Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Touran - sam załącza stacyjkę - (kl+15) ciekawa sprawa może ktoś na coś wpadnie

Pati 24 Sty 2014 18:44 1221 5
  • #1 24 Sty 2014 18:44
    Pati
    Poziom 27  

Witam!

Auto stoi jest spokój zaraz jopTwojaMać zegary i kontrolki sie budzą. Tyle w roli objawów pora na diagnostykę:

Schemat w ręce i wyciągam bezpiecznik nr39 5A od zegarów (pod maską)... gasną i jest ok w sensie że sam sie nie budzi. Ten 5A bezpiecznik jest po przekaźniku +15 też pod maską, ale on leży jak martwy (dodam, że często zegary się tylko żarzą).
    Okazuje się że po tym przekaźniku jest też bezpiecznik nr 40 od bliżej nie opisanego systemu "ignition". m.in zasila kilka bezpieczników w środku. Więc ja je wszystkie na OUT i dalej nic licznik daalej świruje.

Zaczełem drzeć kolejne bezpieczniki pod maską i ku mojemu zdziwieniu również bezpiecznik nr 1 30A pod maską uspokaja auto a jest to bezpiecznik +30 od zasilania ABS. Więc mówie odłączę wtykę może przez ABS przebija i niestety bez wtyczki problem dalej jest.

Więc teraz już wiem, że przewód za bezpiecznikiem nr 1 (+12V na stałe) przebija mi na przewód "ignition" 12v po stacyjce za bezpiecznikiem nr 40.
    I tyle wiem.
    Albo gdzieś na wspólnym urządzeniu albo bezpośrednio w skrzynce.

Jakieś sugestie? Ktoś ma taki shcemat aby sprawdzić całą ścieżkę za bezpiecznikiem nr 40? Będę wdzięczny. Od razu mówię ze można wykluczyć wszystko to co przechodzi przez bezpieczniki w środku auta.

POZDRAWIAM!

0 5
  • Relpol
  • #2 24 Sty 2014 19:18
    jurekk55
    Poziom 35  

Opisałeś jedną drogę , druga prowadzi od pozostałych modułów-odbiorników sterowania .
    Stawiam na zielone złącza albo fragmenty płyt sterowników które pozieleniały , szukaj w miejscach gdzie "30" jest w pobliżu "15" , demontaż bezpieczników niewiele wyjaśni.
    Klimatyzacja nie była myta ? Tył pojazdu przy obecnej aurze potrafi spływać wodą.

0
  • Relpol
  • #3 24 Sty 2014 20:13
    rucin_
    Poziom 21  

Zalana skrzynka bezpieczników pod maską raczej.

0
  • #4 24 Sty 2014 21:48
    15darekvw
    Poziom 27  

Niema tam jakichś dożucanych alarmów,immobiliserów itp.urzadzen ?

0
  • #5 24 Sty 2014 21:53
    Pati
    Poziom 27  

nie nic nie ma. Coś mocno podejżewam skrzynkę bezpieczników ale zanim zaczne jej szukać chciał bym sprowdzić pozostałe moduły. Jak nie to trudno podejdę pod skrzynkę i odetnę przewód po 40ym bezpieczniku.

Pozdr

0
  • #6 24 Sty 2014 21:57
    15darekvw
    Poziom 27  

Tak telepatycznie też bym stawiał na skrzynkę po maską.

0