Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kwalifikacja E13 Technik informatyk szukam informacji o egzaminie praktycznym

hellweed 10 Cze 2015 15:55 453819 1738
    Garbaty96
    Poziom 8  
    SKoro domeny nie zakładamy to czemu na tych screenach z rozwiązaniem ta domena jest utworzona ? domena.local.
    A drugie pytanie. Jeżeli router tp-linka ma 4 wejscia żólte LAn i 1 wejscie WAN to obojetnie pod którym konfigurujemy router. Czyli jak podłącze do niebieskiego to nic sie nie stanie? Czy musi być pod żółty a pod niebieskim internet ?
  • Computer Controls
    BorsonQ
    Poziom 2  
    Garbaty96 napisał:
    SKoro domeny nie zakładamy to czemu na tych screenach z rozwiązaniem ta domena jest utworzona ? domena.local.
    A drugie pytanie. Jeżeli router tp-linka ma 4 wejscia żólte LAn i 1 wejscie WAN to obojetnie pod którym konfigurujemy router. Czyli jak podłącze do niebieskiego to nic sie nie stanie? Czy musi być pod żółty a pod niebieskim internet ?

Z tego co wiem, to niebieski jest zarezerwowany dla internet, więc wykorzystuj te żółte ;) A co do domeny, to możesz pokazać te screeny?
    raffal384
    Poziom 7  
    Jeżeli podepniesz Kabel z komputera do niebieskiego portu to router nie wykryje go (nie będziesz mógł wejść do konsoli zarządzania).
    marcinseweryn96
    Poziom 2  
    Kolega który miał dziś egzamin powiedział mi że nauczyciel powiedział mu że jutro ma być zmiana na AD. Niewiem ile jest w tym prawdy aczkolwiek ja sobie poćwiczę. :)
    Max-Tor
    Poziom 11  
    Ja od razu z rozpędu poinstalowałem Active Directory Domain Control + DNS i zacząłem logować do domeny a dopiero później skojarzyłem ,że przecież żeby rozwiązać to zadanie to niczego nie instalujemy, żadnych ról. Czasami sam sobie człowiek próbuje utrudnić życie :)

P.S. Przy AD to trzeba na kliencie zmienić DNS z tego co co zrozumiałem ostatnio...poprawcie mnie jak sie myle :p
    Garbaty96
    Poziom 8  
    No tak ale ostatnio właśnie podpiołem pod niebieski i było wszystko okej i nawet konsola do konfiguracji byla tylko myślałem, że po konfiguracji i podpięciu internetu nie bedzie działało należycie
    SquashPL
    Poziom 9  
    Zmienialiście hasło do routera? Niby nic nie pisze że trzeba ale skoro nie jest to wymagane to po co zapisywać domyślne hasło i login do pliku?

Rozumiem też że nie było żadnych pytań w arkuszu tak jak rok temu w E12? Jakieś dane routera czy coś w tym stylu?
    cerbin
    Poziom 13  
    Domyślnego hasła na routerze nie ma, jedni zostawiali bez hasła a drudzy dodawali, ja zrobiłem to drugie.
    SquashPL
    Poziom 9  
    Jest - admin - admin. Zależy od routera.
  • Computer Controls
    ShallWeDance
    Poziom 8  
    Zawsze jest hasło domyślne do routera admin.

Co do hasła to w poleceniu było, żeby sprawdzić domyślne ustawienia w dokumentacji technicznej na pendrive jak się nie mylę. Wiadomo, że każdy zna domyślne hasło do routera więc nie sprawdzał ale myślę, że ten kto układał egzamin myślał - "podam tutaj żeby w dokumentacji technicznej były ustawienia domyślne routera więc mają sprawdzić a następnie zapisać je do pliku". Coś takiego było moim zdaniem.
    Max-Tor
    Poziom 11  
    POnawiam odnośnie kabla. Znalazłem sprzeczne informacje na temat tego gdzie sie używa kabel krosowy a gdzie prosty więc sam potestowałem.

Kabel krosowy :
    klient <-> router : działa
    komputer <-> komputer : działa
    Serwer <-> router : nie działa

I tu sie nasuwa pytanie dlaczego klient działa a serwer nie ?

