Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

fiat ducato 3.0 rok 2010 - zerwany łańcuszek rozrzadu

25 Sty 2014 10:29 10548 8
  • Poziom 7  
    Witam,problemem jest zerwany rozrząd w fiacie ducato 3.0 rok 2010 ,posypał się górny łańcuch ,nie mogę wyjąc pokrywy dolnego łańcucha ,brakują milimetry,opuszczam silnik to w górę to na dół i nic,albo wadzi o pompę oleju ,albo o tuleje na której jest osadzony okrągły filtr oleju i koła ,czy muszę wyciągać silnik,czego można się spodziewać po zaworach ,czy mogą być pogięte czy może tylko popękają dzwigienki,i nie będę musiał robić głowicy,proszę o odpowiedz.
  • Poziom 19  
    Nie trzeba wyciągać silnika, wymanewruj tak silnikiem góra dół, aby pokrywa rozrządu wyszła. Robiłem tak z 10 razy i bez żadnego problemu wychodziła. A co do zaworów to wymieniaj te które są odbite, w tych silnikach częstą usterką jest urywanie się zaworów, a jak już się urwie to z silnika za wiele nie zostaje. Także bezpiecznie jest zawory wymienić. Koszta niewiele większe, no tylko trochę pracy więcej.
  • Poziom 7  
    Dziękuje za podpowiedz jutro zaczynam walczyć dalej,mam nadzieje ze wydłubie tą pokrywę a na zawory nie ma szans żeby były całe ? a poleciały tylko dzwigienki zaworowe ,robiłem tak w punto
  • Poziom 19  
    Poodbijane są na 100%, ale tak jak pisze w tych silnikach strach zostawić stare, ponieważ po niewielkim przebiegu potrafią się pourywać, koszt wymiany zaworów na pewno nie zabije a samochód będzie pewny. Ale decyzja należy do Ciebie.
  • Poziom 7  
    Dziękuje za rade , jutro ją wyrywam.
  • Poziom 7  
    O przestawieniu się wałków tylko słyszałem,ze przestawiają się części w której się je blokuje ?,w moim silniku blokady na wałkach są o,k jest tylko przestawienie względem wału tam blokada nie pasuje

Dodano po 30 [minuty]:

Myślałem też o tym że nie mogę wyjąć pokrywy bo wyczepiłem tylko przednią poduszkę , a może silnik by poszedł niżej jakbym wyczepił środkową poduszkę pod skrzynią i może wyją chłodnice , bo kiedy opuszczam go niżej to czepia termostatem o chłodnice ,reszta przewodów wody ,paliwa się naddają.
  • Poziom 7  
    mam ale ,jak byś miał coś czym mógłbyś mnie wesprzeć to byłbym wdzięczny.