Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 307 2004 - Centralny zamek na mrozie

25 Jan 2014 11:03 2931 8
 • Level 16  
  Witam, nie działa mi CZ przy ujemnej temperaturze pilot otwiera wszystko z wyłączeniem drzwi kierowcy. Jak samochód się nagrzeje wszystko gra. Jak rozwiązać problem, trochę poczytałem ale konkretnej odpowiedzi nie znalazłem.
  Pozdrawiam.
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Level 29  
  Rozebrać boczek, przesmarować cięgna, zamki.
 • Level 15  
  Po prostu zamarza ci mechanizm zamka i siłownik nie ma siły ruszyć tego mechanizmu. Polecam zakonserwować mechanizm jakimś dobrym odmrażaczem do zamków (tzn wszystkie elementy przegubowe przesuwne, które mogą się zakleszczać. Mechanizm zamarza, ponieważ musiała dostać się do niego woda - trzeba osuszyć.
 • Level 16  
  Zdjąłem tapicerkę nagrzałem zamek i działa porządnie go przesmarowałem i zobaczę na jak długo wystarczy. Usterka ta jest potwierdzeniem faktu, że Peugeoty to dziadostwo.
 • Level 29  
  anusek wrote:
  Usterka ta jest potwierdzeniem faktu, że Peugeoty to dziadostwo.
  Kupisz sobie inne auto to zobaczysz jakim dziadostwem jest peugeot, jeszcze za nim zatęsknisz.

  Mój kolega się śmiał zawsze, że jeżdżę francuzami a on wtedy miał e36, w tym aucie nie działało prawie nic oprócz silnika.
 • User under supervision
  też zawsze miałem francuzy za auta drugiej kategorii , do momentu kiedy sam takie nabyłem,teraz twierdze że nigdy wiecej juz nie kupie niemca , bo to kamień łupany
 • Level 9  
  Jest to wkońcu Francuz, nie oszukujmy się Panowie... wiele elektroniki jednym słowem. Spróbować wyłaczyć bezpiecznik
 • Level 29  
  Hubertk12 wrote:
  Jest to wkońcu Francuz, nie oszukujmy się Panowie... wiele elektroniki jednym słowem
  Nie mogę czytać takich głupot. Zamek centralny po roku 2k występuje chyba w każdym aucie - ELEKTRONIKA!!! We francuzie jest jakiś z procesorem pewnie zaprogramowany na zepsucie, dodatkowo ma 40 czujników. A inne auta mają wtryski mechaniczne jak stare mercedesy, klimatronik jest sterowany bimetalem a światła są na gaz albo benzynę i zegary na linki. Zepsuła mi się kiedyś w lagunei wycieraczka tylnej szyby, mechanizm miał napis "made in germany".
  Jest mróz po -20, przy gruncie pewnie mniej. Połóż się na noc na dworze i rano przyjdę sprawdzić czy Ci się jeszcze nogi zginają po takiej nocy.
 • Moderator of Cars
  Zamek albo zabrudzony syfem, albo gęstym smarem, twardniejącym na mrozie. Cała filozofia - nie wiem czemu zaraz wymyslać że francuz, albo Peugeot to dziadostwo. Wyjąć, wymyć, przesmarować preparatem odpornym na mróz i wypierającym wodę. Po 10 latach należy mu się.