Ma ktoś może link do tematu kabli ?
    Garbaty96
    Poziom 8  
    A jeszcze pytanie po co mam zakładać kont ona windows server i na 7 skoro nie ma domenty? one w grupie roboczej sie jakos połączą czy jak to działa ?
    Adam_96
    Poziom 7  
    Panowie, jak zrobić zadanie numer 11 z drugiej wersji egzaminu ? Mianowicie chodzi o zablokowanie możliwości dostępu do panelu sterowania
    SquashPL
    Poziom 9  
    Na ten moment jest jedna wersja w tej sesji egzaminacyjnej.
    MokryPanda
    Poziom 2  
    @up,
    Jedna wersja czyli która? Ta co wysyłali ją w PDF'ie ten cały zestaw 01?
    rafalski_4
    Poziom 11  
    Garbaty96 napisał:

Przeglądam ten temat i chwilami się za głowę łapię. Wy chcecie być technikami informatykami? Wy podchodzicie do egzaminu E.13 (sieci i systemy), a takich rzeczy nie wiecie?
    A z tym routerem to nie leć w kulki, takie rzeczy to wie średnio rozgarnięty szympans z ZOO.
    SquashPL
    Poziom 9  
    Ta co trzeba zrobić w niej mapowanie dysku. Jeszcze mam jedno pytanie. Nazwa logowania jkowalski - czyli jak to pojmować? Jak wyloguję się z admina to ma mi pisać w ekranie wyboru konta jkowalski czy Jan Kowalski? Bo nie wiem jak utworzyć konto , dokładnie ujmując co wpisać w pełnej nazwie konta jkowalski czy Jan Kowalski. Od tego zależy gdzie jaka nazwa się pojawi.
    VanDavv
    Poziom 6  
    Max-Tor napisał:
    POnawiam odnośnie kabla. Znalazłem sprzeczne informacje na temat tego gdzie sie używa kabel krosowy a gdzie prosty więc sam potestowałem.

Kabel krosowy :
    klient <-> router : działa
    komputer <-> komputer : działa
    Serwer <-> router : nie działa

I tu sie nasuwa pytanie dlaczego klient działa a serwer nie ?

Ma ktoś może link do tematu kabli ?

Ludzie, każda współczesna karta sieciowa sama sobie krosuje kable, nawet te proste. I potrafi wykryć, czy dane idą po krosie, czy zwyczajnie. Dlatego to jest już nieważne czy będziecie krosować kable czy nie
    SquashPL
    Poziom 9  
    Przecież w poleceniu pisze T568B - gdyby był cross to by pisało krosowany - robisz prosty z dwoma końcami na B.
    Garbaty96
    Poziom 8  
    rafalski_4 wiem ale wiesz.. przezorny itd...
    zygus27
    Poziom 7  
    Miałem to co wszyscy do tej pory NR1 z serwer 2008.

Ja przed samym egzaminem powtarzałem sobie ten zestaw i mi egzaminator powiedział że "Zrobiłeś zadanie domowe" sam mówił ze jeden zestaw krąży po Polsce :) pozdro ;)
    Sprawdził i powiedział ze dwa błędy miałem miedzy 90% a 100% powinienem mieć :)

Powodzenia!
    takemeawaynow
    Poziom 10  
    up

a co miałeś źle , zmieniałeś hasło do rutera ?
    Garbaty96
    Poziom 8  
    Konto normalnie się zakłada na serverze z domeną jak i bez domeny? niestety nie mam w domu virtuala i nie mam jak sprawdzić
    SquashPL
    Poziom 9  
    Niech mi ktoś powie jak utworzyć te zasrane konta. Normalnie przez panel sterowania robiliscie czy komputer - zarzadzaj - uzytkownicy i grupy? Tam jest wtedy miejsce na pełną nazwe itp
    Krzyżacy
    Poziom 10  
    W sumie gdyby dali mi jutro jakiś inny zestaw z DHCP, DNS, AD i może jakąś drukarką instalowaną na serwerze albo jakimiś zabawami w blokowanie pulpitu dla użytkowników to bym się nie obraził :P

U mnie dziś było to samo wszystko. Ktoś wyszedł z egzaminu po 30 minutach z kwaśną miną bo nie wiedział o co chodzi. Po co technikum jak takie proste egzaminy ich rozwalają...

Mam jutro o 12.
    SquashPL
    Poziom 9  
    Kwalifikacja E13 Technik informatyk szukam informacji o egzaminie praktycznym

Tu ma pisać jkowalski czy Jan Kowalski?