Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja TV DVBT, cyfra, kablowka, CCTV w mieszkaniu

macom1981 24 Sty 2014 16:53 1401 1
  • #1 24 Sty 2014 16:53
    macom1981
    Poziom 9  

Witam Szanownych,

Już za miesiąc zdecydowałem się na generalny remont mieszkania.
    W związku z tym jednym z moich problemów stała się instalacja TV
    Proszę Was więc o pomoc.
    Mieszkanie 82m2 w załączniku layout z zaznaczonym punktem zbiorczym i antenami oraz punktem dostępu do TV kablowej i Internetu.

Znalazłem taki schemat

i w sumie by mi pasował ale kilku rzeczy nie rozumiem.

Chciałbym jednocześnie móc oglądać na TV w każdym pokoju TV SAT, DVB-T, kablówkę, CCTV i w przyszłości słuchać DAB

1) Z talerza wychodzi jeden kabel, a na schemacie do Multiswitch MP-0908L trafia ich 8. Może to głupie ale jak jeden kabel rozgałęzić na 8?

2) Jestem głupi w tych sprawach proszę mi wybaczyć ale z tego co wiem chcąc nagrywać PVR to z talerza powinny wychodzić dwa kable z konwertera TWIN. Mam racje?

3) Jeżeli tak to czy przy pomocy tego switcha uda mi się rozdzielić instalacje tak aby w każdym pokoju był sygnał z kablówki, SAT, DVB-T?

4) Jeżeli pkt.3 NIE to jakiego switcha użyć?

Aby nie zaśmiecać wątku i nie zanudzać to na razie wszystkie pytania.
    Jeżeli Szanowni się na mnie nie "wqurzą" to pozwolę Was sobie jeszcze pomęczyć.

Dziękuje i proszę o wyrozumiałość :)
    Pozdrawiam
    macom1982

0 1
  • #2 24 Sty 2014 19:25
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Zacznijmy od tego, ze NIE można "mieszać" sygnałów DVB-T/SAT z kablówką, nie da się tego załatwić jednym gniazdkiem w każdym miejscu i puszczone jednym kablem, wszędzie będziesz potrzebował osobne kable do DVB-T/SAT i zupełnie osobne kable do kablówki!, a więc tym samym, będziesz wszędzie potrzebował po dwa osobne gniazda, jedno do DVB-T/SAT, drugie (a nie będzie łatwo takie zdobyć, bo w normalnej sprzedaży takich gniazdek nie ma) do kablówki.

macom1981 napisał:
    1) Z talerza wychodzi jeden kabel, a na schemacie do Multiswitch MP-0908L trafia ich 8. Może to głupie ale jak jeden kabel rozgałęzić na 8?

Niczego nie rozgałęziasz, po prostu do talerza MUSI iść 8 kabli, a właściwie to 9 kabli, bo jeden do anteny tv/r.
    macom1981 napisał:
    chcąc nagrywać PVR to z talerza powinny wychodzić dwa kable z konwertera TWIN. Mam racje?

Tak, jeśli masz prostą instalację,
    nie, jeśli chcesz multischwitcha, wtedy do konwertera idą nawet 4 kable, a w mieszkaniu MUSISZ mieć poprowadzone co najmniej po 2 kable na "gwiazdę" wszędzie do każdego pomieszczenia.
    A właściwie, to powinieneś mieć położone do każdego "punktu" co najmniej po 4 kable tv, po 2 kable rj45.
    macom1981 napisał:
    Jeżeli tak to czy przy pomocy tego switcha uda mi się rozdzielić instalacje tak aby w każdym pokoju był sygnał z kablówki, SAT, DVB-T?

NIE, a dlaczego, napisałem na samym początku.
    macom1981 napisał:
    4) Jeżeli pkt.3 NIE to jakiego switcha użyć?

Żadnego, bo takie rozwiązanie w ogóle nie wchodzi w grę.

0