Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Światło w jednym pokoju działa tylko jakiś czas

pawel_em 25 Sty 2014 12:50 1671 7
  • #1 25 Sty 2014 12:50
    pawel_em
    Poziom 1  

Witam!

na początek chciałem się przywitać, to mój pierwszy post na tym forum,
    chciałem uzyskać porady odnośnie światła a raczej jego braku w jednym z pokoji w moim mieszkaniu.

Z góry chcę powiedzieć, że nie jestem elektrykiem nie mam w tej dziedzinie żadnego doświadczenia ani wykształcenia.

Mój problem polega na tym że w jednym pokoju pojawił się problem z lampą mianowicie po wprowadzeniu się do zupełnie pustego mieszkania zgodnie z instrukcjami, które znalazłem w internecie podłączyłem w każdym pokoju lampę.

Przez parę miesięcy wszystko było okej jednak od jakiegoś czasu szwankuje światło w jednym pomieszczeniu. pewnego dnia po prostu lampa przestała świecić, obejrzałem więc żarówkę ( wszystko ok ) stwierdziłem więc że może coś źle podłączyłem rozebrałem lampę jeszcze raz i powoli dokładnie podłączyłem wszystko od nowa.. przez okres 3-4 dni wszystko działało bez zarzutu i znowu padło.. ze względu na brak czasu zostawiłem to w takim stanie jednak z przyzwyczajenia wchodząc do pokoju czasem odruchowo wciskam kontakt jako że światło nie działa pozostawiłem go omyłkowo na "włączonym" i np. dziś w nocy obudziłem się w jasnym pokoju ;)... wyłączyłem więc światło ale kiedy rano spróbowałem znowu .. żadnej reakcji...

po raz trzeci rozebrałem więc lampę podłączyłem ponownie bez mocowania ozdobnej części lampy włączyłem korki zeby sprawdzić czy działa... zadziałało..skręciłem więc lampę do końca spradziłem działa...

po godzinie znowu umarło na dobre...

przepraszam, że mój opis ma bardziej opis opowiadania niż fachowego opisu problemu jednak jak wspominałem wcześniej nie mam żadnego doświadczenia

wykluczam jednak problem z nieprawidłowym podłęczeniem lampy ponieważ anaglogicznie do tego pokoju lampy we wszustkich innych pokojach działają bez zarzutu ...

gdzie moze byc problem ?? z instalacją ? a może z samą lampą? co mogę zrobić żeby to sprawdzić.

dziękuje z góry za pomoc

0 7
  • #2 25 Sty 2014 12:58
    excray
    Poziom 39  

Cudów nie ma. Coś Ci nie łączy. Jeśli sam nie jesteś w stanie znaleźć usterki pozostaje Ci wezwanie elektryka.

0
  • #3 25 Sty 2014 13:17
    jaga134
    Poziom 25  

Pierwszą rzeczą którą możesz sprawdzić to lampa.Po prostu zamień ją na lampę z innego pokoju.Drugą to sprawdzenie podłączenia przewodów w wyłączniku.Mogą być nie dokręcone.Dalej nożna sprawdzić połączenia w puszkach ale to już raczej niech zrobi fachowiec.

0
  • #4 25 Sty 2014 13:49
    adam1411
    Poziom 15  

Obstawiam wyłącznik, te nowe z systemem tzw. vago (na wcisk) lubią przecinać żyłę po kilkukrotnym przegięciu.

0
  • #5 26 Sty 2014 00:27
    Łukasz-O
    Admin Elektroenergetyka

adam1411 napisał:
    Obstawiam wyłącznik, te nowe z systemem tzw. vago (na wcisk) lubią przecinać żyłę po kilkukrotnym przegięciu.

To nie zaciski wsuwane powodują pęknięcia żyły. Żyła z reguły łamie się z powodu nieprawidłowego zdejmowania izolacji "obciosania" nożem lub kombinerkami przez instalatora.

Inną sprawą jest to, że zaciski wsuwane w osprzęcie są marnej jakości.

0
  • #6 26 Sty 2014 00:53
    krzysiek7
    Poziom 34  

pawel_em napisał:
    obejrzałem więc żarówkę ( wszystko ok )

Ty ją wymień na drugą, a nie oglądaj bo i tak nic nie zobaczysz. Sam miałem takie żarówki, które tak właśnie się zachowywały.

0
  • #7 26 Sty 2014 13:06
    zyzy52
    Poziom 26  

Miałem w kuchni taki problem, ale po dogięciu styków w oprawce żarówki wszystko wróciło do normy.

0
  • #8 26 Sty 2014 13:12
    kkas12
    Poziom 41  

Pojawiają się rady coraz bardziej niebezpieczne dla użytkownika będącego jak sam pisze laikiem.
    Więc bardziej wskazany jest kontakt z elektrykiem a nie szukanie pomocy na odległość.

Z tego powodu temat zamykam.

0