Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WAM 6007 - Blad F09 i nie wiruje , nie grzeje wody

24 Sty 2014 19:13 1266 3
  • Poziom 2  
    Witam, mam ten sam problem F09 a zaczęło się od braku wirowania, teraz nie grzeje także i nie wiruje. Co jakiś czas pojawia się F09. Do tego programator obraca się głośno. Wyczyściłem hydrostat ale problem nie zniknął. Proszę o pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Witam

Błąd F09 w tej pralce oznacza problem z hydrostatem. Czy kubek hydrostatu został dobrze wyczyszczony ? Aby go wyczyścić, należy zdjąć przednią obudowę pralki ( odkręcić wkręty, zdjąć opaskę z fartucha), następnie odkręcić i wymontować mały plastikowy pojemnik na spodzie bębna, obok grzałki, porządnie go przepłukać z nieczystości, sprawdzić również czy wężyk dochodzący do kubka jest drożny, i założyć z powrotem. Jeśli pralka nie podgrzewa wody (drzwiczki w trakcie prania są cały czas zimne), to możliwe że w wyniku problemów z hydrostatem spaliła się grzałka. Można ją sprawdzić próbnikiem lub po prostu wymienić (nie jest droga). Programator prawdopodobnie wydaje dziwne dźwięki, ponieważ czeka na podgrzanie się wody (woda się nie nagrzewa, przez co pralka głupieje) i nie przechodzi cyklu dalej. Jeśli czyszczenie hydrostatu nic nie daje, to uszkodzenie zapewne tkwi gdzie indziej.

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Zamówię grzałkę, rozebrałem już wcześniej cala i wyczyściłem hydrostat. Grzałki nie sprawdzałem ale skoro tak mówisz to zamówię ją. Było trochę takiego szlamu w tym pojemniczku. Wymienię i dam znać. Dziękuję.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    A błąd F09 pojawia się czy już znikł ? Tamta grzałka mogła spalić się w wyniku jego złego działania. Pralka ze sprawnym hydrostatem i spalona grzałka powinna prać ( spróbuj włączyć program prania w zimnej wodzie ) jeśli przejdzie bez szwanku, a pozostałe programy będą się zacinać (woda będzie zimna) to grzałka do wymiany. Jeśli F09 się pojawi ( a układ hydrostatu czysty ) to uszkodzenie tkwi w hydrostacie albo programatorze. Najpierw należy się skupić na hydrostacie, inaczej nowa grzałka również się spali. Gdy F09 zniknie, wtedy można wymienić grzałkę.