Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nissan primera p11 1.8 - Ciekawy przypadek dla dociekliwych

24 Sty 2014 21:52 1929 15
  • Poziom 27  
    Witam Autko to nissan primera P11 z 2000' poj 1.8 benzynka 84 kw. Problem to nie wkęca sie na obr ponad ok 3000 podczas jazdy sporo muli na postoju po naglym dodaniu gazu muł. Usterek 0 parametry ok. Po zwiększeniu ciśnienia w listwie (poprzez zablokowanie przelewu) auto ma moc i wkreca sie prawidłowo na obr.i wszystko jest ok. Dodam ze ciśnienie pompy ok 5 bar, wydatek prawidłowy, ciśnienie w listwie około 2,5 bar auto jezdzi normalnie po zwiększeniu ciśnienia do 5 bar. Ciut większy czas wtrysku powinno być maks 2,5 ms a jest 3,2. gdzie szukac? wtryski ? sterowanie nimi?
  • Spec od samochodów
    Podłożyć przepływkę
  • Poziom 40  
    Miałem podobnie i była to przepływka.
  • Poziom 27  
    w/g parametrow masa powietrza jest ok a odlaczanie jej nie pomogło
  • Poziom 27  
    Weźcie pod uwagę że czas wtrysku jest 3,2 ms a powinno byc max 2,5 i mimo to nie wydala. Mysle jak by byla przeplywka a dziala to powinno byc za maly czas wtrysku. A sterownik go zwieksza
  • Spec od samochodów
    To co opisujesz to właśnie jest błąd przepływki
  • Poziom 15  
    No podmieniać nie trzeba koniecznie jak nie ma możliwości. Nie wiem do jakich parametrów masz dostęp, ale sprawdzić można korekty lambdy, mieszanke przy przyspieszaniu oraz przepływ powietrza. Ja w p12 przy złej przepływce miałem bogato na wolnych i ubogo przy przyspieszaniu.
  • Poziom 25  
    cobraa napisał:
    ciśnienie w listwie około 2,5 bar auto jezdzi normalnie po zwiększeniu ciśnienia do 5 bar.

nieszczelność na paliwówce. Gdzie mierzyłeś ciśnienie pompy?
  • Spec od samochodów
    2.5 bara to jak najbardziej prawidłowe ciśnienie maksymalne ciśnienie to około 3.0bar według wszystkich danych podniesienie ciśnienia na listwie to zwiększenie dawki paliwa także zastanów się czego brakuje dużo powietrza a mało paliwa i się muli
  • Poziom 27  
    rob4028 za filtrem a przed listwa. Ciś na listwie szeregowo. Przeplyw pow teoretycznie ok ale fakt mialem juz przypadki ze niby ok ale walniety byl
  • Poziom 15  
    Ale przepływ sprawdzałeś na postoju czy podczas jazdy? Do ilu kg doszedł?
  • Poziom 27  
    nie jest to przeplywka !

Dodano po 26 [sekundy]:

podmieniona na nowke
  • Admin grupy Samochody
    cobraa napisał:
    nie jest to przeplywka !

Dodano po 26 [sekundy]:

podmieniona na nowke
    Ori czy zamiennik. To samo przerabiałem. Jak było 5 bar na listwie było ok. Podmiana przepływki i było ok.
  • Poziom 28  
    Witam ja mam stara Mazde wersja japonska i na nowa zelandie pod nazwa AZ3 autozam,pomijajac to mialem problemy, wszyscy na wyspach doradzali ,przeplywke,czujnik temperatury ale podmienilem wtryski chodz jeden byl nie sprawny .Po wymianie listwy nie ten sam samochod .jezeli masz mozliwosc podmienic ja chodz na 1 dzien to sprawdz.Pozdrawiam