Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urmet Miwi 1132/620 - Podłączenie domofonu - jak to zrobic?

Dzikaflisica 25 Sty 2014 12:07 5133 6
  • #1 25 Sty 2014 12:07
    Dzikaflisica
    Poziom 2  

Witam mili Panstwo. Mam do was mala prosbe. Jak mam podlaczyc domofon? Problem, ktory sie pojawil wynika z faktu, ze fachowcy, ktorzy remontowali mieszkanie zle podpieli kable do domofonu i kompletnie nie mam pojecia, jak to naprawic. Ponizej streszcze, jak w obecnej konfiguracji dziala ten domofon. ;)
    Urmet Miwi 1132/620 - Podłączenie domofonu - jak to zrobic?

Otoz czasem cicho dzwoni, prawdopodobnie kiedy ktos wybiera JAKIKOLWIEK numer na dole. Nie moge otwierac drzwi na dole, a kiedy ktos dzwoni stricte do mnie - nic nie slychac. Kiedy podnosze sluchawke, to zdarza sie, ze slysze co sie dzieje na dole, ale bardzo rzadko, przewaznie nie slychac nic.

Prosze o wytlumaczenie kolorkow kabli, do czego maja isc, bo jestem zupelnym laikiem... ;)

I cholernie, cholernie bardzo dziekuje za ewentualna pomoc! :D W zalaczeniu fotka zestawu w aktualnej konfiguracji. ;]

0 6
  • #2 25 Sty 2014 15:32
    mihal2002
    Poziom 43  

Dzikaflisica napisał:
    Jak mam podlaczyc domofon?

Masz typ? To masz w necie schemat podłączenia. Jak nie potrafisz to jest inna grupa która remontuje to co inni nie wyremontowali.

0
  • #3 25 Sty 2014 15:43
    miki4e
    Poziom 17  

Najlepszym rozwiązaniem jest iść do sąsiada/sąsiadki i zrobić zdjęcie rozebranego domofonu i na podstawie tego zrobić to samo u siebie. Kolejność kabli w większości domofonów jest taka sama.

0
  • #4 26 Sty 2014 10:12
    Dzikaflisica
    Poziom 2  

Tez wpadlem juz jakis czas temu na pomysl, zeby pojsc do sasiadow, ale problem polega na tym, ze to troszke dziwne podejscie, a z sasiadami slabo sie znamy, nie ma jeszcze wspolnoty, wiec tym bardziej... Dlatego w miare mozliwosci chcialem to jakos zalatwic na wlasna reke. I szukalem schematow, akurat dla mojego domofonu ich nie ma. Dlatego liczylem bardzo na Wasza pomoc, bo podstawowa wiedze techniczna i umiejetnosci mam, narzedzia tez, zapal do pracy rowniez sie znajdzie. Moge sie z tym pobawic, ale najpierw musze wiedziec tyle o ile, co do czego idzie...

0
  • #6 26 Sty 2014 14:22
    Dzikaflisica
    Poziom 2  

Mam ta instrukcje, przeszukalem juz caly internet w poszukiwaniu czegos co mi pomoze rozwiklac problem, ale nie mam pojecia ktory kabel jest od czego, a poza tym mam jeszcze srubke t2:180. Gdyby ktos rozszyfrowal jak to podlaczyc, bylbym baaardzo wdzieczny.

0
  • #7 27 Sty 2014 01:04
    szast
    Poziom 21  

Zrób takie zdjęcie aby było widać też wszystkie przewody, które wchodzą do unifonu.

1