Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drlonghi 3000 b - niewłaściwa pozycja dystrybutora

24 Sty 2014 22:33 1992 4
  • Poziom 9  
    Delonghi ESAM 3000 B - problem z zaparzaczem (dystrybutorem)
    Spalił się silnik od "windy" - wymieniłem na nowy
    Wykonałem reset i test wszystko działa ok, ale po włączeniu go do sieci i wciśnięciu "1 filiżanka" słychać pracę zaparzacza i po czasie leci czysta woda do filiżanki.
    Po otwarciu drzwi widać, że kawa jest rozsypana na dystrybutorze. Zablokowałem wyłącznik drzwi i obserwuje pracę - dystrybutor podjeżdża za wysoko o okolo 1 cm i zmielona kawa trafia obok niego. Po zjechaniu do samego dołu wyżuca sprasowaną kawę i zaparzacz rusza do góry - znowu o 1cm za wysoko.Nie mogę go wyciągnąć - muszę kręcić za zębatkę - ustawiam na poz start i demontaż jest możliwy.
    Po ponownym włączeniu do sieci dystrybutor ponownie ustawia się za wysoko.
    Pytanie co odpowiada za właściwą pozycję startową.
    Wyłączniki krańcowe działają ok.
    Proszę o pilną pomoc

Dodano po 1 [godziny] 41 [minuty]:

Oczywiście jest to DELONGHI 3000 B ESAM
  • Poziom 10  
    Witam.Mam podobny problem,mianowicie po zmieleniu kawy nie jest ona prasowana w tabletki i nie wpada do pojemnika tylko rozsypuje się po całym ekspresie.Wydaje mi się ze dystrybutor jest za nisko.Jak sprawdzić silnik o którym Pan pisze?Za ile i gdzie Pan go kupił i czy da rade samemu go wymienić?Mam ekspres 3500,czy silnik będzie ten sam?Pozdrawiam

Sprawdziłem,silnik działa bo po włączeniu dystrybutor podjechał do góry,wiec czemu rozsypuje kawę?
  • Poziom 10  
    Problemem są uszczelki.
  • Poziom 9  
    Problemem była płytka sterująca ( coś żle zliczał impulsy z czujnika Halla)
    Po wymianie na nową problem zniknął - wszystko super działa

Temat zamykam