Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kwalifikacja E13 Technik informatyk szukam informacji o egzaminie praktycznym

hellweed 28 Cze 2015 19:21 454935 1738
    aixen96
    Poziom 11  
    FREESTYLER16 napisał:
    no i nie ucz się na pamięć, bo nie zdasz.. ucz się tak, aby wiedzieć jak to zrobić.. Przeczytasz na spokojnie z kartki to nie będzie problemu, a tak tylko jeszcze bardziej się stresujesz, że zrobisz coś źle..

Znasz wytyczne, co trzeba przygotować? Jestem w stanie wszystko na własną rękę ogarnąć, tzn co trzeba umieć np. konfiguracja i instalacja dhcp, dns, pulpit zdalny, instalacja drukarki itp. Jak mi powiesz CO MOŻE SIĘ POJAWIĆ to nie będę się stresował tylko na wszystko będę przygotowany ;D
  • Computer Controls
    prawdziwek89
    Poziom 9  
    rykfor napisał:
    prawdziwek89 napisał:
    Różnica jest taka, że jak ktoś nie umie robić kabla to nie zda jak dostanie arkusz 03, ponieważ tam nie będziecie mieli skąd drugiego kabla w standardzie A wziąć.

A jak jest różnica pomiędzy kablem prostym standardu A i B ? Jeżeli na stanowisku będą inne ale w B to i tak powinno zadziałać, po prostu odejmą punkty za zrobienie kabelka. Chyba że się mylę?

Na każdym stanowisku jest tylko jeden kabel gotowy.
    rykfor
    Poziom 14  
    Z tego co wiem to u mnie w szkole było po 2 gotowe kabelki (jakby nie udało się zarobić tego z zadania ) :)
    FREESTYLER16
    Poziom 9  
    aixen96 napisał:
    FREESTYLER16 napisał:
    no i nie ucz się na pamięć, bo nie zdasz.. ucz się tak, aby wiedzieć jak to zrobić.. Przeczytasz na spokojnie z kartki to nie będzie problemu, a tak tylko jeszcze bardziej się stresujesz, że zrobisz coś źle..

Znasz wytyczne, co trzeba przygotować? Jestem w stanie wszystko na własną rękę ogarnąć, tzn co trzeba umieć np. konfiguracja i instalacja dhcp, dns, pulpit zdalny, instalacja drukarki itp. Jak mi powiesz CO MOŻE SIĘ POJAWIĆ to nie będę się stresował tylko na wszystko będę przygotowany ;D

nie o to mi chodzi, bo sam mam egzamin za 12 godzin i jakieś 29 minut i wydaje mi się, że umiem wszystko co na tym forum się przewinęło, ale mój egzamin próbny był BARDZO podobny do tego z pierwszego arkusza, trzeci może być, ale ton egzaminatora wskazywał na to, jakby miała się pojawić drukarka, może to tylko przypuszczenia, ale mogą zrobić co innego, niż u Ciebie w szkole..
    prawdziwek89
    Poziom 9  
    aixen96 napisał:
    FREESTYLER16 napisał:

Przygotowany ma być switch / router. Kabel rj-45 w standardzie B. Komputer z Windows serwer oraz stacja robocza. To co potrzebne do zrobienia kabla i nic więcej. Tak, więc gdyby wyszedł kolejny arkusz to również te dwa systemy by były. Jedyne co nowego mogą dodać to instalowanie usług, web postawić, a nie ftp, dodawanie dnsów. Nic specjalnego.

Dodano po 1 [minuty]:

rykfor napisał:
    Z tego co wiem to u mnie w szkole było po 2 gotowe kabelki (jakby nie udało się zarobić tego z zadania ) :)

Wydawało mi się, że w specyfikacji był jeden kabel. Drugi mogła oczywiście szkoła dodać, bo nie byłoby to zabronione wcale.
  • Computer Controls
    ansceniq
    Poziom 2  
    ja sie nic nie uczylem, licze na to ze bedzie to co tu bylo napisane, czyli kabel + router i tyle.

oby nie bylo zadnych switchy xD
    dawos123
    Poziom 9  
    ale switch wystarczy podpiąć i to wszystko, nic nie trzeba konfigurować w przeciwieństwie do routera :D
    aixen96
    Poziom 11  
    Liczę na to, że osoby z 8:00 wstawią jutro szybkie info :D
    Egzaminator
    Poziom 9  
    Najgorsze jest to, że tępe nieuki wyuczą się z prezentacji na pamięć co i jak zrobić na egzaminie i zdają...
    jakiskoles
    Poziom 2  
    a pozniej co drugi w polsce to technik informatyk :D
    Elzo
    Poziom 2  
    rolender napisał:
    dziś o 8:00 ponownie arkusz 03

Miałeś dziś egzamin z arkuszem 03?
    FREESTYLER16
    Poziom 9  
    Widzę, że już mnie zminusowaliście.. Aha wchodzę do sali i widzę: router, przełącznik, drukarkę, ap, patch panel. Ale miałem wykonać na szczęście trzeci arkusz + dodatkowo kabel A i GNIAZDO + zainstalować systemy czyli win 7 i serwer 2012.. Wiedziałem że dadzą coś od siebie.. Powodzenia dla kolejnej grupy!
    Daymos
    Poziom 1  
    29.06 godzina 8:00 zestaw 03 egzamin banalny w moim przypadku skończony w niecałe 30 min. Po rozmowie z egzaminatorem dowiedziałem się ze podobno w innych szkołach może krążyć zestaw 04 a w nim cos związane z routerem i drukarka sieciową. Życzę jednak wszystkim żeby trafili na 03.

