki :). A że kody błędów urządzeń zewnętrznych są zapewne zestandaryzowane i poza tym Ford i Mazda mieli "wspólne interesy" :P, to kod pewnie oznacza to samo:
  B2465 Aux. heater start counter overrun/system locked - czyli licznik (nieudanych?) prób startu urządzenia został przekroczony i zostało ono zablokowane. Tyle, co udało mi się znaleźć.
 • Texa Poland
 • #3
  Endriuwrestling
  Level 2  
  Byłem u "fachowca" i to samo mi powiedział. Próbował podpiąć swój komputer i wykasować błąd ale się nie dało. Muszę poszukać innego.Dzwoniłem do ASO Mazdy w Rzeszowie - podpięcie pod komputer diagnostyczny 300zł + naprawa zdiagnozowanej usterki!!!
 • #4
  miler80
  Level 34  
  W serwisie Webasto bezproblemowo sobie poradzą z tym problemem więc nie jesteś skazany na serwis- z tego co wiem to kiepsko radzą sobie tam z ogrzewaniami postojowymi.