Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przygasające światło, trzeszczenie listwy zasilającej, zanik prądu.

zandalord 25 Jan 2014 10:23 3642 1
    zandalord
    Level 2  
    Od pewnego czasu przygasa mi światło w domu. Trwa to od sekundy do kilku sekund. Światło wtedy "faluje", a listwa do której jest podłączony komputer trzeszczy.
    Dzieje się tak od kilku do kilkunastu razy dziennie i z tego co zaobeserwowałem nie ma na to wpływu obciążenie linii przez inne urządzenia (bojler, lodówka) za to zdarza się to głównie w godzinach wieczornych.
    Dom jest piętrowy z dwoma licznikami. Objawy są tylko na piętrze (na parterze nie ma żadnych urządzeń z dużym poborem).
    Dzisiaj rano wystąpiło natomiast coś takiego: włączyłem listwę zasilającą, ta w sekundę zgasła i brak prądu na całym piętrze domu przez kilka sekund, ale bezpiecznik topikowy przy liczniku nie odskoczył. Po chwili spróbowałem ponownie i to samo. Wpiąłem listwę bezpośrednio do gniazdka - wszystko w porządku. Podpiąłem ją ponownie do przedłużacza - włączyłem "na pusto" - działa. Podpiąłem komputer, włączyłem - działa.
  • Helpful post
    nikusert
    Level 40  
    Witam
    Powodem być zły kontakt za bezpiecznikiem po licznikowym. Sprawdź, czy ten bezpiecznik się nie grzeje przypadkiem, może być problem w puszkach, a raczej w tej co jest zaraz za licznikiem. Sądzę, że jest to stara instalacja, w której jeden bezpiecznik zabezpiecza całe piętro. Sądzę, że nie masz zbyt dużego pojęcia o sprawie (bez urazy), więc proponuję wezwać fachowca co to ogarnie.