Powodzenia:D
    Madan45
    Poziom 2  
    Również zestaw 3 o 8. Nam dołożyli jeszcze switch zarządzalny. Jedynie miałam problemy przy FTP, bo nie chciało mi nawiązać połączenia z ftp.mojepliki.com mimo poprawnej (tak myślę, bo sam egzaminator stwierdził że poprawna) konfiguracji. Nie chciało mi się z tym dłużej bawić, bo zabrakło mi pomysłów, a stwierdziłam że bez tego i tak powinno mi uciągnąć 75%.
    Powodzenia reszcie życzę :)
    BeNy345
    Poziom 11  
    29.06 godzina 8:00 arkusz 03. Egzamin zaliczyłem z wynikiem 100%
    aixen96
    Poziom 11  
    Egzamin 12:00 Wersja 03, dla mnie banalny jeszcze jak byłem w domu to bez prezentacji i filmów yt zrobiłbym to może nie na 100%, ale dużo łatwiejszy niż ten ze stycznia, powodzenia pozostałym :D. Jeszcze rano nas nauczyciel postraszył, że są nowe wersje, ja i tak wyluzowany bo wczoraj przerabiałem dhcp, dns, pulpit zdalny itd itd. ale okazało się, że to ten sam.
    ansceniq
    Poziom 2  
    Jak nie zrobiłem tylko kabla a całą reszte to zdam?
    Bo troche sie cykam
    luizz96
    Poziom 2  
    jak tylko kabelek Ci nie wyszedl to mysle ze zdasz i to tak na 90 % :D

Dodano po 5 [minuty]:

ja mam 3 lipca myslicie ze bede mial arkusz 03 ?
    norbix8245
    Poziom 12  
    Miałem arkusz 03, zdawałem dziś o 12:00.

Miałem podobny problem jak @Madan45, mianowicie nie wyświetlało mi na stacji roboczej tych dwóch plików po wpisaniu adresu ftp . mojepliki . com, mimo że z cmd pingowało, a konfiguracja była poprawna (w mojej opinii, ale przeglądałem filmik i miałem tak samo, więc poprawna), egzaminator nie dopatrzył się błędu i powiedział żebym dał sobie spokój z tym, więc zostawiłem. A, przy kabelku jakieś zastrzeżenia były, więc pewnie nie będzie punktów za niego :/ Ale użyłem go mimo to i działał. Mam nadzieję, że wystarczy aby zdać.

Powodzenia życzę. Bez stresu, bo kabla nie zrobicie ;)
    micol
    Poziom 8  
    Cytat:
    Miałem arkusz 03, zdawałem dziś o 12:00.

Miałem podobny problem jak @Madan45, mianowicie nie wyświetlało mi na stacji roboczej tych dwóch plików po wpisaniu adresu ftp . mojepliki . com, mimo że z cmd pingowało, a konfiguracja była poprawna (w mojej opinii, ale przeglądałem filmik i miałem tak samo, więc poprawna), egzaminator nie dopatrzył się błędu i powiedział żebym dał sobie spokój z tym, więc zostawiłem. A, przy kabelku jakieś zastrzeżenia były, więc pewnie nie będzie punktów za niego :/ Ale użyłem go mimo to i działał. Mam nadzieję, że wystarczy aby zdać.

Powodzenia życzę. Bez stresu, bo kabla nie zrobicie Wink

Dziś w szkole na zajęciach "przygotowawczych" mieliśmy podobny problem, okazało się, że zapora serwera blokowała dostęp do ftp.

pozdrawiam :)
    Rarawa
    Poziom 2  
    norbix8245 napisał:
    mianowicie nie wyświetlało mi na stacji roboczej tych dwóch plików po wpisaniu adresu ftp . mojepliki . com

Nie dodałeś strony w wyjątkach zapory, jednakże zadanie egzaminacyjne tego nie wymaga. A egzaminator spokojnie powinien dopatrzyć się dlaczego strona nie reaguje, pomimo poprawnej konfiguracji. Gorzej z ostatnim podpunktem.
    Kyohi
    Poziom 2  
    Witam, czy ktoś z 16 dnia dzisiejszego potwierdzi wystąpienie zadania 3?
    marqos12
    Poziom 2  
    U nas w szkole było, potwierdzam. Co więcej z nieoficjalnego acz pewnego źródła wiem, że jutro u nas też będzie 3
    Kyohi
    Poziom 2  
    Dzięki :3 Mam jutro na 12 (ehh te wakacje, już miałem pisać na 12 rano) No i mam lekkiego stresa, kablem się nie przejmuję. Więc uważam to za potwierdzone info i kończę ze stresem. Życzę wszystkim powodzenia jutro!
    malaww
    Poziom 11  
    potwierdzam o 16 było zadanie 3

może ktoś pokazać jak wygląda ustawienie IIS w serwer 2012r2 z zad 3;)