Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka amica PA5580A510 mało wody

24 Sty 2014 16:02 3810 6
  • Poziom 11  
    Czy jest jakiś sposób zwiększenia poziomu wody w tej pralce ? strasznie mało wody bierze do prania i płukania :( Pranie przy pełnym załadunku w tej pralce to jakaś porażka i mierne efekty , sprawdzałem wszystkie podzespoły i wszystko na oko gra , producenta tych pralek powinno się ukarać wysoką karą pieniężną za wypuszczenie ich na rynek !!!
  • Admin grupy AGD
    Używasz ją tyle lat i dopiero teraz zauważyłeś że za mało wody?

kriss2211 napisał:
    sprawdzałem wszystkie podzespoły i wszystko na oko gra

Co sprawdzałeś i jak, bo jak na oko to znaczy że nic nie sprawdziłeś.
  • Poziom 36  
    kriss2211 napisał:
    producenta tych pralek powinno się ukarać wysoką karą pieniężną za wypuszczenie ich na rynek !!!
    To kolega nie widział jak są robione nowe pralki im bardziej energooszczędna tym mniej wody nabiera bo prawie całe zużycie prądu idzie na podgrzanie wody, i jak nie ma co grzać to i nie ma zużycia wody. Ile wody nabiera jak włączysz płukanie?.
  • Poziom 15  
    Pralka powinna max. pobierać 49,5l wody na cykl, można to sprawdzić zapisując stan wodomiaru przed i po zakończeniu prania, oczywiście nie należy wtedy pobierać wody do innych celów. Dokładność licznika jest wystarczająca do orientacyjnego określenia zużycia wody bo nie chodzi tu przecież o dwa czy trzy litry. Miałem następujący przypadek z pralką Electrolux EWT 810, zamiast 57 litrów pobierała 35. Wymiana hydrostatu załatwiła sprawę. Co innego, jeśli się okaże że pobór wody jest prawidłowy, wtedy trzeba porządnie przepłukać pralkę. Osady, które znajdują się wewnątrz (a jest ich mnóstwo, pralka ma wiele lat) skutecznie obniżają jakość prania
  • Poziom 11  
    sprawdzony hydrostat (czysty wężyk i kociołek) pralka pobiera 6 litrów do prania płukania i mimo iż hydrostat da znać ze musi dolać wody ona jej nie dolewa i mieli praniem pół suchym , wszystkie węże czyste i drożne i filtr na dole tez czysty .

Dodano po 41 [minuty]:

czy to oznacza , że hydrostat do wymiany ? wiem , że można go wyregulować jakoś , ale nie wiem którą śrubką kręcić i która jest od poziomu wody .
  • Poziom 11  
    Dzięki za podpowiedź , pokręciłem sobie trochę środkową śrubką (wkręcając ją mocniej) i poziom wody podniósł się , aż do dolnej krawędzi szyby :) teraz pralka w końcu pierze i płucze w wodzie , poziom jak dla mnie idealny :) trzy prania zrobione ze skutecznym efektem :)
    Pozdrawiam i temat zamykam .