Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

naprawa gwarancyjna pralki sam - części użyte do naprawy

24 Sty 2014 21:22 2754 15
  • Poziom 6  
    Na wstępie witam wszystkich i proszę o poradę.
    Temat dotyczy pralki firmy samsung. (Ecobubble),albo raczej ecobubel. Pierwsza naprawa po roku wymienione jakieś graty (zachowywała się jak na filmie z youtuba z cegłą wewnątrz).jako ,że na pralki samsunga obowiązuje gwarancja door to door naprawa odbywała się w domu. zaniepokojenie moje wywołało stwierdzenie żony ,że część którą wymienił serwisant nie była nowa (brudna i bez opakowania). Niestety byłem w pracy ,a sprawdzenie tego w późniejszym czasie wiadomo niemożliwe. I tu dochodzę do meritum bo franca zj...ała się drugi raz .serwisant już był. Do wymiany łożyska ,pasek ,stabilizatory.

Pytanie zasadnicze czy mogą mi naprawić pralkę starymi częściami zamiennymi czy te części muszą być nowe?
  • Poziom 25  
    Oryginały czy zamienne, ale muszą być nowe.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Specjalista AGD
    bzdet7 napisał:
    Jak serwisant nie umie wymienić łożysk albo je wymienia bez wymiany uszczelki (simering) to są efekty, że co 3 miesiące będzie wymieniał łożyska :) Musi przecież z czegoś żyć.. :)

Przestań pierdzieić farmazony!
    Powodów uszkodzenia się ułożyskowania może być wiele, np. zanieczyszczony układ hydrostatu a jest ich jeszcze kilka :-)
  • Poziom 6  
    Co mam zrobić jak będzie chciał montować używki.
  • Moderator AGD
    gobee napisał:
    Co mam zrobić jak będzie chciał montować używki.

gobee napisał:
    zaniepokojenie moje wywołało stwierdzenie żony ,że część którą wymienił serwisant nie była nowa (brudna i bez opakowania).

Nie ma takiej opcji, pewnie rozpakował w samochodzie a że rączki brudne (najpierw rozebrał ci pralkę) to efekt wizualny j/w.
  • Poziom 6  
    To w takim razie ostatnie pytanie.
    Ile mam gwarancji na wymienione części ponad standardowe 24 mieś.
  • Poziom 13  
    Pralka na gwarancji to części nowe zapakowane nie z skrzynki z auta .Na wszystkie części wymienione podczas gwarancji jest nowa gwarancja od daty założenia .Wszystko powinno być zapisane i potwierdzone datami .

Moderowany przez ROBSON33:

marcincar77 napisał:
    Pralka na gwarancji to części nowe zapakowane nie z skrzynki z auta .

A co z łodzi podwodnej czy z samolotu :?: :|

3.1.14. Zabronione jest publikowanie wpisów niezgodnych z tematyką danego forum lub wątku dyskusji.
    3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

Ostrzeżenie. :|

• Poziom 6  
    Jeżeli to nie tajemnica to w jakim serwisie pracujesz Robson(nazwa).może być na pm.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Ja nie widzę nic sprzecznego z regulaminem .Robson33 sam sobie przeczytaj regulamin .
    Cytuję ''A co z łodzi podwodnej czy z samolotu'' Jak człowiek chce pomóc to się mu nogę podkłada .Napisałem wszystko zgodne z prawdą . Proszę o usunięcie ostrzeżenia dla mnie.
  • Administrator Systemowy
    Odnośnie zdania "Pralka na gwarancji to części nowe zapakowane nie z skrzynki z auta " prosiłbym o doprecyzowanie skąd serwisant powinien wyciągać części i czy to, że wyciąga z skrzynki auta jest wartością ujemną dla tych części.
  • Poziom 13  
    Więc precyzuję mówiąc nie ze skrzynki z auta miałem na myśli naprawiaczy którzy przyjeżdżają coś naprawić i mają uskładane używane części w skrzynce w samochodzie .Sam jak reklamuję sprzęt serwisant dostaje ode mnie pełne dane odnośnie reklamowanego przedmiotu , wszystkie usterki opisane dogłębnie związane z tym sprzętem i przyjeżdżając do mnie wie jakie ma przywieżć części zamienne .W trakcie naprawy rozpakowuje nowe części przy mnie i montuje w miejsce starych uszkodzonych .Po naprawie wszystko odnotowuje i na nowe części daje nową gwarancję.
    jeszcze jedna sprawa dlaczego administrator systemowy gulson nie odniósł się do wpisu moderatora Robson33 A co z łodzi podwodnej czy z samolotu czy to jest zgodne z regulaminem bo mnie wydaje się że nie jest.
  • Poziom 6  
    Widzę ,że coś jest ,,na rzeczy'' z nowością tych części.jeżeli będę miał wątpliwości do
    stanu tych elementów popstrykam fotki ,a jak będzie się serwisant burzył to przejadę się nim
    po schodach i zaprowadzę na policję z doniesieniem o oszustwo i wyłudzenie,jeszcze do
    tego dołożę w sieci reklamę samsungowi.
  • Poziom 13  
    Serwisant też u mnie robił fotki całego sprzętu i dokumentów również.
  • Admin grupy AGD
    gulson napisał:
    Odnośnie zdania "Pralka na gwarancji to części nowe zapakowane nie z skrzynki z auta " prosiłbym o doprecyzowanie skąd serwisant powinien wyciągać części i czy to, że wyciąga z skrzynki auta jest wartością ujemną dla tych części.

Kończę ten bzdurny temat puentą.
    Mnie nie chce się wlec ze sobą kartonu wielkości gabarytowej 42 calowego telewizora LED, w którym fabryka wysłała do mnie część wielkości pająka krzyżaka, a w którym to kartonie upchała tzw. dmuchawkę, żeby część w całości do mnie przyszła i się nie roztrzaskała po drodze.
    Biorę więc się za rozpakowanie tej wielkiej paki w serwisie i brudnymi łapskami (wcześniej wymieniałem łożyska w pralce na zakładzie i przed upchaniem towaru na siedzenie/bagażnik nie zdążyłem umyć rąk).
    Bo tak jest wygodniej dla serwisanta.
    I tyle w temacie.
    I proszę mieć pretensje do garbatego, że dzieci proste miał...